1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD halkı, ülke gidişatından mutsuz
ABD halkı, ülke gidişatından mutsuz

ABD halkı, ülke gidişatından mutsuz

ABD'de bir üniversitede yapılan ankete göre, ABD halkı ülkenin gidişatından memnun değil. Mutsuz olunmasının sebeplerinden birisi de ekonomik açıdan giderek daha fazla zorluk çekilmesi.

A+A-

ABD’de Quinnipiac Üniversitesi tarafından yapılan bir kamuoyu yoklaması, halkın ülkenin gidişatından memnun olmadığını ortaya koydu.

Amerika’nın Sesi sitesinin haberine göre, ABD’lilerin yüzde 57’si kısmen de olsa ABD’nin kendi kimliğini kaybettiği görüşünde. Aynı orana yakın ABD’li de, ‘ekonomik açıdan giderek daha fazla zorluk çektiklerini’ söyledi.

Cumhuriyetçiler arasında bu oran daha fazlayken, Başkan aday adayı İslam karşıtı Donald Trump’ı destekleyenler arasında bu oranın daha da arttığı ortaya çıktı.

Trump'ı destekleyenler daha da rahatsız

Cumhuriyetçiler’in yüzde 79’u, ABD’nin kimliğini kaybettiğini düşünürken, bu oran Donald Trump’ı destekleyenler arasında yüzde 85. Cumhuriyetçiler’in yüzde 67’si, ekonomik olarak daha kötüye gittiklerini belirtirken, bu oran Donald Trump destekçileri arasında yüzde 78.

 

‘ABD’nin kendi kimliğini kaybettiği’ düşüncesi Demokrat Partililer tarafından da yüzde 48 ile destek gördü.

Anket ayrıca, Cumhuriyetçiler’in ve Trump destekçilerinin ‘inançlarının ve değerlerinin saldırıya uğradığını, hükümetin azınlıklara tanıdığı inisiyatifin çok ileri gittiğini ve yetkililerin artık halkın ne düşündüğüne önem vermediklerini’ düşündüklerini ortaya koydu.

Ankete göre, Demokratlar’ın yüzde 40’ı, inançlarının ve değerlerinin saldırı altında olduğuna inanırken, yüzde 68’i yetkililerin artık halkın düşüncelerine önem vermediğini düşünüyor.
Kaynak: Sputniknews

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler