1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKP, bölgeyi PKK'ye mi sattı?
AKP, bölgeyi PKK'ye mi sattı?

AKP, bölgeyi PKK'ye mi sattı?

Türkiye'nin yaramaz, haylaz ve şımarık çocuğu haline gelen PKK, her geçen gün yeni bir atılımla adeta devletleşiyor.

A+A-

AKP çözüm süreci adı altında özelde bölgedeki İslami yapıları, genelde de bölge halkının tamamını PKK'nin insiyatifine bırakmış durumda. PKK gençlik yapılanması YDG-H vasıtasıyla hergün bir ilde farklı eylemlere imza atıyor.

Birkaç günde bir sözde özerklik ilanları, hergün yeni faili meçhuller, kaçırmalar, haraç (vergi) alma, mahkeme kurma, sorgulama, gözaltına alma ve tutuklamalarla her geçen gün yeni eylemlerle karşımıza çıkan PKK, AKP'nin ve sistemin mazlumları ve müslümanları cezalandırmak için bir kırbaç vazifesi görüyor adeta.

Karayılan, önceki gün gözaltı ve tutuklamaların başlayacağının sinyalini vermişti. Bölgeyi yakından bilen aklı selim insanlar, PKK'nin yıllardır bu eylemleri yaptığını zaten biliyordu. 

Özellikle 6-8 Ekim olaylarında İslami kesimlere saldırıp 6 genci vahşice katleden PKK, bu süreçten sonra istisnasız her gün farklı bir yerde faili meçhul olaylara imza attı.

Geçen hafta Batman'da iki sivil polisi gözaltına almaya varan küstahlıklara bugün bir yenisi daha eklendi.

PKK'nin, mahalle temsilcilikleri, asayiş birimleri, askerlik şubeleri, mali birimler ve sözde mahkemelerden sonra illere resmi Vali atamaya başladığı; KCK'nin atadığı sözde Hakkari Valisi Kazım Kurt'un halka, artık sorunları ve ihtiyaçları için TCi’nin valisine değil, kendilerine gelinmesi gerektiğini söylediği belirtildi.

Hakkâri eski belediye başkanlarından 1966 doğumlu, lise mezunu Kazım Kurt, KCK tarafından Hakkâri Valisi olarak atandı.

KCK ana davasında 3 yıl tutuklu bulunup Şubat 2013 tarihinde tahliye edilen Kazım Kurt, PKK/KCK’nin ilk Valisi olarak atandığı için çok gururlu olduğunu her yerde anlatıyor.

Kazım Kurt, ilk olarak bölge halkına artık sorunları ve ihtiyaçları için TC’nin valisine değil, kendilerine gelinmesini söylüyor. Halkın içinde olmaya çalıştıklarını, halkın kendilerine emanet olduğunu, bu bölgede artık Kürt halkının kendi kendisini idare edebileceğini gittiği her yerde dile getiriyor.

PKK/KCK, sırayla Diyarbakır, Şırnak ve Van başta olmak üzere tüm doğu illerine Vali ve Kaymakam atamalarına devam edecek..

Ayrıca bölgede “vergi” adı altında haraç toplayan PKK, işi daha da ileri götürdü ve kaynaklarını çoğalttı. PKK yollarda yaptıkları araç kontrolleri sırasında  motorlu taşıt vergisi tahsilatına da başladı. Araçlar durduruluyor “MTV vergisi” isteniyor. İtiraz etmeye kalkanlar ise “ulan TC’ye yılda iki defa ödüyorsunuz sesiniz çıkmıyor da bize mi ödemeyeceksiniz” diyerek, vermeyenleri dövüp araçlarını ateşe veriyor. Aynı zamanda bölgede yapılan yol çalışmaları ve baraj yapımlarına karşı olan PKK, bu işlerin ihalelerini alan müteahitlerin hepsine vergi cezası kesiyor ve vermeyenlerin gözleri önünde iş makinaları ateşe veriliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.