1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Alman Devleti Müslümanların çocuklarına el koyuyor
Alman Devleti Müslümanların çocuklarına el koyuyor

Alman Devleti Müslümanların çocuklarına el koyuyor

Almanya yönetimi Münih'e bağlı Pfaffenhofen an der Ilm kentinde son günlerde Müslümanlara yönelik sıklaştırdığı baskı ve taciz politikalarına bir yenisini daha ekledi. Müslüman bir Çeçen annenin 6 çocuğuna el konuldu.

A+A-

Almanya yönetimi Münih'e bağlı "Pfaffenhofen an der Ilm" son günlerde kentinde müslümanlara yönelik sıklaştırdığı baskı ve taciz politikalarına bir yenisini daha ekledi. Müslüman bir Çeçen annenin 6 çocuğuna el konuldu. 

Sözde güvenlik politikaları kapsamında ülke genelinde adeta terör estiren Alman hükümeti zorba uygulamalarıyla Müslümanlar üzerinde baskı kurmayı hedefliyor. Son yıllarda yönetmeliğini değiştirerek uygulamaya koyduğu "çocuğun velayetinin devlete verilmesi" uygulamasıyla onlarca müslüman çocuğun anne-babasından koparılarak Hristiyan-eşçinsel alman ailelerin yanına verildiği belirtiliyor. 

Bu korkunç uygulamayla şu ana kadar bir çok Müslümanın çocuğuna tağut Alman rejimi tarafından el konuldu. Ülkede bulunan Müslümanları hedef alan uygulamalar söz konusu Jugendamt  adlı birim (Almanya'nın 18 yaş altı çocuklar ile ilgili resmi kuruluş) alınan resmi kararlar sonrası hızla el koyma işlemini gerçekleştirerek Müslüman çocukları batılı Hristiyan ailelere teslim ediyor.

Son olarak 21 Mart tarihinde Pfaffenhofen An Der İlm şehrinde Jugendamt kurumu 6 çocuğu ile birlikte yaşayan Müslüman bir Çeçen anneyi hedef aldı. Haçlı Alman toplumunun İslam düşmanlığının bir dışa yansıması olarak, ailenin yaşadığı kasabada bir çok asılsız ihbar ve şikayetle birlikte ailenin bir süredir taciz edildiği belirtildi.

Kurumun aldığı kararda çocuklarını batılı hayat tarzına göre yetiştirememe ile suçlanan Çeçen annenin elinden -en büyükleri 14 yaşında olan- altı çocuğunun velayet hakkı alınıp, Alman devletinin uygun gördüğü "modern ve çağdaş" ailelere verilmeleri talep ediliyordu.

2014 yılında mülteci statüsüyle kasabadaki küçük bir köye yerleşen Çeçen anne, örtüsü ve İslami kimliğinden ötürü sürekli asılsız ihbarlarla rahatsız ediliyordu.

El koyma kararında oldukça komik gerekçeler sunulması Alman tağutların zorbalığını gözler önüne serdi. Kararda, 14 yaşındaki kızın annesine ev işlerinde yardım ettiğinden okuldaki başarısız olduğu iddia edilse de; kızın gayet başarılı olduğu yakınları tarafından dile getiriliyor. Bir diğer komik tespit de diğer çocukların saçlarında bit tespit edilmesi. Bu tespitin üzerinden annenin çocuklarına yeterli bakım yapamadığı belirlenmiş.

Kararın asıl can alıcı ve gerçekleri ortaya çıkaran gerekçesi ise "annenin islamcılara sempatisi olan biri olması". Esas gerekçe de ortaya çıkmış oluyor böylelikle.

Dün alınan mahkeme kararı öncesi annenin avukat talebinin karşılanmadığı ve apar topar el koyma kararının alındığı belirtiliyor. Daha sonra kurum görevlilerinin polis eşliğinde eve gelip çocuklara el koyması, çocukların ve annelerinin gözyaşları arasında gerçekleşiyor. Olayın duyulmasının ardından kasabaya gidip bireysel girişimlerde bulunan Müslümanlara ise Alman polisinin "Buradan defolun, hepinizi ezip ortadan kaldıracağız!" şeklinde tehditler savurduğu belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler