1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli yine kustu
Bahçeli yine kustu

Bahçeli yine kustu

Konuşmasının büyük kısmını iktidara tehdit ve meydan okumalara ayıran Başşaman iç siyaset gündemine parantez açarak müslümanlara sövme alışkanlığını yineledi. IŞİD'e "Beni unutmayın" mesajı verdi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeminde Balyoz ve 12 Eylül davaları ile cumhurbaşkanlığı seçimi var.

Bahçeli, 12 Eylül davasında sanıklar Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’ya müebbet hapis cezası verilmesini değerlendirdi:

“Algısı kapanmış Kenan Evren ile yataktan çıkamayan Tahsin Şahinkaya’ya ceza verilmesi ile 12 Eylül'ü yargıladığını iddia etmek temelsizdir. 12 Eylül darbesini yargılayacaksak, sadece iki yaşlı darbeciye güç gösterisi yapmak akıl kârı değildir. 12 Eylül 1980’den sonra çıkartılan yasaları, ülke yönetiminde bulunan kişileri ne yapacağız? 12 Eylül düzeninin hak kayıplarını, mağduriyetlerini nasıl telafi edeceğiz? Milliyetçi-ülkücü hareket her anlamda kayba uğramıştır. Bu harekete kin kusan, öfke yağdıran 12 Eylül cellatlarını kimse konuşmamaktadır. Bu acıları anlamak için Başbakan’ın önce adam olması, sonra kalbinin vatan, bayrak aşkıyla çarpması gerekmektedir. Başbakan Erdoğan’dan 12 Eylül ile ilgili öğrenecek hiçbir şeyimiz yoktur."

Başbakan Erdoğan'ın da yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından dolayı yargılanacağını söyleyen Bahçeli şöyle konuştu:

"Sen ki Kenan Evren’in ve 12 Eylül cuntasının kucağında süt emen, kan ağlatan bildik bir despotsun. Sen 12 Eylül’ü bırak da 28 Şubat’ın ve 27 Nisan’ın derdine düş. 1980’den 34 yıl sonra darbeciler şeklen cezalandırılıyorsa, bir gün gelecek 17-25 Aralık’tan dolayı Başbakan adaletin karşısına çıkacak ve bedelini ödeyecektir. Başbakan Pınarhisar’daki üç ayını mumla arayacaktır."

'İyi ki Anayasa Mahkemesi var'

Bahçeli orduya çeşitli iftiralar atıldığını söyledi. Balyoz davasının da bu iftiralara yer verdiğini belirten MHP lideri, “Özel yetkili mahkemeler efendilerinden aldığı emirle suçlu, suçsuz herkesi cezaevine koymuştur. Merak ediyoruz ki, hukuku ihlal eden yanlı ve tarafgir hâkim ve savcılar nereye sığınacaktır? Başbakan Erdoğan ve kol kola kumpas kurduğu ahlaksızlar bu acıları nasıl telafi edecektir? İyi ki Anayasa Mahkemesi vardır" diye konuştu.

Bahçeli, 2011’de seçilmesinden beri cezaevinde olduğu için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giremeyen MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’a da "Hoş geldin" dedi:  

“18 yıl ceza almış arkadaşımızın suçsuzluğuna, komploya kurban gittiğine yürekten itimat ettik. Başbakan demişti ki, ‘Bir başbakan gider de, korgeneral ayağa kalkmaz mı? Bunun bedelini öder.’ Başbakan bizler bedel ödeme konusunda sırayı savdık. Bedel ödeme sırası sana geçtiğinde ayakta uzun uzun dikileceğin günler çok yakındır.”

Çatı adayı İhsanoğlu

Bahçeli, CHP ile ‘çatı aday’ olarak destekledikleri cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında da konuştu. DSP’ye, BBP’ye, SP’ye İhsanoğlu’na verecekleri destek için teşekkür eden Bahçeli, “Uzlaşı sağlandıktan sonra değişik platformlarda 17 - 25 Erdoğan’a çalışan her görüşten insan suretleri harekete geçmiştir. Uluslararası senaryoların uşaklığına eşlik eden kim varsa, çatı adayına kulp takmaya çalışmıştır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu yalnızca büyük Türk milletinin adayıdır” dedi.

"Temeli olmayanın çatısı olmaz" diyen Başbakan Erdoğan'ın 'çatı aday' girişimini baltalamaya çalıştığını belirten Bahçeli, "Bizim çatımızın temeli de vardır, binası da vardır, ortadadır. Bizim temelimizde haram lokma, ayakkabı kutuları, soygun, yolsuzluk betonu, papaz cübbesi giyip sırıtmak olmamıştır. Türklüğü inkâr etmek, milliyetçiliği ayaklar altına almak, evlat için Hazine arazisi yağmalamak, yol için cami yıkmak yoktur. Başbakan kendi köksüzlüğüne kafa yormalıdır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın adaylığını açıklamaktan çekindiğini iddia eden Bahçeli, "Başbakan Erdoğan kurduğu hayallerin olmayacağını anlamış, adayımızdan dolayı korkuya kapılmıştır. Görünüyor ki Başbakan adaylığını açıklamaktan çekinmekte, bireysel kariyer planlarıyla ilgili araştırmalarını sürdürmektedir. Senden cumhurbaşkanı olmaz, olamayacaktır. Eğer ki başbakanlıktan yorulduysan, bunaldıysan, bir seneye kalmaz seni oradan sandıkla indirip defterini düreceğimizden emin ol" diye konuştu.

IŞİD'e meydan okudu

Irak’ta ilerleyişini sürdüren Irak Şam İslam Devleti ve Türkmenlerin bölgede yaşadığı tehlikeler hakkında şöyle konuştu:

“IŞİD, İstanbul’a iki şekilde gelebilir. Ya toprak olarak, ya da cezaevinde çürüyerek yok olmak için. Herkes duysun ki Kerkük Türk’tü, Türk kalacaktır.”  

Bahçelinin paralelcilerin servis ettiği yalan haberler üzerinden müslümanlara saldırması şu süreçte kimlerle aynı masaya oturduğunu gösterir nitelikte

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
    İlgili Haberler