1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BBP liderinden LGBT tehtidi
BBP liderinden LGBT tehtidi

BBP liderinden LGBT tehtidi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici 'Bu ülkede LGBT'li sapıklar yürüyüş yapamazlar. Gitsinler başka ülkede yürüsünler. Bu ülke sapıkların ülkesi değil' dedi.

A+A-

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Düzce'de partisinin kent merkezindeki bir otelde düzenlediği iftar programına katıldı. Yemek sonrası konuşan Destici, PKK ile mücadele ve LGBT yürüyüşü hakkında konuştu.

Destici:

"Eğer PKK ve terörle mücadeleden bahsediliyorsa ne pahasına olursa olsun hiç kimsenin sözü dinlenmeden, Kandil'in mutlaka yok edilmesi lazım. PKK terör örgütü Ramazan Ayı demeden eylemlerine devam ediyor. Daha birkaç gün önce İstanbul'da polis kardeşlerimizi yönelik saldırıda 7 polisimiz ve 4 sivil insanımız hayatını kaybetti. Hemen bir gün sonra Mardin'de 3 polisimiz şehit oldu ve bunlardan iki tanesi hanımefendiydi, birisi 6 aylık hamileydi. Ama hainlik o kadar ileri bir dereceye gitmiş ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden maaş alan belediye başkanları, sözde milletvekilleri o bombaları patlatıp askerimizi polisimizi şehit edenlerin cenazelerinde tabutlarının altında boy gösteriyorlar. Bu milletin buna tahammül edecek sabrı kalmamıştır. Onun için Türkiye'yi yönetenlere diyoruz ki, 'Artık gereğini yapın ve bunlara fırsat vermeyin"

Avrupa'ya karşı dik olmalı

Türkiye'nin, Avrupa tarafından alınan bazı kararlarda ciddi duruş sergilemediğini ifade eden Destici, "Almanya soykırım tasarısını kabul etti. Biz Türkiye olarak ne yaptık, elçimizi geri çektik. Son kararnamede yeni bir büyükelçi atandı. Çekilen elçi geri gönderilmedi. Göreceksiniz birkaç gün sonra yeni büyükelçi göreve başlayacak. Ciddi tavır yok. İncirlikte Almanya ile anlaşma yapılıyor. Daha aldığı kararın imzası soğumadı. Bu böyle olmaz. Ciddi bir tavır koyulması lazım."

Bu ülke sapıkların ülkesi değil

İstanbul'da düzenlenmesi planlanan LGBT yürüyüşüne de değinen Destici:

"Ramazan Ayı'nda gayri ahlakilik adına ne varsa toplumda yaşanıyor ve bunlar meşru gösteriliyor. İstanbul'da bizim örfümüze, adetimize, inancımıza göre kabul edemeyeceğimiz gayri ahlaki bir grup, haftalar süren bir program yapıyor. Bunu da bir yürüyüşle taçlandırmak istiyorlar. Bizim genç arkadaşlarımız Alperenler, buna yanlıştır diyor. 'Ey ülkeyi yönetenler, buna sessiz kalmayınız ve buna müsaade etmeyin' diyor. Devlete, yönetenlere ben de buradan sesleniyorum. Sizler, bu muhafazakar kesim, bu dindar kesimin Türkiye'de temsilcisi olduğunuz iddiasıyla oy istediniz ve iktidara geldiniz. Eğer o yürüyüşe müsaade ederseniz, size oy veren inançlı kesimlere ihanet etmiş olursunuz. Bakalım göreceğiz bu ihaneti yapacak mısınız, yapmayacak mısınız? Sapıklığın adı, ahlaksızlığın adı özgürlük olamaz. Bunun kişi hak ve hürriyetiyle alakası yoktur. Böyle kabul edilemez. Batının ahlakıyla, benim ahlakım bir değil. Batının inancıyla benim inancım bir değil. Biz birileri gibi bu olaya seyirci kalmayız. Haklı tepkimizi ortaya koyarız. Ama tepkiden kastımız elbette ki sözdür, eylemdir, protestodur. Biz şiddetin her türlüsüne kurulduğu günden beri karşı çıkmış bir siyasi hareketiz. Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, biz bunun karşısındayız. Bunun için bedel ödememiz gerekirse, öderiz. Gitsinler yürüyüşü nerede yapacaklarsa yapsınlar, benim memleketimde yapamazlar. Benim memleketim bir sapıklar ülkesi gibi gösterilemez."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler