1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Beni hâlâ dinliyorlar!"
"Beni hâlâ dinliyorlar!"

"Beni hâlâ dinliyorlar!"

Başbakan Davutoğlu, telefonlarının hâlâ dinlendiğini ilk kez açıkladı.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sivas'ta, 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti 5. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu, Başbakan olduktan sonra da hala dinlendiğini ilk kez açıkladı.

Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımızı dinlediler, başbakanımızı dinlediler. Şimdi bizleri dinliyorlar başbakan olarak." dedi.

Başbakan Davutoğlu, düşman orduları, vatan topraklarına geldiğinde, millet yeise kapıldığında, Sivas'ta 4 eylül 1919'da bir ses yükseldiğini, 'Kuvayı Milliye'yi amil, iradeyi milliyeyi hakim kılmak esastır" denildiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

İşte Sivas Kongresi'nden ilan edilen o prensibin bugünkü temsilcisi AK Parti'dir, AK Parti'dir, AK Parti'dir. Bizim olduğumuz yerde Kuvayı Milliye ruhu vardır, birlik ruhu vardır, bizim olduğumuz yerde aşk vardır, muhabbet vardır ve bizim olduğumuz yerde milli irade vardır, milli irade vardır. Biz hiçbir zaman milli iradeye tuzak kuranların karşısında boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Milli iradeyi kim tehdit ederse, karşısında bizi bulacak. İster 27 Mayıs ister 12 Mart ister 12 Eylül ister 28 Şubat ister e-muhtıra 2007 ister bugün paralel çete şeklinde olsun hepsine hitaben, Sivas Kongresi'nin mesajıyla, Sivas'tan haykırıyoruz, milli iradeyi egemen kıldık, egemen kılacağız. Sivas ayaktaysa milli irade ayaktadır.

Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Başbakanımızı dinlediler, şimdi bizleri dinliyorlar Başbakan olarak, Dışişleri Bakanlığına kumpas kurdular. Onun karşısında eğer bu millet tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine, 90'lı yılların o acılarına, Başbağlarına, Madımağına geri dönmemişse, bu millet bir ve beraber olarak omuz omuza vermişse bunun arkasında AK Parti kadroları vardır.

Hiç AK Parti'den 'sokağa çıkın' ya da 'şu veya bunun karşısında direnin' diye bir çağrı duydunuz mu? Duymazsınız. Çünkü AK Parti millete güvenir, sandığa güvenir ama en önemlisi kendisine güvenir. Gölgesi kendisinde olan yiğittir AK Parti. Biz tilki gölgesine sığınmayız. Ama CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünün tilkisi de paralel çete.'

Başbakan Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı döneminde de birçok kez dinlendiği biliniyor. Son olarak bakanlıktaki güvenlik zirvesinin ses kayıtları internete sızdırılmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.