1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Beş kardeş'lerden bir kardeş eksildi
'Beş kardeş'lerden bir kardeş eksildi

'Beş kardeş'lerden bir kardeş eksildi

Bağımsız paralel Milletvekili İdris Bal'ın dün kurduğu Demokratik Gelişim Partisi nam-ı diğer Beş Kardeşler Partisi bugün ilk firesini vererek, ilk günden kardeş sayısında bir azalma yaşadı.

A+A-

Beş Kardeşler Partisi'nin kurucuları arasında olan Fevzi Bubilik, partide demokrasi dışı bir ortam olduğunu kaydederek istifa ettiğini açıkladı. Bubilik, DGP'de İdris Bal'ın gücünün yetmediği bir takım işlerin olduğunu da açıkladı.

Fevzi Bubilik, DGP'yi ilk toplantıdan sonra bıraktığını açıkladı. İlk etapta İdris Bal'a parti ile alakalı bazı tereddütleri olduğunu söylediğini ve partinin bir grup endeksli olmayacağına dair garanti aldığını belirten Bubilik, daha birinci toplantıda bir emrivaki ile karşılaştıklarını ifade etti.

Hakarete uğradım, rencide edildim

Başkanlık Divanı'nı oluşturma konusunda itiraz ettiğini söyleyin Fevzi Bubilik, toplantıda yaptığı itiraz sonrasında İşadamı Kani Kudu ile tartıştıklarını ve Kudu'nun kendisine 'fitneci' diyerek hakaret ettiğini ifade etti. Parti ile ilgili bir takım kararların oldu bittiye getirilerek alındığını ve partide demokrat bir ortam olmadığını söyleyen Fevzi Bubilik, sonrasında istifa ettiğini belirtti.

Bal'ın gücünün yetmediği şeyler oluyor

"Daha Kurucular Kurulu'nun tamamı oluşmadan karar alamazsınız, bu demotratik olmaz" diyen Fevzi Bubilik, parti toplantısındaki tavrın ve tutumun iyi olmadığını ve İdris Bal'ın ötesinde partiye etki eden bir gücün olduğunu iddia etti. İdris Bal'ı yakın bir zamanda tanıdığını ifade eden Fevzi Bubilik, Bal ile bir sorunu olmadığını buna rağmen Bal'ın gücünün yetmediği bir takım şeylerin olduğuna üzülerek şahit olduğunu dile getirdi.

Beş Kardeşler Partisi'nin Bubilik, Kudu gibi ilginç soyadlı siyasetçileri kadrosuna katarak toplum nezninde logosuyla olduğu gibi soyadları ile de bir farkındalık oluşturmaya çalıştığı tahmin ediliyor. Bu ilginç durumun yanı sıra açılış merasiminde İdris Bal'ın kucağındaki tombul bir bebekle sürekli objektiflere poz vermesine ise pek bir anlam verilemedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.