1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Billboard'lara yazmakla yiğit olunmaz"
"Billboard'lara yazmakla yiğit olunmaz"

"Billboard'lara yazmakla yiğit olunmaz"

Seçim çalışmaları için gittiği Yozgat'da, Ekmel Bey'in yiğitliğini sorgulayan Erdoğan'ın yiğit öyle olunmaz sözlerinden sonra...

A+A-

  

Seçim çalışmaları için gittiği Yozgat'da, Ekmel Bey'in yiğitliğini sorgulayan Erdoğan'ın yiğit öyle olunmaz sözlerinden sonra Ekmel Beyi ilk yakaladığı yerde ceketini çıkarıp "Gel hele gel sana yiğitlik nasıl olur göstereyim" diyerek el-ense çekmesinden korkuluyor.

Her iki tarafın danışmanlarının, korumaların ve basın mensuplarının şaşkın bakışları altında Erdoğan'ın Ekmel Bey'i kündeye getirmeye çalışıp seçim öncesi bir sakatlık çıkarmasından endişe duyduğu belirtiliyor.

Erdoğan'ın yaptığı kaygılara sebep olan miting konuşmasından satır başları;

"Yozgat CHP ile işbirliği yapanlara sandıkta dersini vercektir. 'Bozok Yaylası'nın yiğidi' yazmakla yiğit olunmuyor. Bozok Yaylası'nın yolunu biliyor musun diye sormak lazım.  Yozgatlı CHP'nin, İnönü'nün zulmünü iyi bilir. Yozgat'tan Pensilvanya partilerine oy çıkmaz"

Muhalefetin tamamının Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesine karşı çıktığını belirten Erdoğan, "Seni cumhurbaşkanı seçmeye layık görmeyen bu adamlar hangi yüzle karşınıza gelecek" dedi. 

Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ikilisinin aday belirlerken başka yerleye danıştığını iddia eden Erdoğan, "Bir yerlerle de muhabbet ederek bir aday belirlediler. Erzurum'da buradan dışarıya giden bir zat vardı, Yozgat'ta dışarıdan buraya getirilen bir zat var. Aslında aynı oyun, aynı tezgah. Yozgat, oynanan oyunun farkında."" dedi. 

"Türkiye sayesinde o göreve geldi"

"Malum aday diyor ki, ben icranın başı değilim. Anayasayı okumamış. Aç Anayasayı oku. Cumhurbaşknı bu ülkede birinci derecede icranın başıdır. Niye? Bunlar çalışmaya alışmamışlar. İslam dünyasında şunları yapmış bunları yapmış. Türkiye'nin yaptıklarıyla sen de bir yerler edindin. Evet. İslam dünyasında, Türkiye'nin bu dönemde yapmış olduklarıyla sen de bir yer edindin, o kadar. Türkiye yaptıklarıyla kalmadı hâlâ yapıyor. Şu anda Filistin vuruluyor. Söylediğini inkar ediyor: 'Filistin konusunda Türkiye tarafsız kalmalı'. Gazze'de kadınlar şehit edilirken biz nasıl olur da tarafsız kalırız ya? Bir Müslüman olarak, bir tarafta hak var, bir tarafta batıl var. Hakkın yanında yer alacaksınız. Tarafsız olamazsınız" 

"Siz de binin, binin çekinmeyin"

Erdoğan, İhsanoğlu'nun Marmaray projesinin Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit tarafından yürütüldüğüne dair sözlerine de yanıt verdirken, "Biz bunun projesini Osmanlı'dan aldık" dedi. Ardından, "Ekmel Bey'e teşekkür ediyorum. Marmaray'dan istifade etti. Diğerleri binmedi. Binin, binin." çağrısı yaptı. 

'Bir yerlere danışıp aday belirledirler'

Erdoğan CHP ve MHP'nin 'çatı aday' formülünü de eleştiriken, Gülen Cemaati'ne göndermede bulunarak "Bahçeli üçgenler çizer, hesapları ona göre yapar. Ortaya paralel çıktı. Kendilerine paralel bir çatı kurdular. Şimdi sahada yoklar. Adaylarının arkasında bile duramıyorlar. Bizimler sandıkta mücadele etmek yerine mahkeme kapılarını aşındırıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın mahkemeler değil millet belirleyecek" dedi. 

'10 Ağustos Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin geleceğini tayin edecek'

10 Ağustos'taki seçimim Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nın siyasi kariyeri için de önemli olduğunu savunan Erdoğan, "Allah'ın izniyle bir kez daha yenilecekler. Bu sefer seçimi değil izzetlerini yitirecekler. İnşallah bu beceriksiz idareciler artık o koltuklarında da oturamayacaklar" diye konuştu. 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.