1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bir garip belam çıkmış meydane...
Bir garip belam çıkmış meydane...

Bir garip belam çıkmış meydane...

‘Oy kullanma yaratıcına şirk koşma’ başlığıyla Türkiye'nin dört bir yanında Tevhidi bir gündem oluşturmak amacıyla başlatılmış çalışma Konya müftüsüne sorulmuş.

A+A-

Genelev ve meyhanelerden vergi alarak onlara ruhsat veren Laik-demokrat rejimin bir çalışanı olan Konya müftüsü aldığı direktifler gereği kendi çapında bir çaba içine girmiş.

Konya'da başlatılan Tevhidi çalışmayı karalamaya çalışmasa pek de tanıyamayacağımız sayın müftü ilk olarak, Muhammed bin Sirin'in: ' Bu dindir, dininizi kimden aldığınıza dikkat edin.' sözünü aktarmış.

Acaba hocamız(!) biliyor mu ki İmam bu sözü onun gibi saray mollarından, resmi dine hizmet eden hocalardan sakındırmak için söylemiş. Ve yine bilirler mi ki müntesip oldukları mezhebin imamı Ebu Hanife (r.h) zalim yöneticilere müftülük dahi yapmamıştır. Ta ki onların zulümlerine ortak olmamak için.

Müftümüz(!) ortalığı yıka yıka sözlerini sıralamaya devam ediyor. Belli ki acil gelen bir emirle hazırlanmış olmalı;

 ‘Herhangi bir amelin şirk olup olmamasına İslam alimleri karar verir.’ demiş. Sormak istiyoruz:' Kimdir bu islam alimleri? Kendisi gibi düzen alimi olan ve düzenin bekası için kurulmuş diyanette görev yapan hocalar mı, tağutlardan ve onların düzeninden uzaklaşmış, Rabbim Allahtır diyen muvahhid alimler mi? Bankada müdürlük yapandan faiz hakkında, genelevi sahibinden zina hakkında fetva alınamayacağı gibi düzenin bekası için var olan ve işi islamın hakikatlerini gizlemek olan diyanet hocasından da düzene/demokrasiye dair fetva alınmaz.

Müftümüz devam ediyor;

'Allah'ın ayetine aykırı bir durum varsa bu konuşulur. Ama bunlara/seçime katılanlara bir kalemde sen kafir oldun demek tehlikelidir'. 

Merak ediyoruz faiz, anayasayla helal kılındığında müftümüz(!) hiç konuştu mu? Zina devletin gözetimindeki genelevlerde Türk bayrağı altında, devletin verdiği ruhsatla verdiği hatta  polis korumasında helalleştirilirken kaç hutbe konusu yapıldı? Devlet şans oyunları adı altında kumara teşvik edip onu helalleştirdiğinde müftülerimiz(!) ne iş görüyorlardı?

Bitmedi, her cümle İslam akide, hadis ve usul ilmini kaidelerini yerle bir ederek adeta müftünün ağzından bir çığ gibi heyelan gibi geliyor üzerimize

'Kim neye göre bu kararı verdi? Hangi ayete göre, hangi yaklaşıma göre hangi mezhep imamına göre?'demiş.. Acaba Allah’ın (cc) şu ayetlerini duymuş mudur müftümüz(!)?

 'Hüküm, yalnızca Allah'ındır. O, kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur, ancak insanların çoğu bilmezler.'(Yusuf 40)
'Yaratmakta  emretmekte/hükmetmek sadece Allah’a aittir. Alemlerin Rabb’ı olan Allah çok yücedir.'(Araf 54)
'Allah’ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridirler.'(Maide 44)
'…O Allah hükmünde hiç kimseyi kendine ortak koşmaz.'(Kehf 26)
' Yoksa, Allah'ın dinde izin vermediği bir şeyi onlara kanun kılacak ortakları mı vardır? Eğer azabı erteleme sözü olmasaydı, derhal aralarında hüküm verilirdi. Şüphesiz zalimler için can yakıcı bir azap vardır.'(Şura 21)
'O, Allah'tır. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Dünyada da ahirette de hamd O'na mahsustur. Hüküm yalnızca O'nundur. Kesinlikle O'na döndürüleceksiniz.'(Kasas 70)
'Sen Allah ile beraber başka bir ilaha ibadet etme. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Onun zatından başka her şey yok olacaktır. Hüküm yalnızca O'nundur ve kesinlikle O'na döndürüleceksiniz.'(Kasas 88)

Kuran başından sonuna bu ayetlerle doludur. Lakin ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ esasına iman eden  bir devletin resmi hocalığını yapanlar , bu ayetleri bilmiyorlar yada bilmemezlikten geliyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum