1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bir kınama da (Nasral)lat efendiden!
Bir kınama da (Nasral)lat efendiden!

Bir kınama da (Nasral)lat efendiden!

Lübnan Hizbul-lat'ının başbuğu Nasral-lat, Fransız mizah dergisinin Paris'teki ofisine düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili olarak, "Saldırıyı gerçekleştirenler, Allah'ın Peygamberine, hakaret edenlerden daha ağır hakaret etmiştir" dedi.

A+A-

Lübnan Hizbul-lat'ının başbuğu Nasral-lat, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki ofisine düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü silahlı saldırıyla ilgili olarak, "Saldırıyı gerçekleştirenler, Allah'ın Peygamberine, hakaret edenlerden daha ağır hakaret ettiler" dedi.

Nasral-lat:

"Tarihi gözden geçirin, Allah'ın Peygamberi Hazreti Muhammed'i, tarih boyunca kimse bu kadar aşağılamamıştır. Saldırıyı gerçekleştirenler, Allah'ın peygamberine, kitap yazıp aşağılayıcı filmler çekenlerden daha ağır hakaret ettiler. Bu devirde, bazı terörist gruplar, İslam bayrağı ve Peygamber'in adı altında kendi tiksindirici, dehşet verici ve insanlık dışı uygulamalarını gerçekleştiriyorlar. İslam dini ve Peygamberine, Peygamber düşmanlarından daha ağır hakaret ediyorlar."

Konuşmasına "Ülkemizi, tekfirci teröristler ve İsrail tehdidine karşı koruyan, sınırdaki askerlerimizi, Suriye'deki savaşa katılarak terörün ülkemize gelmesine engel olan İslami direniş üyelerini ve şehitleri selamlıyorum" diyerek başlayan Nasrallah, "Onlar, ülkelerini kar kış, soğuk demeden her türlü kötü şartta korumak için azim ve kararlılık gösteriyorlar. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in yolundan giderek, bu dini ve milli görevi omuzlayan insanlar, Lübnan halkının gerçek muhafızlarıdır" ifadelerini kullandı.

Nasrallah, Paris'te gerçekleşen saldırıyla ilgili olarak, şöyle konuştu:

"Bu saldırganların, Allah'ın Rasülü Hazreti Muhammed'i temsil ettiğini söyleyebilir miyiz? Zalim ve vahşice suçlar işleyen, Irak'tan Yemen'e, Afganistan'a geniş coğrafyalara yayılan bu teröristler, şimdi de kendilerini bize gönderen batı ülkelerine döndüler. Bunun böyle olması şaşırtıcı değil. Müslümanlar olarak hepimiz, Peygamber'in hayatını, ahlaki değerlerini tüm dünyaya anlatmakla mükellefiz. Bir diğer mükellefiyetimiz ise bu tekfircilere karşı İslam alemi ile dayanışma içinde olup, onları tecrit etmek, kuşatmak ve ortadan kaldırmak için gayret göstermektir. Bu terörist gruplar, ülkelerimize, kanımıza, şimdimize, geleceğimize, onur ve inancımıza tehdit oluşturuyordu. Şimdi de İslam'ın kendisine, Kur'an ve Peygamber'e tehdit oluşturuyor. İslam'a ve Hz. Muhammed'in mesajına en büyük tehdidi bunlar oluşturuyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum