1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Biz söyleriz, yaşamayız; çünkü biz...'
'Biz söyleriz, yaşamayız; çünkü biz...'

'Biz söyleriz, yaşamayız; çünkü biz...'

Her fırsatta israfa değinen ve genelde füru meseleleri dillendirerek İslamın asıl meselelerinin önüne geçirmeyle görevliolup 'namaz kıldırma memurları'nın da başkanı olan Mehmet Görmez’e Diyanet Vakfı’nın bütçesinden 1 milyon TL’ye Mercedes S500 alındı.

A+A-

Her fırsatta israfa değinen ve israfı çok dillendirerek İslamın asıl meselelerinin önüne geçirmeyle görevli, 'namaz kıldırma memurları'nın da başkanı olan Mehmet Görmez’e Diyanet Vakfı’nın bütçesinden 1 milyon TL’ye Mercedes S500 model makam aracı alındı.

Vakıf ayrıca genel müdürler için 14 adet Toyota marka, teşkilat için de 16 adet ticari minibüs satın aldı.

Genel müdürler daha önce makam aracı olarak Ford Focus ile Renault Fluence kullanıyordu. Mehmet Görmez'in tercihi Mercedes S500 oldu.

Diyanet TV ve Diyanet Radyosu’nda çalışan 100 personelin maaşlarını da Diyanet Vakfı karşılıyor.

...

Diyanetin sahih İslam dini üzerindeki ağır tahribatı da çuvala sığmayan mızrak misali ortada. İslami değerlerin tamamının içini boşaltıp sulandıran, insanları fevc fevc şirk ve bidat çukurlarına götüren Diyanetin, İslamın tüm şiar ve emarelerini ortadan kaldırmaya ahdetmiş Laik- Kemalist tarafından kurulup, muhafaza edilip, istihdam edilişi gerçeği göz önünde bulundurulursa Türkiye halkının İslam ile arasındaki bu uçurumun asıl sebebigörülecektir.

Rasulullahın getirdiği İslama taban tabana zıt bir İslam anlayışını insanlara aşılamakla memur olan 'Namaz Kıldırma Memurları'nın (camii imamları) kendileri de Vahyin aydınlığından ve hakikatlerinden uzak oldukları için insanları da saptırmaya devam ediyorlar.

Türkiye'de on yıllardır hutbelerde kalp temizliği(!), kul hakkı, israf ve yardımlaşma konuları alatılıyor. Elbette bu konuların aslı İslam'da mevcut olsa da, hutbelerde her cuma günü Cumhuriyete, Cumhuriyetin kurucularına ve muhafızları olan asker ve polislere dua ettiren, Rasulullahın minberini adeta işgal eden vaiz kılıklı ama bel'am kalpli 'Namaz Kıldırma Memurların'ın anlattıkları hakikatlerden varestedir.

Sahih bir İslamı yaşamak için, İslami öğretilerin de sahih kaynak olan Kur'an ve Sünnetten alınması gerekir. Aksi takdirde sonuç, hüsran olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum