1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cemaat yazarı İslam'a hakarette sınır tanımıyor
Cemaat yazarı İslam'a hakarette sınır tanımıyor

Cemaat yazarı İslam'a hakarette sınır tanımıyor

Gülen grubunun şu sıralar reklamlarını artırdığı Sızıntı ve Aksiyon dergisinde yazarlık yapan Bahri Şenkal, sosyal medya üzerinden skandal bir paylaşımda bulunarak Allah'ın yeni bir din gönderebileceğini söyledi.

A+A-

Fetullah Gülen grubunu savunmak adına skandal sözler sarf etmesi ile tanınan Sızıntı dergisi yazarı Bahri Şenkal, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden kişiyi apaçık bir şekilde küfre götürecek sözler paylaştı. Allah Rasulü(sav)'nün vefatıyla kemale ermiş ve ardından din adına hiçbir uygulamanın gelmeyeceği Kur'an ve Sünnet ile sabit olan bir meselede Allah'a ve Rasulü(sav)'ne iftirada bulunma cüretini göstermiştir.

Bu sözlerle, mensubu olduğu Gülen cemaati'nin yeryüzünü ifsat ettiği din anlayışının hangi temeller üzerine kurulduğunu göstermesi açısından önemli bir delil niteliğinde.

Allah'ı yeni bir din göndermekle itham eden müfteri

Fetullah Gülen grubununun propaganda timinde yer alan Şenkal, "Allah yeni bir din gönderebilir" başlıklı yazısında, son din İslam'ın yerine yeni bir dinin gönderilebileceğini iddia etti. 

Sızıntı yazarı Şenkal, büyük infiale neden olan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"ALLAH YENİ BİR DİN GÖNDEREBİLİR!.. Rabbimiz gönderdiği son din ile cahiliyeyi bitirmek istemişti ama aksine cahiliye İslam ile birlikte hatta İslam'ın içine gizlenerek güçlendi ve İslam ile birlikte anılır oldu! İslam ile ilgili her kavram,düşünce ve eylemin hangisi İslam hangisi cahiliye artık belli değil! Kudreti sonsuz Rabbimiz bu son dinini de lağvedebilir ve yerine yeni bir hak din gönderebilir!.."

Paralel Cemaat yazarı Bahri Şenkal daha önce de "Yobaz ve münafık olmaktansa kafir olmayı tercih ederim" sözleri ile gündeme gelerek, kafir olayı ne denli arzuladığını belirtmişti

İlk değil, sonda olmayacak

Paralel yapının yayın organı olarak bilinen Samanyolu’nun Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’i kamyonete bindirmiş, hemen arkasından paralel gazeteci Faruk Aslan'ın Hz. Muhammed ve sahabelerin casusluktan yakalanan bir polisi ziyaret ettiğini söylemişti. O dönem Zaman'da yazan ve bugün ise paralelin tetikçisi Millet'e geçen Prof.Dr. İbrahim Öztürk ise "Peygamberin bile kıblesi şaştı oğlum"diye tweet atarak gözlerden kaçan fakat müslümanlar nezninde telafisi imkansız bir cürüme imza atmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum