1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Cundu'l Aksa'nın tağutları kızdıran Suud beyanatı
Cundu'l Aksa'nın tağutları kızdıran Suud beyanatı

Cundu'l Aksa'nın tağutları kızdıran Suud beyanatı

Suriye’deki önemli cihad gruplarından Cundu'l Aksa, Arap Yarımadasında Al-i Selül rejimi tarafından 43 Ehli Sünnet aliminin idam edilerek katledilmesinin ardından bir beyanat yayımlamıştı.

A+A-

Suriye’deki önemli cihad gruplarından Cundu'l Aksa, Arap Yarımadasında Al-i Selül rejimi tarafından 43 Ehli Sünnet aliminin idam edilerek katledilmesinin ardından bir beyanat yayımlamıştı. Söz konusu beyanat Suud kontrolündeki muhalif gruplar tarafından tepkiyle karşılanmış, Cundu'l Aksa savaşçıları çeşitli gerekçelerle Ahrar grubu tarafından katledilmişti. Ahrar'ın en önemli müttefikleri Alluş grubu ve Feylak eş'Şam gibi Suud ilintili oluşumlar idamlar sonrası Suud rejiminin arkasında durduklarını belirten açıklamalar yayınlamıştı.  

Cundu'l Aksa'nın açıklamasının tam tercümesi;

 

"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla...

Arap Yarımadasındaki, Ulema Ve Mücahidlerin Şehid Edilmesine İlişkin Beyan

Hamd’ın sadece kendisine mahsus olduğu âlemlerin Rabbi Allah şöyle buyurur:

Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (İbrahim-42)

Sakın Allah’ın, Peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir. (İbrahim-47).

Rasulullah (sav) de şöyle buyurmaktadır: “Şehitlerin efendisi, Hz. Hamza’dır. Sonra da, zalim bir imama gelerek ona iyiliği emredip kötülükten alıkoyması üzerine sultanın katlettiği kişidir. (İbni Mace-Fiten).

Dağılmış, evsiz barksız durumdaki Ehl-i Sünnete karşı tarifsiz bir gaflet içinde olan Haçlı hizmetindeki Suud Hükümeti, İslam’a, Allah yolundaki İslam mücahidlerine düşman olmakla kalmayıp, Arap Yarımadasında bir çok Kur’an ehli Alim ve Mücahidin kanını dökmüştür. Bu mücahidlerin ise Haçlılara karşı koyup onlarla mücadele etmek ve Arap Yarımadasını yağmalamakta olan Haçlılardan temizlemek dışında, bu mübarek ve güzel gezegene hiçbir zararı olmamıştır. Zaten musibet ve fakirlikten başları kurtulmayan bu masumların sicillerine bir de isyancılık suçlaması eklenmiştir. Suud Hükümeti ise, vekâleten ABD’nin kalelerini sağlamlaştırmak suretiyle onu memnun etme uğruna birçok kurban vermiştir. Ancak Allah bize yeter, O ne güzel vekildir ve biz yalnız O’ndan geldik ve O’na dönücüleriz.

Bu şehidlere, Rafızilerle aynı kefeye konulmak dışında hiçbir şey zarar vermemiştir. Bunu yapmalarının amacı da iğrenç suçlarını ve aşağılıklarını ve tarifsiz habisliklerini cilalı bir boyayla boyamak suretiyle örtmektir. Ama artık hiçbir yama veya cila bu Tağutlara fayda vermeyecektir. Zira bu zalimlerin bölgedeki zulmünün boyutları ve Ehl-i Sünnete olan zararı, hakkı görme yetisine sahip basiret sahibi herkes için açık hale gelmiştir. Şam’daki Müslümanları katleden Haçlı ittifakının başını çekenler de yine bu zalimlerdir. İşte deliğin ne kadar büyük ve onu kapatacak yamanın nasıl küçük (aciz) bir paçavra olduğu ortada!..

Bizler bugün bu çirkin Müslüman kıyımından dolayı Resulullah’ın (sav) Maune günündeki gibi mahzun ve gazaplıyız. Bizler sadece Arap Yarımadasındaki kardeşlerimiz için ilahi muahezenin (Allah’ın cezalandırması) bu zalimleri yakalamadan önce bu zalimler eliyle gelmesinden endişelenmekteyiz. Bizim için en büyük keder ise Resulullah (sav) ve sahabenin torunlarının ümmetin kari ve alimlerini korumadaki gevşekliğine rağmen Rafızilerin ölüleri için bu denli tepki gösterip gazaplanmalarıdır.

Zulme karşı durmamanın hiçbir mazereti olmaz. Bu topraklarda dinsizler, müşrikler ve Haçlılar cirit atmakta ve kabadayılık yapmaktayken bu zalimler, Allah’ın dini ve ahkâmının kendilerine oyuncak etmekte, hükümetlerine hizmet için yargıyı siyasallaştırmakta ve sadık ulemaya ve Haçlı-ABD hegemonyasına karşı çıkan önderlere karşı kibirlenip üstten bakmaktadırlar. Allah’a duamız, bu yaptıklarının, son hileleri olmasıdır. Zalimlerle ilgili sünnetullah hiç değişmemiştir. Bu vesileyle azgınlaşmış olan bu insanlara mazlumların ahının bir onları yakalayacağını hatırlatıyoruz."

“Zalimler ne acı bir akıbetle yüzyüze geleceklerini yakında anlayacaklardır.” (Şuara-227)

Cund-ul Aksa

26 Rebi-ul Evvel 1437 h.

 

 

Tercüme: Küresel Analiz

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
    İlgili Haberler