1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Davutoğlu'ndan sonra Erdoğan'da sert çıktı: 'O alçaklar...'
Davutoğlu'ndan sonra Erdoğan'da sert çıktı: 'O alçaklar...'

Davutoğlu'ndan sonra Erdoğan'da sert çıktı: 'O alçaklar...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Ensar Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalar yaptı. Ve çıkıştığı kişilere 'Hodri meydan diyoruz' şeklinde açıklamalar yaptı.

A+A-

Erdoğan'ın açıklamalarında satırbaşları şu şekilde:

"İmam hatiplerde proje okullarımız var. Bunlardan seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yardımcı doçentler ya da doktorasını yapmış hocalarımız, acaba imam hatiplere müdür olmazlar mı? Nerede çıktı bu diyebilirsiniz? Geçmişte bu ülkede bunun örnekleri başka okullarda var. Şimdi ben de teklif ediyorum, hadi bakalım."

PKK'nın kölesi olan o alçaklar...

"Dün (cuma) gece TBMM'deki bütçe görüşmelerinde bölücü terör örgütünün kölesi haline dönüşmüş bir partinin mensupları yine şahsıma dil uzattılar. Aslında ben parlamentoda değilim. Neden böyle her oturumda Cumhurbaşkanı'na saldırırlar, anlamakta zorlanıyorum. Bu kişiler Cumhurbaşkanı Külliyesi'nin inşasından başlayıp, şahsımın bilmem 3 milyar dolar parası olduğu iftirasına varan birtakım hezeyanlarla Meclis kürsüsünü kirletmişlerdir. Tabii sağ olsun arkadaşlarımız gereken cevapları verdiler. Fakat ben buradan bu büyük iftirayı atan o alçak veya alçaklara diyorum ki; hukukta bir kaide var; ‘Müddei iddiasını ispatla mükelleftir'. Bir defa yasal haklarım saklıdır, zaten haklarında manevi tazminat davası açılacaktır. Siz bir defa bunu ispatlamakla mükellefsiniz."

Pislik ve rezalet görürsünüz

"Milletimiz bu tartışmaya bakıyor, iki taraf görüyor. Bütün Güneydoğu'yu gezin; pislik ve rezalet görürsünüz. Belediyelerin iş makinalarıyla şehirleri hendeklerle, çukurlarla, baktığınız zaman tiksinecek hâle getiren kim, sizsiniz siz. Baktığınızda sefalet görürsünüz. Neyle yaptınız, belediyenin iş makinalarıyla yaptınız. Şimdi güvenlik güçlerimiz üzerine gidiyor. Bırakmak yok. Kentsel dönüşümle buraları ihyâ edeceğiz. Özgün projelerle dönüşüm yapacağız. Van depreminden sonra Van'ı bu hâle nasıl getirdiysek, buraları da o hâle getireceğiz."

Muhatap almayız

"Muhtarlar toplantısında da ifade ettim. Artık parlamento milletin beklentilerine cevap vermelidir. Fezlekeleri yürürlüğe koyarak, sığındıkları dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla bunlar yargıda gereken muameleyi görmelidir. Siyaseten canlı bomba gibi hareketlerin hesabını sormak için sabırsızlanıyor millet. Hepsi Kandil'in talimatıyla gelen listeler. Biz bunları muhatap almayız, biz eşrefi mahlukatı muhatap alırız."

Yavru geziciler

"Son 3 yılda, 2013 yılı baharından beri yaşadıklarımızı şöyle bir gözünüzün önüne getirmenizi rica ediyorum. Önce İstanbul'da Gezi Olayları denilen park, ağaç bahanesiyle başlatılan ve çok ince planlanmış bir provokasyonla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu İstanbul'da planlandı. Zannetmeyin ki bu Türkiye'de planlandı. Hayır, içerisi dışarısı bu işi beraber planladılar ve birçok yerlerde bunu gördük. O kadar enteresan ki yurt dışı seyahatlerimizde bunun ipuçlarını bulduk. Nereden planlandı bunlar, bunu gördük. İşte bakın şimdi de Artvin'de Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir, bunu böyle bilin. Çünkü bunlar Artvin’de alıştıklarını bulamadı, Rize’de bulmadı, Trabzon’da, Ordu’da bulamadı. Şimdi çılgına döndüler; 'Ne yapacağız?'. Onun için tekrar bu tür adımlar atmaya başladılar. Kardeşlerim şunu unutmayın hak her zaman galiptir. Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesine karşı çıkmak için o başlatılan eylemlerde öylesine bir çevre tahribatına kendileri yol açtı ki, ne ifade ettiler, çıktılar yürüyüşlerde şunu söylediler; 'Yahu hâlen anlamıyor musunuz? Mesele ağaç değil' diyerek bunu ifade ettiler. Niyetlerini açıkça ortaya koydular. Milletimizle birlikte sergilediğimiz kararlı duruş sayesinde, bu provokasyon amacına ulaşmadan hızını kesti."

Hodri meydan diyoruz

“Vesayetin son kalıntılarıyla, paralel örgütüyle, bölücü terör örgütüyle, Suriye üzerinde özellikle ülkemizi köşeye sıkıştırabileceklerini sanan 7 düveliyle, siyasi kriz hiç olmadı, ekonomik kriz beklentisiyle yanıp tutuşan, kifayetsiz muhterisleriyle ülkemizin, milletimizin karşısında kim varsa hepsine birden 'hodri meydan' diyoruz. Çünkü biz 'la galibe illallah' emrine boyun eğmiş, galip olanın sadece Allah olduğuna tüm kalbiyle inanmış insanlarız."

"Yarının Türkiyesi'nde inanın bana ne paralel örgütün esamesi okunacak ne bölücü terör örgütü olacak ne de bugün bize karşı envaiçeşit Bizans oyunu çevirenler olacak. Çünkü yarının Türkiyesi'nde sizler olacaksınız ve sizlerin izinden gelen yeni nesiller olacak." şeklinde ifadeler kullanıp konuşmalarını sonlandırdı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler