1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Durmak yok fişlemeye devam
Durmak yok fişlemeye devam

Durmak yok fişlemeye devam

Bakanlar Kurulu El Kaide bağlatınlı örgütler ve kişiler listesi adlı Batı menşeili müslüman fişleme listesine 14 kişi ve 2 oluşum ekledi, bir kişinin bilgilerini güncelledi.

A+A-

Bakanlar Kurulu, "El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" listesine 14 kişi, "El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar" listesine de iki örgüt ekledi, bir kişinin de bilgilerini güncelledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulmasına ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre "El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" adlı listeye Suudi Arabistan'dan Ahmed Abdullah Salih El Hazmari El Zahrani, Azzam Abdullah Zureyk El Malid El Subhi ve İbrahim Süleyman Hamad El Hableyn, Irak’tan Maysar Ali Musa Abdullah El Cuburi ve Abdurrahman Muhammed Mustafa El Kaduli, Kuveyt’ten Abdurrahman Halif Ubeyd Cuday El Enizi ve Şafi Sultan Muhammed El Acmi, Norveç’ten Anders Cameroon Ostensvig Dale, Tunus’tan Seyfullah Bin Hüseyin, Suriye’den Anas Hasan Hattab, Fransa’dan Emilie Konig ve Kevin Guiavarch, Senegal’den Ömer Diyabi ve Katar pasapotlu Abdurrahman Bin Umayr El Nuaymi eklenirken Mali’den İyad Agali isimli şahsın bilgileri güncellendi.

Ayrıca "El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar" listesine Tunus’ta faaliyet gösteren Ensar El Şeria Cemaati ile Lübnan, Suriye ve Arap Yarımadası’nda faaliyet gösteren Abdullah Azzam Tugayları isimli iki yapılanma eklendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.