1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. El-Kaide, otel saldırısıyla alakalı bildiri yayınladı
El-Kaide, otel saldırısıyla alakalı bildiri yayınladı

El-Kaide, otel saldırısıyla alakalı bildiri yayınladı

Mağrib El Kaide'si, geçtiğimiz günlerde Fil Dişi sahillerinde 16 kişinin yaşamını yitirdiği Grand Bassam Otel'e düzenlenen saldırıyla alakalı bildiri yayınladı.

A+A-

Saldırıda askerlerin de aralarında bulunduğu 16 kişi yaşamını yitirmiş  Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane 6 silahlı eylemcinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

Mağrib El Kaidesi’nin Fildişi Sahilleri’nde bulunan Grand Bassam oteline yapılan saldırı hakkındaki bildiride kullanılan ifadeler şu şekilde:

"Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Hamd alemlerin rabbi Allah’a mahsustur. Kitabında şöyle buyurur: “Fitne kalmayıp din de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse; muhakkak ki Allah, yaptıklarını görendir.” (Enfal,39). Salat ve selam müminlerin emirine, onun ailesine, dinin sancağını yayan sahabelere ve hesap gününe kadar onu takip edenlerin üzerine olsun.
Bundan sonra
Araştırma, planlama, bilgi toplama ve hedeflerin izlenme sürecinden sonra haçlıların inlerine ve toplanma yerlerini hedef alan İslami Mağrib El Kaidesi’nin en iyi mücahidleri suçluların ve yağmacıların başlarının bulunduğu Fildişi Sahilleri’nde El Bassam oteline, bölgedeki casusluk faaliyetlerini sürdürdükleri ve komplolar yaptıkları sığınağa saldırı düzenledi.
Allah’tan şehadetlerini kabul etmesini umduğumuz mücahidler Hamza al-Fulani, Abdul Rahman al-Fulani ve Abu Adam al-Ansari (Allah onlara rahmet etsin) hedefe doğru sadece Allah’a güvenerek ve emirine sadık kalarak, şuç üzere ayak direyenleri hedef seçerek bu savaşın önemini vurgulamak için seçildi.
Yürütülen operasyon komplocuların ve casusluk faaliyeti yürütenlerin inlerine düzenlenen bir dizi operasyondan oluşmaktaydı ve amaçları şunlardı:
1)  Haçlılara, müslümanlara karşı ard arda işledikleri suçların Serval ve Berkhane’de haçlı elebaşlarını ve onların bu topraklar üzerindeki heveslerini hedef alan operasyonlar ile karşılık bulacağını hatırlatmak.
2)  Özellikle Fildişi Sahilleri’ni genel olarak ülkemizi işgale kalkışan Fransa’nın müttefikleri olmak üzere bu işgale ve zulüme yardım eden herkese, insanlarımıza ve kutsal beldelerimize saldıranlara ve mücahidlerle savaşa tutuşan herkese uyarıdır. İşlemekte olduğunuz cürümler asla karşılıksız bırakılmayacaktır!
3)  Çağrımızı Fransa’nın Mali işgaline katılan tüm ülkeler için bu şeytani ittifaktan çekilmeleri için tekrar ediyoruz; Ibn Tashfin’in torunlarının kılıçları asla haksız saldırganlara gereken cezalarını vermeden kınlarına girmeyecek ve mücahidlerin elleri onların en korunaklı beldelerine kadar ulaşacak.
4)  Fransa tarafından öldürülmüş mücahidlerimizin ve ırkçı Mali hükümeti tarafından haksızca hapsedilmiş mahkumların intikamı alınacak
5)  Batılı insanlara mesajımız;” Yaptıklarımız sizin ordularınızın ve hükümetlerinizin Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de, Şam’da, Somali’de, Yemen’de, Orta Afrika’da, Mali’de ve Libya’da İslam ümmetine karşı işlediği cürümlerin bir karşılığıdır. Size her seferinde hatırlattığımız gibi ya biz topraklarımızda güvende olacağız yada siz ve sizin vatandaşlarınızın güvenliğini tıpkı bizim güvenliğimze yaptığınız gibi yok edeceğiz. Topraklarımızı nasıl işgal ettiğinizi ve servetimizi nasıl bölüştüğünüzü hatırlayın.

Son olarak müslüman kardeşlerimize ve tüm masum insanlara komplocuların ve casusların merkezlerinden onların Grand Bassam otelinde olduğu gibi işbirlikçilerin Haçlı efendilerini korumak için özel kuvvetlerin müdehale sırasında sağa sola gelişigüzel ateş etmeleri ve mücahidler tarafından hedef alınmayanlarında hayatını kaybetmesi örneğinde olduğu gibi zarar görmelerinden korktuğumuz için uzak durmalarını konusunda uyarmaktayız.

Son olarak müslüman kardeşlerimizi ve tüm masum sivilleri uyarmak istiyoruz: casusların inlerinden ve komploculardan uzak durun ki Grand Bassam otelinde olduğu gibi işbirlikçilerin Haçlı efendilerini korumak için özel kuvvetlerin müdehale sırasında sağa sola gelişigüzel ateş etmeleri ve mücahidler tarafından hedef alınmayanlarında hayatını kaybetmesi örneğinde olduğu gibi zarar görmeleler ve kayıplar yaşanmasın."
Kaynak: Küresel Analiz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler