1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. El Kaide'den Haçlı saldırıları ile ilgili açıklama
El Kaide'den Haçlı saldırıları ile ilgili açıklama

El Kaide'den Haçlı saldırıları ile ilgili açıklama

El Kaide sözcülerinden Usame Mahmud, Amerika öncülüğünde Irak ve Suriye coğrafyasında başlatılan Haçlı saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Usame Mahmud'un yaptığı açıklama;


"Bütün övgüler Allah’a mahsustur, salat ve selam O’nun Rasulüne olsun.

Irak ve Suriye üzerine yapılan son saldırılar bir kez daha kanıtlamıştır ki Amerika küfrün başı, zulmün ve zalimin muhafazasını kendine vazife edindiği zalim sistemin lideridir.

Binlerce Müslüman, İsrail’in Gazze üzerine rastgele bombardımanı sonucu şehit edildi ama Amerika kılını kıpırdatmadı, hatta İsrail operasyonlarına askeri ve maddi destek verdi.

Varil bombalarından kimyasal silahlara kadar Suriyeli Müslümanlara karşı kullanıldı ama Amerika kımıldamadı, aksine Suriye’deki Mücahidleri terörist ilan etti.

Aşağılık Amerika; Irak ve Suriye’ye saldırmak için, ümmet içerisinde cihadın tekrar dirilişiyle İsrail ve onun despot ittifakları tehdit hissettiği bir anda uluslararası koalisyonu kurdu.

Afganistan’dan ve Pakistan’dan, Yemen’e ve Somali’ye, Filistin kıyılarına kadar, Amerika zorba ve despot yönetimleri korumak adına Müslüman kanı döküyor. Gerçek şu ki; yılanın başı Amerika ezilmedikçe İslam Ümmeti özgür olamaz, ne küfrün zalim sistemini başından savabilir, ne de topluca dinlerini yaşayabilirler. Irak ve Suriye’ye yapılan bu saldırılar belirli bir gruba ya da organizasyona karşı değildir; aksine bütün ümmete yapılıp zulme karşı direnen ve Şeriat’ın ikamesine inanan İslami ve Cihadi hareketleri bitirmeyi amaçlayan bir saldırıdır. Bu saldırının amacı; İsrail’i korumak, zorba yönetimin küresel üstünlüğünü muhafaza etmek ve Müslümanlara boyun eğdirmektir.

Yeryüzündeki tüm Müslümanları Amerika’nın koalisyonuna karşı Mücahidleri desteklemeye ve özgürlüklerini kazanmak, Dinlerini korumak, kutsal beldelerine sahip çıkmak, Şeriati üstün kılmak için Farz-ı Ayn olan Cihad’a katılmaya davet ediyoruz.
Ayrıca mesajımız, kardeşliği ve Mücahidlerin birliğinin bozulması Amerika tarafından el altından hedeflenen Irak ve Suriye’de cihad eden Mücahidleredir. Allah için kâfir koalisyona karşı savaşmak için safları sıklaştırma zamanıdır.

Kâfirlere karşı şiddet, kendi aralarında merhamet, birlik, kardeşlik, iş birliği Şeriat’ın çağrısıdır. Bu çağrı fethin, zaferin ve Hilafet’in kurulmasının anahtarıdır. Bir Hilafet ki Mübarek Peygamber’in (sav) mübarek yöntemini temel edinmiş… Bir Hilafet ki Şura (müşterek) ile belirlenmiş… Bir Hilafet ki Müslümanların kanlarının ve mallarının güvenliğini temel edinmiş… Bir Hilafet ki Müslümanların kardeşliğinin ve birliğinin sembolü olacak. Bu yüzden silahlarınız düşmana karşı doğrulmalıdır. Şüphesiz Müslüman’ın kanı, Kabe’den daha kutsaldır! Bu konuda Allah’tan korkun. Yanlış yoruma veya bozuk çıkarlara dayanarak bu büyük günahtan, Müslüman kanı dökmekten sakının. Cihad ulemasının rehberliğinde hareket edin. Bu ümmetin acılarına çaredir, Allah’ın dinini yüceltmedir. Sıkıntıların zararlarından kurtulmak, en önemlisi de Ahiret’i kazanmanız içindir.
Ey Müslümanlar! El-Harem’in savunması için birleşin

Nil’in kıyısından Kaşgar’ın topraklarına kadar
Dünya üzerindeki tüm Mücahidlere hatırlatmak istiyoruz; düşmanımız yeryüzündeki Müslüman Ümmet’e karşı dizilmiş durumdadır. Çıkarları tüm dünyaya yayılmaktadır. Düşmanımız zulüm ve şiddet düzenini kurtarmak için, dikkatler Suriye ve Irak’ta iken, Filistin, Afganistan, Yemen ve Somali’de Küresel Cihad Hareketine saldırmaktadır.

Son olarak Afganistan ve Horasan’da 13 yıldır süren savaşta Müminlerin Emiri Mücahid Molla Muhammed Ömer (Allah onu korusun) önderliğinde Amerika ve müttefiklerine karşı zafer elde edildiğinin müjdesini vermek istiyorum. Allah’ın izniyle bu zafer, Amerika ve müttefiklerine karşı tüm dünyada elde edilecek başarı ve zaferlerin bir müjdecisidir!
Son sözümüz; alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun."

 

Kaynak: ummetiislam.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.