1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: "ABD'ye sesleniyorum..."
Erdoğan: "ABD'ye sesleniyorum..."

Erdoğan: "ABD'ye sesleniyorum..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Kısıklı'daki evinin önünde halka hitap ediyor. Erdoğan: "ABD'ye sesleniyorum, Pensilvanya'daki zatı teslim edin" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da halka hitap ediyor. Erdoğan, Fetullah Gülen'le ilgili: "ABD'ye sesleniyorum, Pensilvanya'daki zatı teslim edin" dedi. Erdoğan'ın konuşma yaptığı esnalarda halktan idam isteriz sesleri yükseliyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

"ABD'ye sesleniyorum, sayın başkana sesleniyorum: O zatı teslim edin"

Amerika’ya sesleniyorum. Sayın Başkana sesleniyorum. Bu darbe girişiminden sonra Pensilvanya'daki o zatı Türkiye'ye teslim edin. Bu arada yargıya da çok teşekkür ediyorum, çünkü yargı dört bir yanında ülkemizin, makamlarına, mevkilerine rütbelerine bakmadan, kim olursa olsun emniyet teşkilatıyla el ele vermek suretiyle bunları toplayarak tutuklama kararlarını verdiler ve bunları tutukladılar. Temizlenecekler bunlar. Yetkili mercilere hitap ediyorum. Bunların üzerine üzerine gideceğiz. İnlerine girdik bunların giriyoruz.

"Amerikalı dostlarımız o terörist başını bize teslim ettiği an..."

Şu olay Allahın bir lütfudur bize. Kimin ne olduğu ortaya çıktı. Amerikalı dostlarımız o terörist başını bize teslim ettiği andan itibaren çok şey değişecek. Ey ABD eğer stratejik ortaksak, Pensilvanyadaki zatı bize edeceksin. Silahlı kuvvetlerimiz inşallah kendine yakışır bir noktaya gelecek. Bu olaylar silahlı kuvvetlerimizin içindeki bir azınlığın yaptığı eylemdir. Meydanlara çıkmanız her şeyi alt üst etmiştir.

(İdam isteriz sloganları üzerine)

Her talebin değerlendirilmesi demokratik ülkelerde bir haktır. Bu da Meclis'te değerlendirilir.

"Bayrağımızın üstüne bayrak yok"

Ne diyoruz, tek millet. Tek millet kavramının içinde ne var? Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Romanıyla, Boşnakıyla, Arnavutuyla velhasıl 79 milyon tek millet. Bölünmek yok. İki, tek bayrak. Bayrağımızın rengi, şehidimizin kanıdır. Hilal, bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız, şehidimizin tek yıldızıdır. Bayrağımızın üstüne bayrak yok. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Onun için tek vatan, 780 bin kilometrekarede tek vatan. Bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Dört, tek devlet. Devlet üstüne devlet asla. Çıkmışlar 'paralel devlet'... Temmuzdan itibaren ülkemizi bölmeye çalışan terörist örgütlere karşı askerimizle, polisimizle biliyorsunuz çok ciddi bir mücadele sürdürdük. Hala o mücadele ağırlıklı Güneydoğu Bölgesi'nde sürüyor. Orasını da Allah'ın izniyle başaracağız. Bu ülkeyi biz 3-5 teröriste bırakmayacağız. Bundan da sağlam çıkacağız ama dediğim gibi tek devlet anlayışıyla da bu Paralel Devlet Yapılanması'na da asla bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.

"Kimin ne olduğu ortaya çıktı"

Bütün yetkili ilgili mercilere buradan hitap ediyorum; Başbakanımızla, bakan arkadaşlarımızla da bunların hepsini paylaştım ve bunların üzerine üzerine gideceğiz, nerede ne varsa... Demiştim ya, 'İnlerine gireceğiz.' İnlerine bunların girdik, giriyoruz. Şu olay var ya, Allah'ın bize büyük bir lütfudur. Çünkü kimin ne olduğu çok iyi ortaya çıktı. Bunların imamları falan ortaya çıktı. Şimdi bunların üzerine gitmek suretiyle, kaçanlar kurtuluyor onların da takipçisiyiz. Amerikalı dostlarımız da kalkıp Pensilvanya'daki o terörist başını bize teslim ettiği andan itibaren çok şey değişecek. Onun için biz de diyoruz ki bizim stratejik müttefikimiz olarak, model ortağımız olarak ABD'nin Pensilvanya'dakini bize teslim etmesi lazım. Bu çağrıyı da ben yapıyorum, ama sizlere de diyorum ki rehavet yok, beraber dik duracağız, eğilmeyeceğiz sonuna kadar bu işi kovalayacağız." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler