1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Erdoğan Brüksel'i böyle uyarmıştı
Erdoğan Brüksel'i böyle uyarmıştı

Erdoğan Brüksel'i böyle uyarmıştı

Erdoğan 18 Mart tarihinde Çanakkale'de yaptığı konuşmasında Belçika hükümetini: "Ankara'da patlayan bombaların Brüksel'de patlamaması için hiçbir sebep yok" şeklinde ifadeleriyle uyarmıştı.

A+A-

Erdoğan'ın 18 Mart tarihinde Çanakkale'de yaptığı konuşmanın detayları için tıklayınız: Erdoğan: "Ankara'da patlayan bomba Brüksel'de de patlayabilir"

ABD yetkilileri Türkiye'de düzenlenmesi ihtimal olan saldırılar için yer ve tarih verirken Erdoğan, Amerikalı yetkililerin bu açıklamalarını eleştiren 
bir konuşma gerçekleştirmiş ve "İşte Ankara'da patlayan bombanın şehrin göbeğinde terör örgütü yandaşlarına şov yapma imkanının sağlandığı Brükselde patlamaması için hiç bir sebep yok, aynı bombalar sizin şehirlerinizde patlamaya başladığında..." şeklinde ifadeler kullanmıştı. Bu bilgilerin yanı sıra Belçika Dışişleri Bakanı'da günler önce Salah Abdeslam'ın yeni bir saldırı hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaştıklarını açıklamıştı.

Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, Salah Abdeslam’ın Brüksel’de “yeni bir şeylerin hazırlığında” olduğunu açıkladığını ve yetkililerin bu açıklamaları çok ciddiye aldığını da sözlerine eklemişti.


İşte o konuşması: 
 Erdoğan'ın 18 Mart tarihinde konuşmasının tamamı şu şekilde: 

"Aynı bombalar sizin şehirlerinizde patlayabilir"

Erdoğan, Belçika hükümetine uyarıda bulunarak, "Belçika orada kalkıp onların paçavrasını dalgalandırmak suretiyle çadır kurmalarına izin verebiliyor. Bunlar dürüst değil, bunlar samimi değil, bunlar ikircikli davranıyorlar. Bugün bayrağı indirmişler, posterleri kaldırmışlar. Kimi aldatıyorsunuz ya, dürüst olun dürüst, samimi olun. Karşınızda aldanacak bir Türkiye yok, bir Türk Milleti yok bunu böyle biliniz. Bunun adı teröre teslim olmaktır, bunlar teröre teslim oldular. İşte Ankara'da patlayan bombanın şehrin göbeğinde terör örgütü yandaşlarına şov yapma imkanının sağlandığı Brükselde patlamaması için hiç bir sebep yok. Bu açık gerçeğe rağmen Avrupa ülkelerinin hala aymazlık içinde hareket etmeleri mayın tarlasında dans etmek gibidir. Ayağınızın ne zaman mayına basacağını asla bilemezsiniz. Ama bunun kaçınılmaz bir son olduğu da açıkça ortadadır. Buradan bir kez daha terör örgütlerine, doğrudan veya dolaylı kucak açan destek veren ülkelere sesleniyorum, koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir. Türkiye'de patlayan bombaları televizyon ekranlarından seyretmek size birşey ifade etmeyebilir. Aynı bombalar sizin şehirlerinizde patlamaya başladığında bizim ne hissettiğimizi mutlaka anlayacaksınız. Ama o zaman herşey için geç olacak. Kendi ülkenizi hedef aldığınızda asla tahammül edemeyeceğiniz faaliyetleri sırf Türkiye'ye yönelik oldukları için desteklemekten vazgeçin" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler