1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: "Bunun bedelini ödeyeceksiniz, lamı cimi yok"
Erdoğan: "Bunun bedelini ödeyeceksiniz, lamı cimi yok"

Erdoğan: "Bunun bedelini ödeyeceksiniz, lamı cimi yok"

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 22. Muhtarlar Toplantısı'nda yapmış olduğu konuşmada bu saldırıları düzenleyenlerin demokrasi ile alakaları olmadığını vurguladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 22'nci Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Ankara'daki intihar saldırısına ilişkin, "Hâlâ bunların savunmasını yapan medya organları var. Ülkemizdeki birtakım kifayetsiz muhterisler, Kızılay'daki elim hadiseyi kendi çıkarları için kullanmayı düşünecek kadar zavallıdır, ahlaksızdır, haysiyetsizdir" dedi.

"Demokrasiyle ilişkileri olabilir mi?"

"Hiçbir sıfat, terör örgütü yandaşlığının örtüsü olamaz" şeklinde değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kızılay'da bomba patlatarak rastgele insanların ölümüne yol açan terör örgütünün demokrasiyle en küçük bir ilişkisi olabilir mi? Buna rağmen terör örgütü yöneticisiyle aynı dili kullanmaktan, aynı yaklaşımı sergilemekten çekinmeyenlere 'terörist' demeyeceğiz de ne diyeceğiz?"

"Batı teröre yataklık yapıyor"

Terör olaylarının arkasında yatan gerekçe Türkiye'nin zayıf duruma düşürülmesidir. Batı dünyası terör örgütlerine yataklık yapıyor. Falanca örgütü terör örgütü ilan etmen benim için önemli değil. Onları yok etmek için ne yapıyorsunuz. Bunlar bu parasal kayankarı nereden buluyorlar. Bizi bunları biliyoruz. Bunları belgeleri ile ispatladık ama ne bir sen bir nefes var bunların yaptıkları "baban öldü başın sağolsun" şeklinde konuştu.

"Üzerlerine hep birlikte gidelim"

Terör örgütü olarak benimsedikleri yapılanmalara karşı tüm farklılıkları bir kenara bırakarak oluşturulacak bir 'millet koalisyonuna' ihtiyaç olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelin bu büyük mutabakatı, bu büyük birlikteliği hemen şimdi sağlayalım, canımıza ve istikbalimize kast edenlerin üzerine hep birlikte gidelim" dedi.

"Terör örgütünün yan kolu HDP"

Erdoğan, "Terör örgütünün yan kolu olarak faaliyet gösteren partinin mensuplarını ben artık meşru siyasi aktörler olarak görmüyorum, kusura bakmasınlar. Dolayısıyla bu çağrım onlara değil diğer partileredir" ifadelerini kullandı.

"Gönder yargıya, ne karar verilirse verilsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu milletin birliğini, beraberliğini bozanlar, tehdit edenler, kim olursa olsun bunların hesabı bu parlamento tarafından dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle nereye havale edilecek, yargıya… Gönder yargıya. Yargı bunlar hakkında ne karar verirse versin. Sen siyasetçi olarak görevini yap. Siyasetçinin görevi nedir? Bu kararı alıp gerisini yargıya bırakmaktır. Atılması gereken adım budur. Siyasetçi bunları besleyemez, koruma altına alamaz. Eğer bunlar sürekli hâlâ bu adımları atar, yaptıkları da yanlarına kar kalırsa, terörle mücadelemizde şu anda Güneydoğu'da bu mücadeleyi veren ve orada şehit olan kardeşlerimizin ahı inanın bizi yakar."

"İnlerinize girdik, nereye kaçarsanız kaçın"

"Boşuna uğraşıyorsunuz, bak inlerinize girdik. Nereye kaçarsanız kaçın sizi askerimiz, polisimiz, korucumuz oralardan bulup çıkartacak gereğini yapacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dağlardaki mağaralara nereye girerseniz girin, bırakın Cudi'yi, Gabar'ı, Kandil'e mi gidiyorsunuz, orada da güvenlik güçlerimiz arkanızda. Çünkü bu şehitlerin bedelini ödeyeceksiniz, bunun lamı cimi yok" ifadelerini kullandı.

"T.C Devletinden başka bir devlet yoktur, olamaz"

"Tayyip Erdoğan gitsin demek, bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın demektir" şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Öyle paralel devlet, yok bilmem şu devlet bu devlet, yok hepsi. Bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka bir devlet asla yoktur ve olamaz. Onun için de yok öz yönetimmiş yok şuymuş yok buymuş böyle bir şey yok. Tek devlet" şeklinde konuştu.

HDP lideri Demirtaş: "Saraydaki o zat da terörist olabilir"

Selahattin Demirtaş geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında Erdoğan'a yönelik şu şekilde ifadeler kullanmıştı: 

"Cumhurbaşkanı da hayli hayli terörist olabilir"

"AKP, MHP ve CHP hepsi teklik düzeyinde diyorlar. Şimdi saraydaki zat 'ya bizim ya teröristlerin yanında olacaksınız' diyor. Kusura bakma biz ne terörün ne de senin yanında olmak zorunda değiliz. Çünkü tekleştirme anlayışı tam da burada devreye giriyor dikkat edin. Ölümlerden muazzam bir siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar. Bütün halk korktu ya hemen 'yanıma gelin' diyor. 'Ya bizden yana olacaksınız ya teröristten yana safınızı seçin' diyor. Oysa başka bir şey var adalet, hak, eşitlik, barıştan yana olmak var. Mecbur muyuz senden yana olmaktan. Ya benden ya teröristten yanasınız diyor. Ya ikinizde birseniz ne yapacağız. İkisi de aynı şeyse ne yapacağız. Milletvekili, sanatçı, aydın, yazar, akademisyen sıfatını taşıyanlar sırf bu sıfatı taşıyor diye terörist olmaktan kurtulamazlar. Peki, bunları sayıyorsun tamam. Buna iki tane daha ekleyelim. Cumhurbaşkanı olması, Başbakan olması da o kişinin terörist olması sıfatını değiştirmez o zaman değil mi? Sayıyorsan cumhurbaşkanından başla. Cumhurbaşkanı da hayli hayli bir terörist olabilir. Milletvekili, gazeteci olabiliyorsa değil mi? Başbakan da olabilir. Değiştirmek istiyor ya yasayı. O yasaya göre hepiniz olabilirsiniz. Sen de olabilirsin. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler