1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Esed rejimine çalışan 13 şebeke üyesi infaz edildi
Esed rejimine çalışan 13 şebeke üyesi infaz edildi

Esed rejimine çalışan 13 şebeke üyesi infaz edildi

İslam Devleti Rakka'da 'Tasfiye Şebekesi' adıyla bilinen bir ihanet çetesini ele geçirdi. Suçlarını itiraf eden 13 Nusayri şehir merkezinde infaz edildi .

A+A-

İslam Devleti Rakka'da 'Tasfiye Şebekesi' adıyla bilinen bir ihanet çetesini ele geçirdi. Nusayri Esed rejimine hizmet eden 13 şebeke üyesi suçlarını itiraf ettikten sonra şehir merkezinde infaz edildi.

Şebeke üyelerinin rejime hizmet etmeye başlamadan önce İslam Devleti topraklarında yaşadıkları belirtiliyor.

Şebeke üyeleri kendilerini İslam Devleti'nden göstererek aldattıkları muhacirleri bin Suriye lirası karşılığında Esed rejimine teslim ettiklerini tüm detayları ile itiraf ediyor.

Videonun tam tercümesi; 

Casuslar kendi isimlerini aşiretlerini ve hangi şehirden olduklarını söylüyorlar.

1-İbrahim Musa el-Abd
Şammara aşireti /Tabka
2-Fevaz Hasan el-Hindi
Abadile aşireti/Rakka
3-Raid Hamit
Tabka
4-Halid el-Muhammed
Elbu-Hamis aşireti/Tabka
5-Ahmed Musa el-Abd
Ruha aşireti/Tabka
6-Mahmud el-Muhammed
7-İmad Muhammed Kasım
Tabka
8-Ahmed el-Muhammed
Burkan aşireti
9-Muhammed Huseyin Ali Saleh
Afadile aşireti/Rakka
10-İbrahim Ali Amid
11-Abdulhamit Hamada
Elbu-Cabir aşireti
12-Abdulkerim İshak
Elbu-Hamis aşireti
13-Muhammed Mahmud el-Muhammed
Rakka

-İslam Devleti emniyet teşkilatından bir istihbarat görevlisi konuşuyor:
Bismillah…Elhamdulillah…essalatu vas selamu ala rasuilleh…İslam Devleti Rakka emniyet istihbarat birimleri vilayetin batısında Nusayri rejime tabi olan bir casus şebekesini çökertmeyi başardılar. Bu casus şebekesinin görevi muhacir kardeşleri kaçırarak Nusayri rejime teslim etmekti. Ayrıca bu şebeke 2 patlayıcı yüklü arabayı Tabka şehrine sızdırabilmiş, arabalardan biri birinci mahallede partlatılmış , ikinci araba ise 3. mahallede patlatılmadan önce şebeke çökertilmiştir. Hamdler yalnız Allahadır. (Konuşma bitiyor )

Sonra casus şebekenin lideri konuşmaya başlıyor.
Benim ismim Abdulhamit Hamada .(11 rakamı ile işaretlediğim kişi ) Ahmed ve Abdulkerim Ahmedin babasıyla ittifak ederek Hama da bulunan bir Nusayri subayla muhacirleri kaçırarak onlara teslim etmek için bağlantı kurmuşlar. Bir muhaciri kandırarak Mahmud'un evine götürmüşler. 250 bin suriye lirasına rejime teslim etmişler. 50 bini baba almış, geri kalan parayıda onlar almışlardır.

Müeyyen bir zaman sonra 2 muhaciri yine kandırarak Mahmud'un evine götürmüş, oradan da 600 bin suriye lirasına muhaciri Hama da rejime teslim etmişler.

Bir müddet sonra Favvaz(yukarıda 2 rakamı) ile Rakka da bağlantı kurmuşlar.3 Muhaciri kandırma yoluyla Mahmud'un evine götürmüşler.

Daha sonra Muhammed el-Ğişman ile onları 800 bin suriye lirası mukabilinde Tabka Askeri Havalanına sokması için irtibat kurmuşlar. Daha sonra 1 milyon liraya  başka bir kişiyle Tabka şehrine 1. mahalleye İmad'ın kullandığı bomba yüklü aracı sokabilmeleri ve patlatması için bağlantı kurmuşlar. Paradan 500 bin lirayı patlamadan önce  geri kalanınıda patlamadan sonra şebeke üyelerine dağıtması için Mahmuda vermişler. Yine aynı şekilde İmadın kullandığı bomba yüklü aracı 3. mahalleye sokabilmeleri için bağlantı kurmuşlar. Fakat patlatmak müyesser olmamış. Sonrada hepimiz yakalandık.

1. mahalledeki arabanı internet kafe önünde sabah saatlerinde patlattık. Bizi Rakka vilayetine bağlı Tabka şehri emniyet istihbarat birimleri yakaladı. İmadı yakalayarak tahkikat yaptılar. İmad itiraf etdi hepimiz bir bir yakalandık ve hepimiz itirafda bulunduk. Biz şuan İslam Devletinin hapishanelerinden bir hapishanede bize verilecek hükmü beklemekteyiz.(Konuşma bitiyor)

İdam meydanına götürülme görüntülerine yer veriliyor.
Daha sonra şeri görevlilerden birisi şu mesaj iletiyor:

Bismillah…Vassalatu vas selamu ala rasulilleh…amma baad (Bundan sonra):

"Allah subhanehu İslam Devletindeki kardeşlerinize bu gördüğünüz mürtedleri yakalamayı müyesser kıldı. Bunlar kardeşleri kaçırarak kafir rejime teslim etmiş, Tabka şehrinde de bomba yüklü aracı patlatarak sivil Müslümanları öldürmüşlerdir. İşte bu gün onlar İslam Devletindeki kardeşlerinizin elindeler. Kısas uygulayacaklar, onlara laik oldukları ceza verilecektir. :Allah onlara zülm etmedi lakin onlar kendilerine zülm ediyorladı.(Ayet) …İşte ey Nusayriler bunlar sizin köpekleriniz…Onlardan kısasımızı alacağız…Budur işte onların durumu…Budur işte onların sonu…Allahu ekber..!

 

Kaynak: Tevhidi Gündem

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.