1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ey haçın koruyucusu bu daha başlangıç
Ey haçın koruyucusu bu daha başlangıç

Ey haçın koruyucusu bu daha başlangıç

Bir süredir İslam Devleti'ni havadan bombalayan Amerikalıların hiç de hoşlanmayacakları gelişmeler yaşanmaya başladı.

A+A-

İslam Devleti hava saldırıları başlamadan önce, yapılan saldırıların bedelinin çok ağır olacağını yaptığı uyarılarla düşmanlarına hatırlatmıştı.

2012’de görev yaptığı Suriye’de İslam Devleti tarafından kaçırılan Amerikalı gazeteci James Foley olduğu belirtilen kişi hava saldırılarına karşılık İslam Devleti tarafından misilleme olarak infaz ediliyor. James Foley olduğu belirtilen kişi öldürülmeden önce bir metin okuyarak, gerçek katilinin Amerikan hükümeti olduğunu söylüyor. Amerikan Hava Kuvvetleri’nde çalışan arkadaşlarına seslenerek, “Irak’ı yakın zamanda kim bombaladı” diye soruyor.

Foley'in savaş muhabirliğinden evvel asker olarak Amerikan ordusunda görev yaptığı belirtiliyor.

Yayınlanan görüntülerde infaz edilen esir infazdan önce, "Keşke Amerkalı olmasaydım" diye hayıflanıyor.Görüntülerde infaz edilen  Amerikalı'nın dışında bir Amerikan vatandaşının daha olduğu görülüyor.

Foley'in öldürülmeden önce yaptığı konuşmanın tam metni:

"Arkadaşlarımdan, ailemden, sevdiklerimden beni hakikatinde öldüren (taraf olan) Amerikan hükümetine isyan etmelerini istiyorum. Benim akibetim, onları suçlara göstermelerinin neticesidir. Aziz anne ve babama mesajım: Onurumu koruyun ve ölümüm karşılığında, Irak’a düzenledikleri son hava saldırısı kampanyasıyla tabutuma son çiviyi çakan aynı şahıslardan cılız bir tazminat almaya razı gelmeyin. Amerikan Hava Kuvvetleri mensubu olan kardeşim John’a sesleniyor ve ona diyorum ki: Şu anda ne yaptığını bir düşün! Aralarında ailenin hayatı da olmak üzere yıktığın hayatları düşün. Seni Irak’ı en son bombalama kararı verip kim olurlarsa olsunlar bu insanları öldürme emri verenleri düşünmeye çağırıyorum. Düşün John! İşin hakikatinde kim öldürülüyor? Kararlarını alırlarken beni, seni ya da ailelerimizi düşündüler mi? Senin meslektaşların bu insanları o bombayla bombaladığı gün ben öldüm John! Ölüm belgemi imzaladılar. Özgür bir şekilde yaşayabilmek, ailemi bir kez daha görebilmek için biraz daha vaktim olmasını isterdim. Ancak o gemi kaçtı ve iş işten geçti. Mutlak son olarak bir Amerikalı olmamayı temenni ederdim!"

İnfazı gerçekleştiren mücahidin açıklaması:

"Bu James Wright Foley. Sizin ülkenizden Amerikalı bir adam! Siz hükümet olarak İslam Devleti’ne karşı saldırıda başta yer alıyorsunuz. Bize karşı oyun yaptınız ve işlerimize karışabilmek için herhangi bir sebep aradınız. Ve şimdi askeri hava güçleriniz bizi Irak’ta her gün bombalıyor. Bombardımanınız Müslümanların hasara uğramasına neden oldu. Siz şu anda çetelere karşı savaşmıyorsunuz. Biz İslami bir ordu ve dünyada çok sayıda Müslüman’ın razı olduğu bir devletiz. Bu nedenle İslam Devleti’ne herhangi bir saldırı hakikatinde tüm renkleri ve dilleriyle İslam hilafetinin kendilerini yönetmesinden razı gelen Müslümanlara saldırı demektir. Ve Ey Obama! Müslümanları İslam Hilafeti’nin gölgesinde güven içinde yaşama hakkından men etme adına herhangi bir girişimin, halkının kanının akmasına yol açacak.

İkinci Amerikalı esir hakkında mücahidin mesajı: Ey Obama! Bu Amerikalının hayatı senin gelecek kararına bağlı."

bvbaj_cceaaf0sq.jpgbvbanynciaa_zb9.jpgbvbagu5cuaa7l0h.jpg

 


رسالة إلى أمريكا / إصدار جديد للدولة الإسلامية... paylaşan: tikoox

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum