1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Faruk Gülllüoğlu tutuklandı mı?
Faruk Gülllüoğlu tutuklandı mı?

Faruk Gülllüoğlu tutuklandı mı?

A101 sahiplerinden Turgut Aydın hakkında mahkeme kararı açıklanırken, 'Faruk Güllüoğlu tutuklandı mı?' Sorusu gündemi meşgul ediyor. Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu geçtiğimiz gün gözaltına alınmıştı.

A+A-

A101 sahiplerinden Turgut Aydın hakkında mahkeme kararı açıklanırken, 'Faruk Güllüoğlu tutuklandı mı?' Sorusu gündemi meşgul ediyor. Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu geçtiğimiz gün gözaltına alınmıştı. Son alınan bilgilere göre Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu'nun da aralarında bulunduğu gözaltına alınan işadamlarının sorgularının devam ettiği belirtildi.

Faruk Güllüoğlu ile ilgili son dakika gelişmesi

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevkedilen 65 işadamından, aralarında Faruk Güllüoğlu'nun da olduğu 16 kişi 'silahlı terör örgütü üyeliği' gerekçesiyle tutuklandı.

Ayrıca Faruk Güllüoğlu'nın FETÖ'yle anılması ile birlikte Kıbrıs'taki şubelerden fesh bildirisi yayımlandı. Bildiride, "Faruk Güllüoğlu firması ve sahiplerinin soruşturma kapsamına alınmış olduğunu basın yoluyla öğrenmiş bulunmaktayız. İddiaların doğru olmadığını ümit etmekle birlikte adı verilen firma bu konuda kesin bir şekilde aklanıncaya kadar; Faruk Güllüoğlu ile olan ticari bağımızı bugünden itibaren koparmış olduğumuzu ve aramızdaki iş sözleşmelerini tek taraflı olarak fesh ettiğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz." denildi.

faruk-gulluoglu.jpg

Faruk Güllüoğlu tutuklandı mı?

Güllüoğlu Baklavaları'nın FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiası gündemi meşgul ediyor. Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu Baklavaları'nın sahibi Faruk Güllü'nün de yer aldığı 65 kişi gözaltına alınmıştı. Faruk Güllüoğlu ve diğer işadamlarının sorgularının devam ettiği henüz tutuklama veya serbest kalma kararının olmadığı bilgisi alındı.

faruk-gulluoglu-tutuklandi-mi.jpg

Faruk Güllüoğlu'na Kıbrıs şoku

Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ operasyonlarının etkileri KKTC'ye de uzanıyor. Özellikle ekonomi dünyasına yapılan FETÖ baskınları büyük dikkat çekiyor. 

Güllüoğlu Baklavaları'nın FETÖ'yle birlikte anılması gündeme bomba gibi düştü.

Herkes KKTC'deki Faruk Güllüoğlu franchise anlaşması ne olacak derken, konunun muhattabı Esenem Enterprises bir açıklama yaptı.

'Faruk Güllüoğlu ile olan ticari bağımızı tek taraflı olarak fesh ediyoruz"

Şirket direktörü Mustafa Kırmızı imzası taşıyan açıklama; "Faruk Güllüoğlu ile olan ticari bağımızı bugünden itibaren koparmış olduğumuzu ve aramızdaki iş sözleşmelerini tek taraflı olarak fesh ettiğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz" sözleri çok dikkat çekti.

Basın bildirisinde şu şekilde ifadeler kullanıldı:

"15 Temmuz 2016 tarihinde, Türkiye'de yaşanan demokrasiye, insan haklarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerine, Türk halkına menfur hadiseler ve darbe girişimi hepimizi derinden yaralamıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 1992 yılından beri ticari faaliyetlerini halka hizmet, devlete ve milli-manevi değerlerimize, Anavatan Türkiye'ye sarsılmaz bağlılık ilkeleriyle yürütmekte olan firmamız Ticari faaliyetlerinin ekseriyetini Türkiye firmalarının bayiliğini yürütmekte, ürünlerini ithal ekmekte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının tüketimine sunmaktadır. Franchising anlaşması çerçevesinde Lefkoşa'da şubesini açmış olduğumuz ve 2 yıldır ticari ilişki içerisinde olduğumuz Faruk Güllüoğlu firması ve sahiplerinin soruşturma kapsamına alınmış olduğunu basın yoluyla öğrenmiş bulunmaktayız. İddiaların doğru olmadığını ümit etmekle birlikte adı verilen firma bu konuda kesin bir şekilde aklanıncaya kadar; Faruk Güllüoğlu ile olan ticari bağımızı bugünden itibaren koparmış olduğumuzu ve aramızdaki iş sözleşmelerini tek taraflı olarak fesh ettiğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz."

Faruk Güllüoğlu ve Ömer Faruk Kavurmacı mahkemeye sevk edildi

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllüoğlu'nun da aralarında bulunduğu 65 şüpheli tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Faruk Güllü FETÖ'den tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevkedilen 65 işadamından, aralarında Faruk Güllüoğlu'nun da olduğu 16 kişi 'silahlı terör örgütü üyeliği' gerekçesiyle tutuklandı.

15 Temmuz askeri darbe girişiminde yaşanan olayların görüntüleri:

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler