1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ'den dolayı görevden alınan bazı kaymakamların isimleri
FETÖ'den dolayı görevden alınan bazı kaymakamların isimleri

FETÖ'den dolayı görevden alınan bazı kaymakamların isimleri

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ operasyonları kapsamında çok sayıda kaymakam görevlerinden uzaklaştırıldı. Açığa alınan kaymakamlar ve görev yaptıkları ilçeler açıklandı. İşte görevlerinden alınan kaymakamlar ve isimleri...

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ operasyonları kapsamında çok sayıda kaymakam görevlerinden uzaklaştırıldı. Açığa alınan kaymakamlar ve görev yaptıkları ilçeler açıklandı. İşte görevlerinden alınan kaymakamlar ve isimleri...

FETÖ soruşturması kapsamında kamu görevlilerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan çok sayıda personel hakkında işlem yapılırken, mülki idarecilere yönelik operasyon haberleri gelmeye devam ediyor.

FETÖ'den dolayı görevden alınan kaymakamlar ve görev yaptıkları ilçeler:

Samsun Salıpazarı Kaymakamı adliyeye çıkarıldı

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonları kapsamında önceki gün açığa alınan Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak, dün gece gözaltına alındıktan sonra bugün Samsun Adliyesi'ne çıkarıldı. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün açığa alınan Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak'ı dün gece gözaltına aldı. 

Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Kaymakam Çolak, bugün Samsun Adliyesi'ne çıkarıldı.

Mardin Vali Yardımcısı görevden ihraç edildi

Mardin'de 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, ihraç edildi.

Mardin'de FETÖ mensuplarının 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar çerçevesinde görevden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edildi.

Denizli'de 2 kaymakam görevden uzaklaştırıldı

Denizlide FETÖ mensuplarının darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Acıpayam ve Baklan kaymakamları görevden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, 15 Temmuzda FETÖ mensuplarının darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Baklan Kaymakamı Fethi Savranın görevine son verilirken, Acıpayam Kaymakamı Karahan Daştan da açığa alındı.

Öte yandan, Denizlide aynı soruşturma çerçevesinde daha önce açığa alınan Denizli Vali Yardımcıları Tuncay Engin, Mehmet Canoğlu, Alaattin Aktaş ve İsmail Kaygısız, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyrunun da görevlerine son verildiği bildirildi.

Ağrı ve Iğdır'da açığa alınan kaymakamlar gözaltına alındı

Ağrı ve Iğdır'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açığa alınan kaymakamlar gözaltına alındı.

Ağrı ve Iğdır'da Cumhuriyet Başsavcıları tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 31 Ağustos gecesi açığa alınan Ağrı'nın Eleşkirt ve Hamur ilçeleri kaymakamları ile Iğdır'ın Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu ile eşi olan Karakoyunlu Kaymakamı Nursan Vural Zorlu dün akşam gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kaymakamların Iğdır ve Ağrı Emniyet müdürlüklerinde alınacak ifadelerinden sonra mahkemeye çıkarılacak.

Bursa Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ihraç edildi

Darbe teşebbüsü sonrası açığa alınan Bursa'nın Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, devlet memurluğundan ihraç edildi. 

2 Eylül tarihli Resmi gazetede yayımlanan kanun hükmünde kararname ile meslekten ihraç edilen kaymakamların arasında FETÖ soruşturmasında açığa alınan Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de bulunuyor.

Çanakkale'nin Çan ve Yenice Kaymakamları görevden uzaklaştırıldı

Çanakkale'de FETÖ örgütüne mensup kişilerin darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Çan ve Yenice kaymakamları görevlerinden uzaklaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu ile Yenice Kaymakamı Musa Evin görevlerinden alındı.

Kakillioğlu'nun 9 Eylül 2013, Evin'in ise 8 Ağustos 2015'ten bu yana mevcut görevlerini sürdürdükleri öğrenildi.

Çorum Dodurga Kaymakamı gözaltına alındı

Çorum'da FETÖ operasyonu kapsamında Dodurga Kaymakamı Muhammed Emin Elmalı gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü ekipleri Dodurga kaymakamlığı ve Elmalı'nın evinde arama yaptı. Gözaltına alınan Elmalı'nın adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor. 

Bayburt'ta görevli iki vali yardımcısı gözaltına alındı

FETÖ'cü kişilerin darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Bayburt'ta 2 vali yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

Tetkililerden alınan bilgilere göre, FETÖ darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, Bayburt'ta görevli bulunan iki vali yardımcısı, İçişleri Bakanlığınca görevden alındı.

Bakanlığın görevden uzaklaştırılma kararı, Bayburt Valiliğince, vali yardımcılarına tebliğ edildi.

Aydın Karpuzlu Kaymakamı açığa alındı

Aydın'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Karpuzlu Kaymakamı açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.

Aydın Vali Yardımcıları İbrahim Ballı, Necdet Türker ve İbrahim Yurdakul ile Karacasu Kaymakamı Yavuz Gül de görevlerinden alınmış, soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Yalova Çınarcık Kaymakamı gözaltına alındı

Yalova'nın Çınarcık İlçesi Kaymakamı Cafer Sarılı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Yalova'daki soruşturma kapsamında daha önce görevden uzaklaştırılan Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı gözaltına alındı. Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada Sarılı, Çınarcık'taki evinde gözaltına alındı. Sarılı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Çankırı Eldivan Kaymakamı açığa alındı

Çankırı'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Eldivan Kaymakamı Sinan İnaltekin açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Eldivan Kaymakamı İnaltekin, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırıldı.

İnaltekin, vali yardımcılarının daha önce görevden alınması nedeniyle vali yardımcı vekilliği görevini de yürütüyordu.

Çankırı'da daha önce 2 vali yardımcısı ile Bayramören Kaymakaı da açığa alınmıştı.

Ağrı'nın Eleşkirt ve Hamur kaymakamı açığa alındı

Ağrı'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, kentte görevli 2 kaymakam açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, kentte FETÖ yapılanmasının ortaya çıkartılması ve örgütle irtibatlı kişilerin saptanması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca adli yönden, bazı kurumlarca da idari yönden başlatılan soruşturmalar sürüyor.

Soruşturmalar çerçevesinde, Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay ve Hamur Kaymakamı Cüneyt Manisa açığa alındı. 

Burdur'da Gölhisar ve Çeltikçi Kaymakamı açığa alındı

Burdur'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 2 kaymakam görevden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ soruşturma kapsamında, Gölhisar Kaymakamı Muhammet Yasin Kırcı ve Çeltikçi Kaymakamı Ahmet Tahsin Onat, açığa alındı.(AA)

Sivas Zara ve Yahyalı Kaymakamı açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Kaymakamı Metin Esen ile Sivas'ın Zara ilçesi Kaymakamı Fehmi Likoğlu açığa alındı.

İki yıldır Yahyalı'da görev yapan Esen'in yerine, Develi Kaymakamı Murat Duru vekalet edecek.

Açığa alınan Zara Kaymakamı Likoğlu'nun yerine ise İmranlı Kaymakamı İshak Çınar'ın vekalet edeceği öğrenildi. (AA)

Karaman Sarıveliler Kaymakamı açığa alındı

Karaman'ın Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ali Öner FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ali Öner'in dün akşam saatlerinde açığa alındığı öğrenildi. Kaymakam Ali Öner ile ilgili soruşturma ve incelemenin sürdüğü belirtildi. (İHA)

Bilecik Pazaryeri Kaymakamı açığa alındı

Bilecik'in Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı.

Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel, FETÖ soruşturması kapsamında dün saat 17.00'de açığa alındı.

1982 Amasya/Göynücek doğumlu olan İbrahim Özdel, Kastamonu Doğanyurt Kaymakamlığı görevindeyken 2 Ağustos 2015 tarihinde Pazaryeri Kaymakamlığı görevine getirilmişti. Öte yandan Özdel'in, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar'ın yerine de vekaleten baktığı ve 2 ilçenin de şu an kaymakamı olmadığı öğrenildi. 

 

Kaynak: AA, İHA, DHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler