1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Filistinli İmam'dan çarpıcı hutbe
Filistinli İmam'dan çarpıcı hutbe

Filistinli İmam'dan çarpıcı hutbe

Filistin Refah’taki El Ebrar Camisinde Ebu Receb adıyla da tanınan Şeyh Muhammed Salah’ın bir bıçakla verdiği hutbede Filistinlilere ‘vurun’ şeklinde seslenmesi büyük yankı uyandırdı.

A+A-

Şeyh Muhammed Salah ‘Ey Batı Şeria’lı gençler, ikişer, üçer saldırın, onları paramparça edin’ dedi.

Eylül ayından bu yana Yahudilerin işlediği katliam ve cinayetlerle gerilimin arttığı Filistin’de yaşanan bireysel eylemlerle 3. İntifada’nın başladığı ifade ediliyor.

Ebu Receb, 9 Ekim Cuma günü Refah’taki El Ebrar Camisinde verdiği hutbede şunları söyledi:

“Kardeşler, dünyaya ve herkim unutmuşsa ona hatırlatmamız gerekiyor. Dünya şu kameralar ve internet aracılığıyla işitmeli: Burası Gazze! Burası siperlerin ve silahların diyarıdır. Burası Batı Şeria! Burası bombaların ve hançerlerin yeridir. Burası Kudüs! Kudüs, şifre kelimedir. İşte Kudüs. Kudüs hakkında çok şey söylenebilir. Burası Muhammed Nebi’nin askerlerinin olduğu yer. Bu, Allah’ın bir fazlıdır. Muhammed Nebi’nin askerleri burada. Kardeşler, bu bizim bugün Allah’ın Yahudilere yaptığına tekrar davet etmemizin nedenidir. Onlara Hayber’de yaptığı şeye davet ediyoruz.

Bugün Yahudilerin neden duvar ördüğünü daha iyi anlıyoruz. Onlar bu duvarları füzeleri durdurmak için değil boğazlarının kesilmesini önlemek için yapıyor.

Batı Şeria’daki kardeşim, Bıçakla. Batı Şeria’daki Kardeşim, onların beyinlerindeki Talmud hurafelerini bıçakla. Batı Şeria’daki kardeşim, onların kalplerindeki tapınak hurafelerini bıçakla.

Bugün (İsrail’de) sokağa çıkma yasağı ilan ediyoruz. Yahudilerin birbirlerine ne dediklerini dinleyin. ‘Ya evde kalın yada ölmek için dışarıya çıkın.’ Başka alternatifleri yok. Ey Batı Şeria’nın erkekleri. Onlara sokağa çıkma yasağı getirmemiz için gerekli ilk evre ‘bıçaklama’dır.

Şu an hançerlerle sokağa çıkma yasağı getiriyoruz ve sonraki safhada inşallah gerçekleşmek üzere; sizi Rusya’ya, Bulgaristan’a, Ukrayna’ya yahut Polonya’ya geri göndermeyeceğiz. Sizi buralara geri göndermeyeceğiz. Buraya kadar gelmişsiniz. İslam Mahkemesi hükmünü verdi. Bu mahkeme Peygamberin sahabisi Sad Bin Muaz tarafından yönetilmiştir. Sad Bin Muaz, Batı Şeria’da yeniden zuhur etmiştir. Sad Bin Muaz şu an Kudüs’ün, Afula’nın, Tel Aviv’in ve Negev’in sokaklarında.

Askeri İslam Mahkemesi Şeri hükmünü verdi: Memleketimizde boğazlanmak veya bıçaklanmak dışında hiçbir şeye sahip olamayacaksınız. Neden? Dünya bu teşvikimizden dolayı bizim terörist olduğumuzu söyleyecek. Evet! “Ey Peygamber sana ve sana uyanlara Allah yeter. Ey Peygamber Müminleri savaşa teşvik et.” Neden? Ey Haçlı zalim Amerika, Ey Arap Siyonistler, Ey Mücrim Yahudi Siyonistler, Biz zalimiz öyle mi? Bizim topraklarımıza boğazlanmak için siz kendi isteğinizle geldiniz.

“Vadedilen gün geldiği zaman sizi her yerden toplar bir araya getiririz.” Allah, kendisinin ve insanlığın düşmanı Yahudileri bir araya getirdi. Onlar Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da ve her yerde evimizi yıkan kişilerdir.

Ey Ebrar Camisinin ve Refah’ın insanları, bu Caminizden Batı Şeria’daki kardeşlerinize mesaj ulaştırmanın gururunu yaşıyorsunuz: Bıçaklama avluları oluşturun. Sadece bir tane bıçakçı istemiyoruz. Ey Batı Şeria’nın gençleri! Üçerli, dörderli saldırın. Biri onun elini ayağını tutsun, diğerleri balta ve satırlarla ona saldırsın.

Size ne söylenecek diye korkunuz olmasın. Ey Batı Şeria’nın erkekleri! Bir sonraki sefere üçerli, dörderli veya beşerli gruplarla saldırın. Gruplar halinde saldırın. Onları parça parça edin.” 

 

Kaynak: infocenter media

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler