1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Fransız Muhacirler'den Haçlılara ve Avrupalı müslümanlara çağrı
Fransız Muhacirler'den Haçlılara ve Avrupalı müslümanlara çağrı

Fransız Muhacirler'den Haçlılara ve Avrupalı müslümanlara çağrı

El Hayat Medya Merkezi yeni bir çalışma ile batılı ülkelere çağrıda bulunan Fransız müslümanların kendi dillerinde yaptıkları açıklamalarını yayınladı.

A+A-

İslam Devleti’nin son videosu, mücahitlerin kendisini ve nizamını reddettikleri Fransa’ya ait pasaportlarını yakmasıyla başlıyor. Mücahitler, Fransızlara 'Buraya gelirseniz sizinle savaşacağız' şeklinde sesleniyor.

“Neyi Bekliyorsunuz?” başlığıyla yayınlanan videoda konuşan Fransız mücahitler kendi dillerinde yaptıkları konuşmada Müslümanları hicrete davet ederken, “Ne Bekliyorsunuz?” diye soruyor.

Ebu Osman el Fransi, “Neden hicret etmiyorsunuz? Allah size amellerin en iyisini yapabilecek kapı açmışken küfür topraklarında çalışmayı nasıl kabul ediyorsunuz? Onların ekonomilerini güçlendiriyorsunuz, siz onlara vergi ödüyorsunuz, onlar o paraları bizlerle savaşlarında, kız kardeşlerimizi, kadınları ve çocukları öldürürken kullanıyor. Utanmıyor musunuz? Allah’a tevbe edin ve gelin bize katılın. Çünkü öyle bir gün gelir ki sınırlar kapanır, o gün gözyaşlarınızla ve pişmanlığınızla kalırsınız. Yol çok kolay, sizin için özür yok” diyor.

Ebu Meryem el Fransi de Fransa’ya tehdit içeren bir mesajla konuşmasına başlıyor. “Dünya çapındaki mücahitler sizin başınızı kesmekte  tereddüt etmeyecek” diyen Ebu Meryem şunları söylüyor: “Bombalamaya devam ettikçe huzur bulamayacaksınız. Markete giderken bile korkacaksınız. Fransa’da henüz hicret etmeyen, hicret etme imkanı olmayan kardeşlerime sesleniyorum. Bilin ki bu zamanda cihad farzı ayndır. Onları nerede bulursanız, kafirlerle savaşmakla emrolundunuz. Ne bekliyorsunuz? Vallahi düşmanla savaşmaktan daha kolay birşey yok. Bir kez daha Fransa’daki ve diğer yerlerdeki Müslümanlara şunu söylüyorum: Eğer hicret sizin için kolaysa tereddüt etmeyin. Neyi bekliyorsunuz? Etrafınıza bakmıyor musunuz? Nikabı giymek bile çok zor. Neyi bekliyorsunuz? Allah Kur’an’da ‘Gerek hafif, gerek ağır olarak savaşa çıkın‘ buyuruyor. Sizin özrünüz nedir? İslam Devleti Allah’ın şeriatını uyguluyor ve her Müslümana haklarını veriyor.”

Onun sonrasında ise Ebu Salman el Fransi konuşuyor. Sözleri şöyle: “Ben kardeşiniz Ebu Salman. Küfür diyarı Fransa’da yaşayan kardeşlerime ve bacılarıma mesaj gönderiyorum. Allah’tan sakının ve korkun. Onları, hep hayal ettiğimiz Hilafetin topraklarına hicret etmeye davet ediyorum. Bacılarıma ve kardeşlerime şunu diyorum: ‘Allah’ın fazlıyla emirimiz ve halifemiz Ebu Bekir El Bağdadi’ye biat ettik ve biatımızı yeniliyoruz. Sizler de Şam veya Irak’a gelemiyorsanız, bulunduğunuz yerde, Fransa’da biat edin. Eğer Allah’a ibadetinizde, inancınızda ihlaslıysanız ama hicret edemiyorsanız, Fransa’da çalışın. Onları terörize edin, korku ve dehşetleri nedeniyle uyuyamamalarını sağlayın. Kullanılabilir silahlar ve araçlar mevcut ve hedefler vurulmak için oradalar. Zehir bile kullanılabilir. Öyleyse Allah düşmanlarından en azından birinin suyunu veya yemeğini zehirleyin. Onları öldürün ve yüzlerine tükürün. Araçlarınızı üzerlerine sürün. Onları aşağılamak için elinizden ne geliyorsa onu yapın, çünkü onlar sadece bunu hakediyorlar. Elhamdulillah, biz Fransızlar ailelerimizle hicret ettik. Eşlerimizle ve zürriyyetimizle ve Allah’ın izniyle bu topraklarda yetişecekler, Hilafet ve İslam Devleti’nin topraklarında. Onların da çocukları olacak. Ey haçlılar ve mürtedler, bu kuşaklar sizlerle savaşacak.”

Kaynak: islamicstate.media 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.