1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Görmez niye ürktü?
Görmez niye ürktü?

Görmez niye ürktü?

Görmez, seküler bir yapılanmanın başkanı olarak dünyanın dört bir yanında şeriatın ikamesi için canını ortaya koymuş kişilere, lüks otellerin salonlarından akıl vermeye devam ediyor.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hilafeti ilga eden, dini hayatın her alanından silmeyi hedefleyen ve bunu başaran Atatürk'ün, yine aynı amaçla kurmuş olduğu kurumun başkanı olarak hiç utanmadan, İslam şeriatının ikamesi için dünyanın dört bir yanında canları ve malları ile cihad eden müminlere dil uzatarak, kendi çarpık din anlayışını hiç bir delil ve argümana dayandırmadan bir manifosta havasında okudu. Gelişmeleri 

Görmez, yanına topladığı ne işlev gördüğü bilinmeyen ulema kılıklı zevatla, lüks bir otelin ferah ve geniş salonunda, Ortodoğu ve Afrika'da batılı rejim ve kuklalarına karşı önemli başarılar elde eden mücahitlere ve temiz amellerine bir takım iftira ve mesnetsiz yakıştırmalarda bulundu.

Kaçamak ifadeler kullanarak oyunu korkak oynayan Görmez kimi hedef aldığını net olarak açıklamadı. Konuşmasının başında sadece "Şebablar, IŞİD'ler, Boko Haramlar" diyerek kimleri kastettiğini ima etti.

İlk olarak Allah'ın dininde hiç bir değeri olmayan şirk ehlini Adem'in torunları sıfatıyla müminlere eşit kılan Görmez bir delil getirmezken şirkin fıtri olduğunu iddia ederek küfrünü ziyadeleştirdi. Bu hezeyanları "Allahın ayetlerindendir" iftirasıyla saçmalamada zirveye ulaştı. "Çünkü bütün insanlık Hz. Adem'in çocuklarıdır ve doğuştan gelen eşit haklara sahiptir. İnsanlar, renk, cinsiyet, dil, coğrafya, v.b. yönlerden bir ayrıma ve ayrımcılığa tabi tutulamazlar. İnsanlığın muhtelif kabile, dil ve renge ayrılması fıtridir. Bu durum Allah'ın ayetlerindendir ve tanışmak, dayanışmak ve hayırda yarışmak içindir."

Görmez açıklamasında, müminlerin pak annesine zina iftirasında bulunan, sahabeye sövmeyi dini vecibe sayan, sünni-sivil halka türlü işkenceler yapan Şiilerin cürümleri ile beraber yeryüzünden temizlenmesine, onlar din kardeşimiz diyerek karşı çıktı. Görmez mücahitlere terörist demekten çekinmez iken şeriatın ve hadlerin tesisini  zulm, sömürü, işgal, savaş, baskıya, menfaate, korsanlığa, silaha ve güce dayalı egemen anlayış olarak niteledi. İslam şeriatının uygulanmasının geçersiz olduğunu iddia ederek, içkinin, zinanın, kumarın, faizin, dine sövmenin serbest olduğu bir devletin İslami sıfatlara daha haiz olduğu algısını oluşturdu.

Müslüman müslümanı öldürmez  klişesini sık sık tekrarlayan Görmez ve cenahı, 13 yıldır Afganistan'da, Şer'i bir devlet olan Talibanı ortadan kaldırmak için bulunan işgalci NATO'da kendilerine göre müslüman olan Türk Ordusunun ne aradığını, bu süre zarfında öldürülen binlerce sivil ve mücahidin kanlarında paylarının ne olduğunu açıklarsa müslümanın(!) müslümanı öldürme kriterleri de bilinmiş olur.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.