1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Her fırsatta İslam Devleti'ne saldıranlar
Her fırsatta İslam Devleti'ne saldıranlar

Her fırsatta İslam Devleti'ne saldıranlar

Yaşlandıkça eski performansını ve popülaritesini kaybeden, yılmaz demokrasi havarisi Karadavi, sözleriyle müslümanlara ve kazanımlarına saldırarak reyting peşinde koşmaya devam ediyor.

A+A-

İsrail'i boykottan başka bir cihad anlayışı olmayan, cehennem kapısında demokrasi çığırtkanlığı yaparak insanları ateşe çağıran Karadavi gündem olmak adına demokrasiye methiyeler dizdiği diline aziz İslam'ın pak Hilafet'ini doladı. 

Bugüne kadar İslam düşmanlarının kılına dahi zarar vermemiş bir zihniyetin temsilcisi olan Karadavi, Allah'ın kitabının ikamesi ve müslümanların intikamı adına fetihler gerçekleştiren mücahitlere ve emirlerine karşı ağır sözler kullanmaktan çekinmedi.

İslam Devleti'ni terör örgütü olarak lanse eden AA'ya verdiği son demecin ilgili kısmı ve çirkin iftiraları;

Karadavi, İslam Devleti  lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin ilan ettiği "hilafetin" hiçbir mana teşkil etmediğini iddia etti. Karadavi, "Aceleci ve aşırı görüşlerin hilafet iddialarının gerçek "Hilafet" sistemini itibarsızlaştırmak için ortaya atıldığını" ifade etti.

Karadavi,  Ebu Bekir el-Bağdadi'nin kendisini halife ilan etmesi konusunda  "İlan edilen hilafet gerekli şartları taşımıyor ve hiç bir anlam ifade etmiyor" dedi. Karadavi değerlendirmelerine şöyle devam etti: "Bazı grupların aceleci ve aşırı görüşlerle 'İslam devleti', 'İslami emirlik' ya da 'Hilafet'in temsilcisi olduklarını iddia etmeleri bu kavramları ayağa düşürmekte, gerçek Hilafet sistemini de itibarsızlaştırmaktadır."

Gerçek "hilafet" için demokrasi şartı

Günümüzde hilafetin olması halinde bunun bir takım şartları olacağını aktaran Karadavi, "Günümüzde ilan edilebilecek gerçek Hilafet, anayasası İslami ilkelere aykırı olmayan ülke yöneticilerinin talep etmesiyle birkaç devlet aracılığıyla federasyon ya da konfederasyon şeklinde tesis edilebilir.  Böyle bir birlik de halk iradesini dikkate alan, gerçekçi adil yönetimler olur" diye konuştu.

"Zulüm radikalleşmeyi tetikliyor"

Müslümanlar arasında aşırı grupların ortaya çıkmasını mevcut iktidarların baskı, zulüm ve yolsuzluklar gibi bozulmalara bağlayan Karadavi, "Müslümanlar arasında radikal grupların ortaya çıkma sebebi hem Dünyadaki süper güçlerin hem de İslam dünyasındaki yönetimlerin halklar üzerinde kurdukları zulümlerdir. Bu baskılara tepki olarak aşırı grupların Allah yolunda savaştığını düşünen bazı Müslüman gençler, radikallerin peşinden gidiyor. Bu çok büyük bir sorun. İslam aşırılığı kabul etmez" şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum