1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hüda-par'ın düştüğü çelişkiler
Hüda-par'ın düştüğü çelişkiler

Hüda-par'ın düştüğü çelişkiler

Türkiye'deki Hizbullah, partileşen hali ile Hüda-par Gazze için bütün müslümanların güçlerini birleştirmelerini istedi. Her Gazze saldırısında aynı mesajları veren Hizbullah'ın Suriye'de adaşının yaptığı katliamlara ne zaman ses çıkartacağı ise meçhul!

A+A-

Hizbullah'ın Gazze, Arakan, Mısır vb. ülkeler için gösterdiği göz yaşartıcı(!) hassasiyet bizlere Suriye'de adaşları tarafından işlenen tecavüzleri hatırlattı. Hizbullat ve İran'ın Esed'e destek verip insanları katletmesine sessiz kalarak katliamlara ortak olan Hüda-par cenahı bir yandan da İslam Devletini TC. nin metresi olarak adlandırma çabası içerisinde. İran ve Hizbullat'a neyin karşılığında ses çıkartmadıkları belli olmayan bir güruhun bu vb. ithamlarda bulunması en hafif ifade ile basiretsizlik olsa gerek.
İşte açıklamanın tam metni:

 

Kamuoyuna

Allah'ın adıyla 

“Allah`ı sakın zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma, onları yalnızca gözlerin dehşetle belireceği bir güne ertelemektedir.” (İbrahim: 42)

Bu mübarek Ramazan ayında, Siyonist israil’in çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden Müslüman Gazze halkına yönelik vahşi ve acımasız saldırıları tüm dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. Siyonist israil, Gazze’ye yönelik yıllardır aynı şeyleri tekrarlayıp durmaktadır. Müslüman Gazze halkı acı, kan ve gözyaşı içinde inlerken ve her gün onlarcası katledilirken dünya da bu zulme seyirci kalmaktadır.

 İki milyara yakın İslam ümmetine rağmen, bir avuç Siyonist, Kudüs gibi Müslümanlara ilk kıble olmuş mukaddes bir yeri savunan Gazzeli Müslümanlara vahşice saldırabilmektedir. Çünkü İslam ümmetinin birliği dağılmış, onlarca ülke halinde birbirinden ayrılarak parçalanmış, bu ülkelerde Müslümanlar etkisizleştirilerek gayri İslami yönetimler işbaşına getirilmiştir. Duyarlı Müslümanların birbirlerinden kopuk gruplar, Cemaatler ve partiler halinde çıkardıkları sesler ve verdikleri tepkiler de tesirsiz kalmaktadır. Müslümanlar bu şekilde ayrılık ve dağınıklık içinde bulundukları müddetçe de Siyonist israil, büyük şeytan Amerika ve İslam düşmanı diğer emperyalist güçler tarafından sürekli baskıya, saldırıya ve zulme maruz kalacaklardır.
  

Siyonist israil’in vahşi saldırılarına karşı hem Türkiye ve hem de dünyanın birçok yerinde duyarlı Müslümanlar tepkilerini ortaya koyuyorlar; bu vahşeti tel’in ediyor, yürüyüş yapıyor, gösteriler düzenliyor, basın açıklamaları yapıyorlar. Ancak çoğu birbirinden kopuk ve dağınık olduğu için Siyonist israil ve İslam düşmanı emperyalist güçler üzerinde tesirli olamıyor.
Bütün duyarlı Müslümanlara seslenerek diyoruz ki; “İslam Ümmetinin bağrına zehirli bir hançer gibi saplanan Siyonist israil’in mübarek Kudüs’e ve Müslüman Gazze halkına yönelik yaptığı işgal ve saldırılara karşı mezhep, meşrep, tarikat, parti, cemaat ve grup taassubunu, fikir ve düşüncedeki tali ayrılıkları, ihtilaf ve tefrikayı bir kenara bırakarak güç ve imkânlarımızı birleştirelim, birlik halinde hareket edip tepkimizi daha etkin bir şekilde ortaya koyalım.” 

Her Müslümanın mutlaka yapabileceği şeyler vardır. Ama birlik halinde hareket edilirse çok daha büyük şeyler yapılabileceği muhakkaktır. Büyük çaplı yürüyüşler ve gösteriler, dünya basınının da dikkatini çekecek şekilde büyük çapta kitlesel basın açıklamaları, israil şirketlerine ve mallarına genel boykot, israil konsolosluklarına yönelik yürüyüş ve abluka altına alma ve benzeri eylemlerle Müslümanlar güç ve imkânlarını birleştirerek etkili olabilirler. 

Hükümetler üzerinde baskı oluşturarak israil ile olan ilişkilerinde yaptırımlara gitmeleri istenmeli, gazeteciler bir araya gelerek bu konuları işlemeli, TV kanalları ve duyarlı medya aynı hedefe yönelik ortak bir tavır geliştirmeli, STK’lar çeşitli sosyal ve siyasi eylemler icra etmekle birlikte, başta gıda ve ilaç olmak üzere ihtiyaç duyulan her türlü yardımın ulaştırılması konusunda çalışmalarda bulunmalıdırlar. 

Dünyanın her yerindeki duyarlı bütün Müslümanlara bu çağrıyı yapıyor ve Allah (cc) rızası için bu konuda gayret göstermelerini istiyoruz. Biz, bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da imkânlarımız dâhilinde üzerimize düşen sorumluluktan kaçınmayacağız inşallah. 

Allah’tan (cc), Müslümanlar arasında vahdet ve kardeşliği bir an önce tesis etmesini ve İslam düşmanlarına karşı onları muzaffer kılmasını diliyoruz. 

Allah’ın izniyle Müslümanlara karşı yapılan bu vahşice saldırılar karşılıksız kalmayacaktır.
Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir.

Hizbullah Basın Bürosu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.