1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Irak genelinde düzenlenen saldırı ve operasyonlar
Irak genelinde düzenlenen saldırı ve operasyonlar

Irak genelinde düzenlenen saldırı ve operasyonlar

Haftanın her günü Irak Ordusunu hedef alan saldırılar gerçekleştirilen İslam Devleti dün gerçekleştirilen saldırıların raporunu yayınladı.

A+A-

Haftanın her günü Irak Ordusunu hedef alan saldırılar gerçekleştirilen İslam Devleti dün gerçekleştirilen saldırıların raporunu yayınladı.

Selahaddin Vilayeti:

1.Samarra ve Beyci kentlerinde şiddetli çatışmalar yaşandı. İslam Devleti mücahitlerinden Ebu Enes Fransi ve diğer 3 kişi istişhad eylemi gerçekleştirdi. Yüzlerce safevi askeri öldürüldü. Onlarca askeri araç, gözetleme kuleleri, haciz noktaları, kışlalar tamamen imha edildi. Ardından yapılan baskınla çok sayıda askeri araç ganimet alındı. Onlarca yaralının olduğu aktarıldı.

Diyala Vilayeti:

1. Sadiye ve Celavle'de yola döşenmiş mayınların patlatılması sonucu devriye gezen peşşeytan güçlerinden çok sayıda milis öldürüldü ve yaralandı.

2. Azim nahiyesinde Elbu Bekr mıntakasında devriye yapan 2 safevi askeri jeepi havaya uçurularak tamamen imha edildi, içindekilerde öldürüldü.

3.Bakuba şehrinin güneyinde Behruz mıntakasında bir emniyet amiri ve 2 koruması jeep ile devriye yaptıkları sırada araçla beraber imha edildi ve içindekilerde öldürüldü.

4. Bakuba ve Kenan yolunda Diyala emniyet amiri Cemil Şamri'nin konvoyuna uzaktan kumandalı bombayla saldırı düzenlendi. Patlamanın güçlü ve etkili olduğu aktarıldı.

5. Kenan nahiyesin de devriye yapan safevi güçlerinin askeri istihbarat jeepi tamamen imha edildi ve içerisinde bulunan 3 görevlide öldürüldü.

6.Han Beni Sad nahiyesinde teftiş yapan sahve arabalarına baskın düzenlendi. Baskın sonucu sahveciler öldürüldü, arabaları tamamen imha edildi, silahları ganimet alındı.

Kuzey Bağdad Vilayeti:

1. 59. Tugay havan toplarıyla bombalandı. Saldırının etkili olduğu aktarıldı. Şöyleki, rejime ait onlarca ambulansın cesetleri taşımak için bölgeye sevk edildiği gözlendi.

2. Vilayetin farklı bölgelerinde kanasla yapılan saldırı sonucu 3 safevi askeri öldürüldü.

3.Samarra barajına giden yolda safevi askeri konvoyuna düzenlenen bombalı saldırıda konvoyda olan 2 araç tamamen imha edildi ve içindekiler öldürüldü.

Enbar Vilayeti:

1. Elbu Cari mıntakasında safevi ve sahve birliklerinin askeri kışlalarına baskın düzenlendi. Kışlada bulunanlar çatışmadan kaçtılar. Mücahidler kışlayı tamamen imha ettiler.

2. Sufiyye nahiyesi Elbu Ganim mıntakasında bulunan sahve birliklerinin askeri üsslerine baskın düzenlendi. Baskında 13 sahveci öldürüldü, üssleri de tamamen imha edildi.

Güney Vilayeti:

1.Tel Amir ve Arab Cebur mıntakasında 1 safevi askeri öldürüldü.

Bağdad Vilayeti:

1. Kazimiyye ve Şule mıntakalarında şii safevi güçlerinin toplandıkları yerler havanlarla ve grad füzeleriyle bombalandı. Bombalama sonucunda onlarca rafizi askerinin öldürüldüğü aktarıldı. 

 

Kaynak: Tevhidi Gündem

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.