1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslam Devleti Filistin'in tağutlarının hedefinde
İslam Devleti Filistin'in tağutlarının hedefinde

İslam Devleti Filistin'in tağutlarının hedefinde

Filistin için yaptıkları en iyi şey şov olan İslami(!) Hareket tarafından düzenlenen mitingde aralarında Raid Salah ve yardımcısı Kemal Hatib’inde bulunduğu konuşmacılar İslam Devleti'ne ağır hakaretler eşliğinde iftira ve suçlamalarda bulundu.

A+A-

Konuşmalarda Filistin halkında İslam Devleti'ne karşı teveccühlerin artması sebebiyle  İslam Devleti hedef alındı.

İslam Devleti'ni gerçekleştirdiği fiillerin İslam’la bağdaşmadığı, İslam Devleti'nin Müslümanlara ve İslam inancına zarar verdiği ve her ne pahasına olursa olsun mutlaka yok edilmesi gerektiği vurgulandı.

Mutlaka yok edilmeli

Programda konuşan İyad Mahmud, “bu toplantı terörist grup IŞİD’e karşı bir protesto gösterisi olmalı. IŞİD hepimizi tehdit ediyor. Amerika’nın IŞİD’e karşı operasyonlarının gerçek bir operasyon olmasını diliyorum. Sadece kuru vaatler istemiyoruz. Eğer IŞİD yok edilmezse, hepimiz büyük sıkıntılar içinde olacağız” dedi.

Mitingde bir konuşma yapan Şeyh Raid Salah ise konuşmasında “biz bütün dünyada Müslümanlar arasında birliğin sağlanması ve kendilerini İslam devleti olarak adlandıran bu grup karşısında durmakla yükümlüyüz.  Aynı zamanda Obama tarafından oluşturulan koalisyonun da karşısında durmakla yükümlüyüz, zira bu koalisyon da Arap dünyasına yönelik bir tehdittir” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Muhammed Zidan, İslam Devleti'nin Arap dünyasında yeni ayrılıklar çıkartarak kendi çıkarlarına hizmet etmeleri için İsrail Shin Bet teşkilatı ve Amerika tarafından icat edildiğini ileri sürdü.

 “Burada soru şu; kim IŞİD’e silah desteğini kim sunuyor, onlara yapılan finans desteğinin arkasında kim var? Cevap çok açık: Amerika bölgeyi kolaylıkla ele geçirebilmek için IŞİD’i destekliyor.”

Gerikirse İslam Devleti ile savaşmak için Suriye'ye gireriz

Konuşmacılardan bazıları İsrail ile savaşmayı bir kenara koyup Hizbullat gibi Suriye'ye müslümanlarla savaşmaya gidilmesi gerektiğini belirtti.

“Eğer IŞİD devam ederse ve Amerika onları yok etmede başarısız kalırsa, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Filistinliler de Suriye’ye IŞİD ile savaşmaya gidip canlarını verecekler.”

Manal Musawara : “Her kim IŞİD’in yolunu benimserse o insan değildir. Ne yazık ki bu grup hiç kimseye aldırmıyor. Bu zaman onları yok etme zamanıdır, bedeli her ne olursa olsun. Bu grup Amerika ve İsrail tarafından desteklenmektedir.

Konuşmacıları birbiri ile çelişen açıklamalarını görmezken, İslam Devleti'ni bir Amerika kuruluşu, bir Amerika'nın yok edeceği zalimler olarak görmeleri, İslam düşmanlığını gösterir nitelikte.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum