1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslam Devleti'nden ‘Gururluların Azmi’ adlı yeni video
İslam Devleti'nden ‘Gururluların Azmi’ adlı yeni video

İslam Devleti'nden ‘Gururluların Azmi’ adlı yeni video

İslam Devleti, Kobani'de yaşananları anlatan bir video yayınladı. Videoda PKK ve Öcalan da tanıtıldı.

A+A-

İslam Devleti Medya Kurumları’ndan El İ’tisam ‘Gururluların Azmi’ adlı yeni bir video yayımladı. Videoanın başlangıcında kısaca PKK ve lideri Abdullah Öcalan tanıtıldı, PKK’nın temel prensiplerine değinildi.

Ardından İslam Devleti’ne karşı savaş için kurulan Burkanu’l Furat ortak operasyon odasından ve İslam Devleti’ni Aynu’l İslam’dan çıkarma hedefinden bahsedildi.

Daha sonra Aynu’l İslam’dan (Kobani) sıcak çatışma görüntülerine yer verildi. Videoda mücahitlerin korkusuzca düşman güçlerinin üzerine atıldığı gözlemlendi. Çatışmaların ardından PKK’lıların cesetleri görüntülendi. PKK’lıların karargahlarında ise Beşşar Esed’in fotoğrafları yanısıra bir oda dolusu uyuşturucu otlar bulundu. Esad’ın fotoğrafları ezilirken uyuşturucular ve koliler dolusu sigaralar yakıldı. Yine ele geçirilen içki şişeleri de kırıldı.

Başarılı saldırının ardından silahlar ganimet olarak alındı, mücahitler birbirleriyle kucaklaştı, Allah’a şükür secdesi etti.

Ardından istişhatçıların ve gerçekleştirdikleri operasyonların görüntülerine yer verildi. 

Videonun sonunda ise İslam Devleti’nin Resmi Sözcüsü Şeyh Ebu Muhammed El Adnani’nin Haçlılara yöneltmiş olduğu şu mesajına yer verildi:

‘Ey Haçlılar! İslam Devleti’nin tehlikesini anladınız. Ancak ilacı bilemediniz ve bilemeyeceksiniz de! Çünkü onun bir ilacı yok. O savaşıyla güçlenir ve kuvvetlenir, kalışıyla gelişir ve genişler. Obama size İslam Devleti’nin yenileceği vaadinde bulunduysa ondan önce Bush yalan söylemişti. Yüce Rabbimiz Allah bize zafer vaadinde bulundu. İşte bizler Allah tarafından desteklenen, yardım görenleriz. Rabbimiz bize her defasında yardım edecek. O vaadinden dönmez zira tüm noksan sıfatlardan münezzehtir. Size Allah’ın izniyle bu kampanyalarınızın en son kampanyalar olduğunu vaadediyoruz. Bundan önceki tüm kampanyalarınız (saldırılarınız) kırılıp kaybettiği gibi Allah’ın izniyle bu da kırılıp kaybedecek. Ancak bu sefer; bu kampanyanın ardından biz size saldıracağız, siz bize asla saldıramayacaksınız. Allah’ın izniyle sizin Roma’nızı fethedeceğiz, haçınızı kıracak, kadınlarınızı esir alacağız. Bu bize tüm noksan sıfatlardan münezzeh olan ve vaadinden dönmeyen Allah’ın vaadidir.’

 

Kaynak: İslamicState.media

 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.