1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İslam Devleti'nin Fatih'de ofisi var mı?
İslam Devleti'nin Fatih'de ofisi var mı?

İslam Devleti'nin Fatih'de ofisi var mı?

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, 'Her gördükleri sakallıyı IŞİD zannediyorlar. Fatih’te IŞİD ofisi yok' dedi.

A+A-

Alman basınının duyurduğu 'Avrupa’dan Suriye ve Irak’a savaşmaya gidecek olan kişilerin İstanbul Fatih’te bir irtibat bürosundan yönlendirildiğine' ilişkin yalan haberler ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'dan bir açıklama geldi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınok, “Öyle bir şey yok. Her gördükleri sakallıyı IŞİD zannediyorlar. Fatih’te öyle bir ofis söz konusu değil” dedi. Bu tür haberlerin gündem oluşturmaya yönelik olduğunu vurgulayan Altınok, “Bu tür örgütlere yönelik çalışmalarımız aralıksız sürüyor” derken, yasal çerçevede gerekenin mutlaka yapıldığını ifade etti. Altınok, “Burası çok büyük bir metropol. Alan çok geniş ancak biz ve arkadaşlarımız üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Hatta yapıyor diyebilirim” şeklinde konuştu.

Avrupa’dan İslam Devleti saflarına katılan kişiler konusunda haber yapan Alman Devlet Televizyonu ARD, İslam Devleti'nin İstanbul Fatih’te gayri resmi bürosu bulunduğunu iddia etmişti. Habere göre, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden İslam Devleti saflarına katılmak isteyen kişiler önce İstanbul’a gidiyor. Fatih semtinde adresi gizli tutulduğu öne sürülen irtibat bürosu aracılığıyla Suriye sınırına götürülen kişilerin burada küçük 'rüşvetler' karşılığı rahatlıkla sınırı geçtiği iddiaları, delilsiz kurgularla haberleştirilmişti.

Alman basınının bu haberi, İslam Devleti ile ilgili oluşan paranoyanın Ortadoğu sınırlarının dışına taşıp Avrupa'da da yaygın hale geldiğini gösteren bir niteliğe sahip.

Bugüne kadar yalan haberler ve mesretsiz iddialarla ile bir çok kurum ve kişiyi hedef gösteren İslam düşmanlarının artık ilgili-ilgisiz yerleşim yerlerini de hedef tahtasına oturtması İslam'a karşı duyulan korku ve nefretin boyutlarını göstermeye yetiyor.

İstanbul'da en çok sakallının Fatih'de olduğu yargısından yola çıkarak, böyle garaib bir iddiayı manşetlerine taşıyanların İslam'a ve kutsallarına olan düşmanlıklarını tüm kamuoyu bir kez daha görmüş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.