1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslam Devleti'nin Kazak aslanları
İslam Devleti'nin Kazak aslanları

İslam Devleti'nin Kazak aslanları

Al-Hayat Medya Merkez Şam Beldesine hicret edip cihada katılan Kazak savaşçıları konu alan bir çalışma yayınladı.

A+A-

Videoda Kazak mücahid Şam Beldesine geliş sebeplerini, yapmış oldukları çalışmaları ve hedeflerini anlattıktan sonra Kazakistan'daki müslümanlara hitap ediyor.

 

Yayınlanan videonun tercümesi:


Bismillah, Elhamdulillah, essalatu wesselamu ala Rasulillah we ala alihi we sahbihi ecmain. Kafire karşı devasa bir savaşın başladığı, Mucahidleri Allah'ın dinini ikame etmek için ellerinden gelen eforu sarfettikleri Şam topraklarından, Kazakistan’da ki kardeşlerimize kısa bir mesaj.

Kardeşlerim, Kazaklar ve Mucahidlerin öldürüldüğünü iddia edem medyaya, internette dolaşan haberlere inanmayın. 

Burada (Şam) dünyanın dört bir yanından Mucahidler var. Allah Mucahidleri seçer ve onlara ikram eder. Hadiste de geçtiği gibi, Allah yolunda savaşan kişi Allah’ın misafiri olmuştur. Allah swt. Mucahidleri özel olarak seçer. İnsanların en iyisi ve takva sahibi olanlarıyız demiyoruz. Bize kendi mülkü ve cömertliğinden ikram ettiği için Allah’a hamd ediyoruz. Ve inşaAllah sabır üzere kalacak ve şehadete ulaşana kadar bu yolda sabit kalacağız. 

Her türlü tağutla savaşacağız. Allah’ın dinini ikame etmek için mücadele edeceğiz. Kazakistan’daki kardeşlerime her adımınızı Allah yolunda atın diyorum. SubhanAllah! Şam’a gelin ya da Kazakistan’daki Cihada katılın. Cihada katılmak farzdır. Hiç kimsenin Cihadı terketme konusunda mazereti yoktur. 

Öldürülmedik.

Şu an Suriye’deyiz. ÖSO’ya karşı savaşıyoruz. 

Tüm Kazak Mucahidlerin öldürüldüğü söylendi. Allah swt. şu an safları temizliyor elhamdulillah. Laikler de kendilerini belli ediyor, açığa çıkıyor.

Topraklarımız (Şam) Dini ikame etmek için mücadele eden samimi açık yürekli Mucahidlere sahiptir. Beşşar, laikler ve onlara benzeyenler ile savaşıyoruz. Şeriat ile yönetiliyoruz welhamdulillah. Şu kısacık ömrümüzün küçük bir parçasında Şeriatın, Allah’ın hükmünün gölgesi altında yaşamak ve tağutlardan kurtulmak bize de nasib oldu Elhamdulillah. Buraya Şeriatı hakim kılmaya geldik. Elhamdulillah amacımıza ulaştık. Ancak en yüce amacımız Firdews Cenneti’dir.

Elimizden geleni yapıyoruz Allah bize rahmet etsin. Allah’tan bizi kendi yolunda sağlamlaştırmasını diliyoruz.

Allah swt. buyurdu; “Ey iman edenler! Sizi acı bir azaptan kurtaracak ticareti size göstereyim mi? Allah'a ve Rasûlüne inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda Cihad edersiniz. Bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.” [Saff 10-11]

Cihad ne derece meşakkatli olursa olsun Allah swt. bizi feth ile ödüllendirecektir ancak, bilirsek. Tüm bedenimizin toza bulanmasından nefret ediyor olabiliriz, yorulmaktan, Şehidleri görmekten, durmadan akan kanlar görmekten nefret ediyor olabiliriz, ne kadar zorlaştığı önemli değil, sonunda zafer olacak. Ya Şehadet Ya Zafer. İnşaAllah her ikiside. İkisinde de kaybetmek yok. 

Bunlar laik ÖSO’ya ve kuffara karşı savaştığımız ağır silahlarımız. Elhamdulillah. inşaAllah yeryüzünden laikleri söküp atacağız. Onları Şam diyarından def edeceğiz inşaAllah. Rafızilerin kökünü kazıyacağız.

Allah ve Rasulunun müjdelediği gibi Allah’ın Şeriatı yeryüzüne hakim olacak. Ve bu ikamenin bize zerre ihtiyacı yoktur. Biz olsakta olmasakta Allah nurunu tamamlayacak. Kervan yola koyuldu ve her ferde ona katılmak farzdır. 

SubhanAllah. En büyük mahkeme olan Allah’ın mahkemesinin kurulduğu gün “Ne uğrunda emek verdin?” “Allah’ın Şeriatı hakim olsun diye ne çaba sarfettin?” SubhanAllah. O an cevabınız ne olacak?! Cihada bu yüzden katıldık ey kardeşlerim.

İşte bu Kazakistan’daki herkese mesajımdır. subhanAllah. Dine en ufak katkısı olmayanlar bir salon bitkisi gibi Cihaddan geride oturmayın. 
“Maslaha ve Mefsede” diyor ve Kazakistan’da oturmaya devam ediyorsunuz. Cidden “Maslahatı ve Mefsedeti” gözetiyorsanız, öyleyse buraya gelin ve Cihadın destekleyin, kendilerinizi ve servetinizi kurtuluş fidyeniz olarak dininize bağışlayın. SubhanAllah.

Söylemek istediklerim bunlardı. Daha ne söylemeliyim? Allah yolundan harice atacağınız tek adımın özrü yoktur. Ashab, Rasulullah’a saw. 3 kez sordu ve Rasulullah saw. Allah yolunda savaştan geri kalan, Mucahidin döneceği saate kadar oruçlu ve namaz halinde kalsın. Ashab bunu yapamadı, siz de yapamazsınız. Size Allah yolunda yürümeyi tavsiye ederim.

Bu bizim müfrezemiz. Birarada ve aynı yerde savaşıyoruz. Sayıca az değiliz. Daha pek çok Kazak var burda elhamdulillah. Çok fazlayız elhamdulillah. Silah kulanmayı öğrendik. Şam eğitim kampımız oldu. Şam’da kontrolü sağladığımızda Kazakistan’a doğru yöneleceğiz. Tüm dünyada Şeriatı hakim kılacağız. Elhamdulillah, Allah swt. bize vaadde bulunmuş ve Rasulullah saw. bize müjde vermişti, SubhanAllah. 

Allah swt. buyurdu; “Seveceğiniz başka bir şey daha var: Allah'tan yardım ve yakın bir fetih. Müminleri (bunlarla) müjdele.” [Saff 13] Bu müjdeyle sevince boğulduk. Allah yolunda elimizden gelenin de fazlasını yapacağız inşaAllah. Elhamdulillah.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.