1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslam Devleti'nin son yayınladığı durum raporu
İslam Devleti'nin son yayınladığı durum raporu

İslam Devleti'nin son yayınladığı durum raporu

İslam Devleti 3 Safer 1436 günü son gelişmelerin bulunduğu (26 Kasım) raporunu yayınladı, raporda çarşamba günü ve öncesinde gerçekleşen bir takım askeri olaylar belirtilirken, bir önceki gün Rakka'da gerçekleşen sivil katliama da raporda değinilmiş.

A+A-

İslam Devleti 3 Safer 1436 günü son gelişmelerin bulunduğu (26 Kasım) raporunu yayınladı, raporda çarşamba günü ve öncesinde gerçekleşen askeri olaylar belirtilirken, bir önceki gün Rakka'da Esed rejimi tarafından yapılan sivil katliama da raporda değinilmiş;

Enbar vilayeti:

-Ramadi şehrinde mücahidler büyük ileremeler kat etmeye devam etti. Rafizilerin emniyet güçleri, askeri kışlaları, haciz noktaları alanları daraltıldı. Şehrin büyük çoğunluktakı giriş-çıkış noktalarını mücahidlerin kontrollerini ellerine geçirmesiyle safevi ordusu büyük kayıplar verdi. Şöyleki;

-Mücahitler rafizi güçlerinin zelil bir şekilde kaçmasından sonra valilik binası yakınlarında bulunan Eğitim Bakanlığı'nın ve Valilik ofisinin binasının kontrolunu ele geçirdi.

-Dulab mıntakasına tabi el-Habibiyye'de yapılan şiddetli çatışmalardan sonra çok sayıda rafizi askerin öldürüldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Bağdad Vilayeti:

-Bağdat'ın kuzeyinde İshakiyye nahiyesinde rafizi güşleriyle, yapılan ve farklı silahların kullanıldığı yoğun çatışmalar yaşandı.

-Daha önceki gün Sadiyye'de çatışmalarda ağır yaralanan rafizi güçlerinin önemli komutanlarından Subhi Huseyni öldüğü bilgisi verildi.

-Belde mıntakasında Irak Ordusu'nun üslerine havanlarla yapılan saldırı sonrası, çok sayıda rafizi milisinin öldürüldüğü aktarıldı.

-Bağdat'ın batısında, Ebu Gureyb kazasına bağlı eş-Şukr ve ez-Zeydan mıntakasına rafiziler tarafından yapılan sızmalar akamete uğratıldı.

Selahaddin Vilayeti:

-Beyci'de kanasla yapılan saldırıda birkaç rafizi askeri öldürüldü.

-Beyci şehri etrafında batıl ehli savaşçılarının sığınaklarına yaptığı baskın sonrası, sığınaklarda bulunan rafizi güçleri öldürüldü,12.5 mm makineli tüfek ganimet alındı.

-Beyci şehri etrafında rejim güçleriyle hafif, orta ve ağır silahların, havan toplarının, füzelerin ve makineli tüfeklerin kullanıldığı yoğun çatışmalarda çok sayıda rafizi safevi askeri öldürüldü, birden fazla askeri araçlar yakıldı.

Felluce Vilayeti:

-Kerm nahiyesinde Elbu Ulvan mıntakasında rafizi güçlerinin devriye yapan bir timine ağır silahlarla yapılan saldırıda, rafizilere ait bir humwe tipi askeri araç tahrib edildi.

-Askeri petrol istasyonu bölgesinde rafizilerin askeri kışlasını hedef alan füzeler fırlatıldı. Atışların etkili ve isabetli olduğu aktarıldı.

-Secariyye sahvesi komutanı Mensur Fahdavi'nin konvoyuna yapılan saldırı sonucu konvoyda bulunan milislerin bir çoğunun öldürüldüğü ve yaralandığı aktarıldı.

Rakka Vilayeti:

-Azgın Nusayri rejimin halk pazarı ve cami civarını bombalaması sonucu 100 den fazla sivil hayatını kaybederken,100 den fazlasıda yaralandı. 

Kaynak: Tevhidi Gündem

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
    İlgili Haberler