1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İslam Düşmanlarından "Bayram Namazı" hazımsızlığı
İslam Düşmanlarından "Bayram Namazı" hazımsızlığı

İslam Düşmanlarından "Bayram Namazı" hazımsızlığı

Ramazan bayramında bir araya gelen müminlere ehl-i küfür dört bir koldan, organizeli bir saldırı kampanyası başlattı.

A+A-

Türkiye'de İslam düşmanlığı ile tanınan haber siteleri ve medya kurumları tarafından, yeri ve zamanı günler öncesinden belli olan, ilanı açıktan yapılan Bayram namazı organizasyonu farklı iftira ve yalanlar ile bezenerek servis edildi.

Belli bir şer odağından çıktığı belli olan haberin bir çok çelişki, yalan ve absürtlüğü bir arada bulundurması dikkat çekti.

Haber kaynaklarının bir kısmı kamuoyu ile görüntüleri paylaşmasına rağmen, görüntülerde yer almayan açıklamalar yapılmış gibi haberleştirilerek yalan haberin inandırıcılığı arttırılmak istenmiş.

İnsaf ehli biri yalan ve iftiraların altında verilen video görüntüyü izlediğinde haberlerin hangi amaçla yapıldığını anlamış olacaktır.

Hutbede cihad çağrısı yapıldığı iddia edilirken, görüntülere bakıldığında hususen bir çağrı yapılmamış ancak Allah'ın kitabındaki cihad ayetlerinin hutbede geçmesi cihad çağrısına yorulmuş. Bunların yanında müslümanlar için Allah'ın kitabında yüzlerce kez bahsettiği ve emrettiği cihadın ve çağrısının önemi ve kıymeti zaten bilinen ve gizlenmeyen bir olgudur.

Hutbede İslam Devleti'nin veya IŞİD'in ismi geçmezken, haberlerde "Namazda IŞİD militanlarının olduğu öne sürüldü" ibaresinin neye dayanılarak kullanıldığı merak konusu oldu.

"Allah'ım cihad eden ve sabreden mücahidlere yardım et, onları zafere ulaştır. Onları koru ve atışlarını isabet ettir" ifadelerine ise dikkat çeken haber kaynakları ise İslam düşmanlığında sınırları zorlamıştır.

PKK medyası ise yalan ve iftira ile müslümanlara düşmanlık yapma pratiğini sergilemek isterken ahmaklıkta sınır tanımadığını bir kez daha göstermiştir. "AKP'nin tahsis ettiği alan" yalanını hiçbir delile dayandırmaz iken, bayram namazından Suriye'ye adam gönderildiğini görüntülerin ve konuşmaların neresinden çıkardığı şaşkınlık oluşturdu. "Konuşmalarda IŞİD’in sözde halifesi Bağdadi’ye biat ettiklerini belirtiyor." yalanı ise bu kadar da olmaz denilecek cinsten. Görüntülerde Bağdadi ismi dahi geçmezken biat iddiası biraz fazla kaçmış. PKK medyası görüntüleri vermediği için yalan hususunda daha bir cüretkar davranmış.

Son olarak İslam düşmanlığında bir araya gelen medya kuruluşlarının isimlerini veriyoruz;

Oda TV Haber sitesi (Ulusalcı-Sol)

Doğan Haber Ajansı (Kapitalist Kafir)

Sol Portal Haber sitesi (Adı üstünde)

T24 haber sitesi (neo-liberal sol)

Kürdistan24 (PKK yanlısı)

Zaman( Fetullahçı-Paralel)

Rast Haber (Şii-Rafizi)

Bu ilginç birlikteliğin ve toplu haber çalışmasının, emniyetteki paralel yapılanma operasyonun sonuçlarının iyiden iyiye belirginleşmesinin akabine gelmesi, AK Parti'yi devirmek isteyen hasımlarının son koz olarak müslümanları kullanmak istemelerini gösterir nitelikte.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
    İlgili Haberler