1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İslami Mahkeme’den memurlara tevbe çağrısı
İslami Mahkeme’den memurlara tevbe çağrısı

İslami Mahkeme’den memurlara tevbe çağrısı

Libya’nın Dirne kentinde İslam Devleti’ne tabi olarak kurulan İslami Mahkeme, ülkedeki demokratik sisteme tabi olan tüm sivil ve askeri memurları tevbe etmeye çağırdı. İlgililere 5 gün süre verildi.

A+A-

Libya Dirne’de İslami Mahkeme, savunma, içişleri ve adalet bakanlıkları mensuplarını tevbe etmeye ve tağutlarla çalışmayı terketmeye çağırdı. Bu bağlamda yayımlanan bildiride öncelikle detaylı bir şekilde tağutun tanımı yapıldı.

Ardından şöyle dendi: "Buna binaen Libya demokratik hükümeti ve parlamentosu tağut; Allah’ın dışında itaat edilen, mabuddur. Ordusu, polisi de bu tağuta tapmaktadır. Onlar İslam kurallarına bağlılıktan imtina ettikleri için küfür ve riddet taifesidirler. Allah’a iman etme iddiası, tağutu inkar etmedikçe fayda etmez. Kanlar ve mallar; Allah Resulü’nün (s.a.s.) Muslim’de rivayet edilen ‘Kim La ilahe illallah der ve Allah’tan başka ibadet edilenleri inkar ederse, malı, kanı haram kılınmış olur’ hadisinde buyurduğu üzere Allah dışında tapılanları inkar etmedikçe masum olmaz.

Buna dayanarak İslami Mahkeme, içişleri, savunma ve adalet bakanlığında çalışan ya da mücahitlere karşı savaşlarına katılan herkesi, kanlarının ve canlarının haram olması için İslami Mahkeme’ye gelip tevbe etmeye ve bu şeylerden beri olduklarını ilan etmeye çağırıyor.
Ele geçirilmeden önce (iş) kimliğini ve silahını teslim etmesi ve yanında kendisine ister aşiretinden bir şeyh, ister babası, ister bir cami imamı ister de başkası olsun; kefil olacak birinin bulunması gerekir."

 

Bildirinin sonunda ise ilgililere 5 gün mühlet verildiğine işaret edildi.

b1emqb3iuae3moo.jpg

Kaynak: Islamicstate.media

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.