1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "İşte onlar ateşe çağırırlar, Allah ise cennete ve mağfirete çağırır ve insanlara öğüt alsınlar diye ayetlerini açıklar"
"İşte onlar ateşe çağırırlar, Allah ise cennete ve mağfirete çağırır ve insanlara öğüt alsınlar diye ayetlerini açıklar"

"İşte onlar ateşe çağırırlar, Allah ise cennete ve mağfirete çağırır ve insanlara öğüt alsınlar diye ayetlerini açıklar"

Kılıçdaroğlu Peygamber ve İslam düşmanlarını hararetle savunduğu konuşmasında, bol bol ifade özgürlüğünden dem vurdu. Batının döktüğü müslüman kanlarından ise tek kelime söz etmedi.

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Charlie Hebdo saldırılarına ilişkin olarak İslam dünyasına "laikliği benimseyin" çağrısıyla kendi konumunu ve sıfatını özetlemiş oldu. Kendisinin İslam dışı bir unsur olarak bu cüreti nereden aldığı ise merak konusu oldu. 

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında milletvekillerine ve toplantıyı izlemeye gelenlere seslendi.

İfade özgürlüğü kisvesi altında Paygamber Eferdimiz(sav)' hakareti savundu

"Paris'te İslam ve Peygamber(sav) düşmanı bir mizah dergisine yaptığı çirkin saldırılar karşılığında bir eylem yapıldı. Bütün dünya düşüncenin özgürce ifade edileceği bir dünya istediğini ortaya koydu. Biz her düşüncenin özgürce ifade edildiği bir dünya ve bir Türkiye istiyoruz. Teröristler terörü İslam adına yaptığını söyledi. Ama sorumlu bütün devlet başkanları İslam ile terör arasına mesafe koydu. Başta Hollande ve Merkel olmak üzere böyle bir mesafe koyduğu için teşekkür ediyoruz. "

Laiklerin terörüne kör, zeka seviyesi düşük tağut

"Terörle mücadele artık bir ülkenin iç işi değil. Uluslararası boyuta bakmak lazım. Dünya terör konusunda güç birliği yapmak zorundadır. Terör lanetlenmelidir bir insanlık suçudur. 

İslam dünyasında laikliğin ne kadar önemli olduğunu terör bize gösterdi. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün laikliği getirmesi İslam dünyasında Türkiye'nin öncü rol oynamasını sağlamıştır. İslam dünyasına sesleniyorum. Lütfen laikliği benimseyin. inançların güvencesidir laiklik. Laiklik dinsizlik değildir. Laiklik terörün de panzehiridir. "

Atatürk tarafından Dersim'de Alevilere uygulanan devlet terörünü dahi görmezden gelen bir basiretsizden, laik batının İslam dünyasında döktüğü kanları görmesini beklemek uzak bir beklenti olsa gerek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.