1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İt ürür, kervan yürür
İt ürür, kervan yürür

İt ürür, kervan yürür

Ağzından salyalar saçarak İslam Devletine ve mukaddesatına karşı ağır ifadeler kullanmaya devam eden Başşaman, ırkçlık davası uğruna cüretkar ifadeler kullanmaktan kaçınmadı.

A+A-

İran'ın ve Haliki hükümetinin kucağında rahat bir yaşam süren şii Türkmenlerle, Gazze'de Yahudi ambargosundaki çocukları bir tutan başşaman, ortadoğu konusundaki cehaletinin, kahvede kumar oynayıp, televizyon ekranında Filistinle ilgili haberlere "onlarda bizi arkamızdan vurdu lağhhh" diye böğürerek tepki veren  insan(!) profilinde olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bahçele'nin konuşmasından satır başları;

Bahçeli "Bazı emareler, bazı bağlantılar, bazı deliller AKP'nin hâlâ vahşi örgütlerle bağlantıda olduğunu gösteriyor" diyerek, Musul Başkonsolosluğu'na yapılan IŞİD baskınında çatışma yaşanmamasının manidar olduğunu söyledi. 

IŞİD'in konsolosluk baskınıyla Türk topraklarına saldırdığını savunan Bahçeli, "Sayın Erdoğan sana soruyorum: İradeni kime ipotek ettirdin, kime devrettin? Musul düşerken Türkmen kanı sel gibi akarken sen para mı sayıyordun, para mı sıfırlıyordun" diye konuştu. 

Erdoğan'dan IŞİD'e itiraz ve yüksek bir ses gelmediğini söyleyen Bahçeli "Başbakan Obama'dan medet ummuştur" dedi: 

"Başbakan Erdoğan IŞİD'e terörist diyememiştir. Geçmişten IŞİD'e gönül borcu vardır. Irak'ın yanında Türkiye'ye de saldırmıştır. Sayın Erdoğan neredesin? Askerimizin başına çuval geçirdiğinde ABD'ye nota ver dediğimizde 'Ne notası müzik notası mı' diyen Başbakan yine nereye gizlendin?"

"Sayın Başbakan, namertliğin yakana yapışmasını istemiyorsan, nemelazımcılığın alnına kazınmasını dilemiyorsan, sindiğin delikten çık, masaya yumruğunu vur, dosdoğru bir şekilde IŞİD'e terörist diyecek sağlam duruşu göster. İşte fırsat sana, hodri meydan. Türk devleti ona buna pabuç bırakmaz, bırakamaz."

Türk vatandaşlarını kurtarmak AKP'nin siyasi namus borcudur. Bunun başka bir yolu yoktur."

"Başbakan ya IŞİD taraftarıdır ya da acizdir. Terör karşısında diz çökmüş müflis bir siyasetçidir. Biz boynunu eğme, diyoruz; Başbakan onların yumurta küfesi yok, diyor. Başbakan hâlâ sünepe bir siyasetçi gibi zaman kazanmakla meşguldur."

MHP lideri hükümetin dış politikasının olmadığını savundu:

"Hükümetin Suriye politikası çökmüştür, Irak politikası Arap saçına dönmüştür. AKP hükümeti komşu coğrafyada hiçbir gelişmeye müdahale edememiş, ön alamamış, yön verememiştir. Dışişleri Bakanı'nın temelsiz atışları, boyundan büyük lafları kendisini ve hükümetini hem mahkum etmiş hem şaşkına çevirmiştir. Bizden habersiz Ortadoğu'da yaprak kımıldamaz, demişti.

Diyeceksiniz ki yalandan kim ölmüş? Yalandan kimse ölmez ama iktidarlar biter, insan içine çıkacak durumları kalmaz." 

‘Türkmenlerin suçu Gazze’de yaşamıyor olmaları mı?’

Bahçeli, Irak’ın üçe bölünmesi için şartların oluştuğunu söyledi ve ülkede ‘İŞİD, Şii blok ve Kürtler arasında paylaşım’ olacağını savundu:

“Kerkük’ün kaybedilmesi söz konusudur.  Irak Türkmenleri savunmasız ve sahipsizdir. Her gün korkunç katliam haberleri gelmektedir. Irak Türkmenleri ‘Bizi asıl öldüren IŞİD’in kurşunları değil Türkiye’nin sukûtudur’ demektedir.”

Türkmenler zor durumdayken Başbakan’ı ‘suya sabuna dokunmayan açıklamalar yapmakla’ eleştiren Bahçeli, Türkmenlerin kimseye yem edilmemesi gerektiğini söyledi:

“Bu gelişmelerin yarısı Filistin’de olmuş olsaydı Başbakan şimdiye kıyameti koparmıştı. Türkmenlerin suçu, Gazze’de Ramallah’ta yaşamıyor olması mıdır? Türkmen kızlarının ismi Esma, oğulların ismi Mursi olmadığı için mi sen Türkmeneline duyarsız ve kayıtsızsın? Irak ve Suriye’deki Türkmen varlığı yavaş yavaş kaldırılmaktadır. Eğer Erdoğan ve hükümeti gereğini yapamazsa MHP’nin, Türkmenlerin tertemiz elleri hem bu dünyada hem mahşerde Başbakan’ın yakasına yapışacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.