1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kadirov müslüman kızları kaçırdı
Kadirov müslüman kızları kaçırdı

Kadirov müslüman kızları kaçırdı

Çeçenistan’dan kaynaklar, geçtiğimiz pazar günü Cevherkale´nin (Grozni) ortasında, halkın gözleri önünde, 3 hicablı kızın kaçırıldığını bildirdi.

A+A-

Kızları kaçıranların, siyah hicab giymesine razı olmayan silahlı Kadirovcu´lar 
Daha evvel, Mürtetlerin elebaşı Kadirov, Çeçenistan’da siyah Hicab giyilmesini, siyah Hicabın "Vahhabi´lerin" bir özelliği olduğu gerekçesiyle yasaklamıştı.
Öğrendiğimize göre, 16 Ağustos’un gecesinde, Kadirovcu Mürtetlerin "polis" adli çetesi, Cevher´in (Cevherkale´nin kısaltılmışı) Maskhadov semtindeki (eski adi Staropromislovski) Sadakhanov ailesinin evine gelerek, Amina Sadakhanov’u kaçırdı.
Kaçırılan kızdan, kaçırılmasından itibaren hiçbir haber alınamıyor, Kadirov’un adamları bilgi vermeyi reddetti.

Mürtedler İslami yaşam biçiminin herhangi bir belirtisine karşı aşırı saldırganlık gösteriyorlar. Aktif bir şekilde İncil'i özellikle Çeçen diline tercüme ederek yayarken, aynı zamanda Çeçenistan'da Kur'an´ın tercümesini ve yanı sıra Buhari gibi önde gelen İslam âlimlerinin tercüme edilmiş eserlerini yasaklandı.
Mürtedler, Hıristiyanlığın tanıtımı için elverişli koşullar oluşturarak, hem çocuklar hem de yetişkinler için Çeçen diline tercüme edilmiş Hristiyanlık hakkında broşürleri Çeçenistan´da Hıristiyanlığın yayılmasına katkıda bulunmak için dağıtıyorlar. 
Mürtedler, şiddet tehdidi altında, İslam adını verdikleri sapkın Sufiliği icat ederek, Hz. Muhammed´in (aleyhisselatu ve selam) Sünnetini "Vahhabilik" ve "terörizm" ilan ettiler.

 

Kaynak:Kavkaz Center

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.