1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karanlığın (cahaletin) kalemşörleri bu defa Nurettin Yıldız Hoca'yı hedef aldı
Karanlığın (cahaletin) kalemşörleri bu defa Nurettin Yıldız Hoca'yı hedef aldı

Karanlığın (cahaletin) kalemşörleri bu defa Nurettin Yıldız Hoca'yı hedef aldı

İslam'ın şiarlarını ve sınırlarını, sadece hevalarına hoş gelmediği için kabul etmeyen ve alaya alan hakikatten nasipsiz insanlar bu defa Nurettin Yıldız Hocaya çattılar.

A+A-

"(Resûlüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır." ayeti gereği müslüman erkeklerin kendilerine na-mahrem olan kadınlara bakmaları yasaklanmıştır. Özellikle tv, gazete ve sosyal medyanın yaygınlaştığı günümüzde insanlarda bu alanlarda harama bakmaları basit ve önemsiz gelmeye başladığı bir gerçektir.

Yaptığı derslede çoğu zaman birçok insanın dikkatinden kaçan hussuslara vurgularıyla tanınan Nurettin Yıldız Hoca'nın, televizyondaki kadınlara (spikerlere) bakmanın kesinlikle caiz olmadığını söylemesiyle, 'küfrün kalemşörleri' kendisini sosyal medya üzerinden eleştiri yağmuruna tutmaya başladı.

Medine İslam toplumunda yaşayan insanlar şüphesiz ki yeryüzünün en hayırlı insanlarıydı ve yukarıda kaydettiğimiz ayet onlar gibi mükemmelliyette çağ atlamış insanların üzerine indi. Onlar gibi 'kalbi en temiz' olan ve imanlarından Allah'ın razı olduğu insanların üzerine...

Günümüz küfür sisteminde asıl olan fuhşiyat iken, ve bu fuhşiyatların her türlüsü evimizin içine kadar girmişken kalp temizliği safsatasının arkasına sığınarak bu emirleri göz ardı etmek ancak vahiyden bihaber yaşamanın eseri olabilir. Elbette iman ehlinin yapması gereken televizyonu evlerine sokmamak ve var olan diğer meteryalleri azami dikkat ve önemle kullanmaktır. Durum böyleyken bir hocanın bu konuda vazu nasihat etmesi, nura karşı karanlığın askerliğini üstlenmiş gazeteci kılıklı ama boynu küfre tasmalı bazı 'kişi'leri kızdırmışa benziyor.

Nurettin Yıldız Hoca'nın 'Televizyondaki kadınlara (hasseten spikerlere -ki onlar itina ile insanları ekranlara bağlamak için birçok merhaleden seçilip spiker olabiliyorlar-) bakmak kesinlikle erkeklere caiz değildir' sözlerinin üzerine, karanlığın(küfür karanlığı-cehalet) gönüllü kalemşörleri Fatih Portakal ve Serdar Cebe de Twitter hesaplarından tepki gösterdi. Portakal, "Erkeklerin kadın spiker izlemesi dinen uygun değildir demiş biri.. Neye istinaden söylüyor acaba? Her gün bir bomba" şeklinde bir tweet atarken, Cebe de 'Daha fazla kadın meslektaş istiyorum' şeklinde bir mesaj yayınladı.fff.jpgfffdsds.jpg

Fatih Portakal'ın İslami şiar kabızlığı yaşadığını tüm müslümanlar bilir. Daha önce de canlı yayında Erdoğan'ı eleştireyim derken 'Zaten başımıza ne geliyorsa din yüzünden geliyor!' diyerek İslama olan uzaklığını ve karşı duruşunu belli etmişti.

Tevhidi Gündem ailesi olarak İslam'a ve İslami şiarlar üzerinden Hocalara yapılan saldırıların hep karşısında olduk, bundan sonra da olacağız. 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum