1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Karayılan'ın "Devreye sokmadığı şeyler"
Karayılan'ın "Devreye sokmadığı şeyler"

Karayılan'ın "Devreye sokmadığı şeyler"

Katıldığı bir programda yaptığı konuşmada İslam Devleti'ne karşı tehditler savurdu, yaptıklarından vazgeçmesini talep etti. Karayılan'ın "bu güne kadar devreye sokmadıkları şeyler" merak konusu oldu.

A+A-

Suriye cihadı başladığından bu yana İslam Devleti başta olmak üzere bir çok direniş grubundan ağır darbeler alan PKK'nin bu çıkışına pek bir anlam verilemedi.

Karayılan'ın heyecan dolu konuşmayı, direnci kırılan, moralleri bozulan militanlarına hitaben mi yaptığı yoksa daha uygululamaya koymadıkları "değişik şeylerinin" olduğunu haber vermek için mi yaptığı anlaşılamadı.

Karayılan'ın konuşmasının satır başları;

‘Pişman olacaksınız!’

İslam Devleti  saldırılarına dikkat çeken Karayılan, Kürt halkının kazanımlarına karşı büyük bir saldırı başlatıldığını belirterek; “Buradan her şeyden önce HPG adına şunu söylüyoruz; Ey uluslararası çete İŞİD! Ey İŞİD! Kürt halkı yalnız değildir. Bunu böyle bil. Bu saldırılarına devam eder isen, sana karşı devreye koymadığımız şeyler var. Bunları devreye koyacağız. Pişman olursunuz. Bir an önce bu vahşetinize son verin. Vahşet uygulamayın. Bugüne kadar sizin sahibiniz Batı’da ve Güney’de katliam uygulayan BAAS rejimiydi. Şimdi de siz yeniden aynı katliamları uyguluyorsunuz. Hiçbir felsefede bu katliamlara yer yoktur. İslam dininde hiç yoktur. Kürdistan halkına karşı 21. yüzyılda sergilenen bu vahşeti tüm dünya izliyor” diye kaydetti.

Son dönemde Ortadoğu’nun kaynar kazana döndüğünü belirten Karayılan; “Bölge üzerinde büyük bir savaş var. Doğu Kürdistan, Batı Kürdistan, Güney Kürdistan üzerinde saldırılar var. Özellikle Batı ve Güney Kürdistan’a yönelik saldırılar var. Batı Kürdistan’da çetelerin saldırılarına karşı YPG’nin sergilediği tutumu selamlıyoruz. Biz bu saldırılar sonucu İŞİD çetelerinin uluslararası bir konsept temelinde yalnız Batı değil Güney Kürdistan’a karşı da saldırıya başladığını biliyoruz. Özelilkle iki Ağustos’tan itibaren Şengal’de katliama başladılar. Ezidi halkımız katlediliyor. Ezdihanı Ezdi Kürtler için zindan etmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

"Kürdistan'nın savunulması için her şeyi yapacağız"

“Hiç kimse merak etmesin. Artık Kürdistan Savunma Güçleri vardır. Bu güç bütün Kürdistan için gerekli rolü oynayabilir. Şimdi Mahmur, Şengal ve Kerkük’te Kürdistan Savunma Güçleri tüm saldırıları geri püskürtmek için üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Özellikle bütün Kürt kazanımları konusunda bugün Kerkük üzerinde büyük bir saldırı var. Buraların korunması için Kürdistan Savunma güçleri gerekli performansı sergileyecektir. Apocu fedailer artık Kürdistan’da kimsenin katliam yapmasın geçit vermeyecektir. Bu yüzden saldırılar başlar başlamaz Apocu fedailer Şengal’e gerekli müdahaleyi yaptı ve gelişecek daha büyük katliamların önüne geçti. Şengali özgürleştirecekler. Bu hakikati herkes bilmelidir. Bugün artık Kürdistan Savunma Güçleri vardır. Bu güç bütün Kürdistanı savunabilir.”

"Bu yıl Kürdistan'ın ve önderliğin özgürlük yılı olacak"

Karayılan, sözlerini şöyle tamamladı;

“Gerilla 31. Yılı direniş yılı, bayram yılı yapacak şekilde hareket edecektir. Hareket olarak 31. Yılı çözüm yılı yapacağız. İster demokratik yöntemlerle, ister ise direniş ile bu yıl çözüm yılı olacaktır.. Demokratik Özerkliğin inşa edildiği, özgürlük yürüyüşünün, Kürdistan özgürlüğünün ve Önder Apo’nun özgürlüğünün yılı olacaktır. Bu yeni yılda Kürdistan gerillaları her zamankinden daha güçlü yürüyebilir. Bu konuda kararlıdır ve Özgür, Birleşik ve Demokratik Kürdistan’ı inşa edecektir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.