1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Küfür tek millettir, düşman müslüman olunca...
Küfür tek millettir, düşman müslüman olunca...

Küfür tek millettir, düşman müslüman olunca...

Küfrün sömürüsünde olan medyada hemen hemen hergün İslam Devleti saflarında savaşan yabancılar hakkında asılsız ve abartılı haberler yer alıyor. Peki Avrupalı paralı yahut gönüllü savaşçıların PKK/YPG'nin saflarında ne aradığını araştıran var mı?

A+A-

'Arap Baharı' denen ve çerçevesi belli olmayan senaryonun dünyaya en büyük katkılarından biri safları ve kavramları belirginleştirmesi oldu. 

Özellikle Batılı Haçlı koalisyonunun Irak ve Suriye'deki mevcudiyet ve nufuzlarının günden güne azalmasıyla beraber İslam Devleti özelinde tüm dünya muvahhidlerine karşı psikolojik savaş başlatıldı. Bu soğuk savaşta en büyük argümanlardan biri de hiç şüphesiz dünyanın dört bir yanından gelip İslam Devleti safalarında cihad eden mücahitler ile ilgili.

İslam Devleti saflarında cihad eden mücahidlerin hergün haber olduğu medya organlarında PKK/YPG/PYD saflarında savaşan Avrupalı paralı(gönüllü) çetelerin yaptıklarına ise kimse yer vermiyor nedense. Bu tür savaşçılarının 'mazlum-ezilmiş(!)' YPG'lilere yardım için geldiklerini yahut orada bir insanlık suçu(!) işlendiğinden kendilerinin buna sessiz kalamayacaklarını, bu yüzden şaşalı hayatı bırakıp özellikle Kobaniye geldiklerini belirtiyorlar.

Mesela İskoçya vatandaşı Jamie Read, Kürt halkına İslam Devleti'yle mücadelelerinde yardım ettiklerini, YPG'ye destek olmak için savaşa müdahil olduklarını söylüyor. Jamie Read, kendisine yöneltilen "Paralı asker misiniz?" sorusuna, "Hayır… Bu suçlamayı destekleyen gerçekçi bir kanıt yok" yanıtını veriyor.

Eski asker İngiliz James Hughes ise YPG'de savaşan 15 İngiliz arkadaşının daha olduğunu söylüyor.

İngiliz Observer gazetesi önceki gün Hughes ve Read'in Suriye'nin kuzeyindeki Kobani kentinde fiilen paralı asker olarak savaştıklarını yazmıştı.

Britanya ordusunda görevliyken Afganistan'da savaşan Read ve Hughes ise daha önce YPG'li olduğunu ilan eden ABD vatandaşı Jordan Matson ile çekilen fotoğraflarını da sosyal medyada paylaştı. Observer gazetesi, Hughes ve Read'i YPG saflarına katan kişinin ise Jordan Matson olduğunu yazdı.

Londra Kürt Toplum Merkezi'nden Aman Banigrad ise Observer'a yaptığı açıklamada, "Bazıları insani yardım (askeri eğitim) gerekçeleriyle, bazıları da YPG ile cepheye savaşmaya gidiyor" ifadelerini kullandı.

özellikle İngiltere başta olmak üzere tüm koalisyon ülkeleri ülkelerindeki hemen hemen tüm müslümanları bir gerekçeyle 'IŞİD' ile ilişkilendirip gözaltına alıyor.

Son üç ayda 'IŞİD'le bağlantılı oldukları suçlamasıyla 100'den fazla Britanyalı gözaltına alındı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.