1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Makdisi, Felluce için çağrıda bulundu
Makdisi, Felluce için çağrıda bulundu

Makdisi, Felluce için çağrıda bulundu

Ürdünlü ilim adamı Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi resmi twitter hesabı üzerinden Felluce direnişine dair bir takım açıklamalar yaptı.

A+A-

İki yıldır tamamen İslam Devleti kontrolünde olan Ehl-i Sünnet'in Haçlılara ve Rafizilere karşı en güçlü konumdaki kalelerinden biri olan Felluce hakkında olumsuz konuşanları sert bir dille eleştiren Şeyh Makdisi’nin yazısı şu şekilde:

“Sözlerinizin, kardeşleriniz üzerinde kılıç olmasına izin vermeyin!”

"İçinizden bazı zayıf fikirli insanlar, hem Şeriat menfaatinden hem de akılcılıktan noksan olarak İslam Devlet’nin kökünün kurutulması gerektiğinin gevezeliğini ve çığırtkanlığını yaparken, Felluce sahadaki Ulusal Seferberlik güçlerine bağlı olan (El Haşd Eş Şâbi) Şii milisler ve havadan saldıran koalisyon güçleri tarafından kuşatılmış, katledilmiş, yakılmış ve yok edilmiştir.

Âdil bir âlimin fetvasında, güncel gerçeklik, değişen olgular ve koşullar ve zamanın değişkenliği de göz önünde bulundurulmaktadır. Ancak hükümete bağlı olan âlimin verdiği hüküm ve onun bağnaz ve ön yargılı hukuk anlayışında, kendisinin veya partisinin ya da iktidarın hevâ ve arzusu dışında olan şeyler dikkate alınmaz.

Felluce’de yaşananlar, aklı selim, adil ve dürüst olan her insana, onun kendi nefsi, kişisel intikamı ve menfaati üzerine olan arzularına son vermek için çağrıda bulunmaktadır. Yaptığının aksine, Ehli Sünnetin çıkarlarını dikkate almak zorundadır ki bu onların yararına olsun. Bu aşamada hem Ehli Sünneti hem de onların şerefini koruması gerekmektedir.

Eğer sahip olduğun ego aldığın kararları değiştirmeni engelliyorsa, geçici bir süre için bile olsa, Felluce’de yaşanan felaketten dolayı, en azından bir süre sükût et ve Şia milislerinin ve koalisyon güçlerinin eline düşmüş olan kardeşlerin için ağzından çıkan sözlerinin, onlar üzerinde bir kılıç olmasına izin verme!.."

Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi

 

 

Tercüman: Küresel Analiz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler