1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Makdisi'den son tepkiler üzerine yeni bir açıklama
Makdisi'den son tepkiler üzerine yeni bir açıklama

Makdisi'den son tepkiler üzerine yeni bir açıklama

Ürdünlü alim Ebu Muhammed el-Makdisi, muhaliflerin bir İslam Devleti mücahidinin kafasını kesmesini sert bir dille eleştirdiği açıklamasına gelen tepkiler üzerine, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

A+A-

Uzun yıllar önce yaptığı ilmi çalışmalar ile Tevhid ehli arasında farklı bir yeri olan fakat son iki yılda Tevhid davetinden öte siyasi polemiklerle gündeme gelen Ürdünlü alim Ebu Muhammed el Makdisi, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

Suriye'de İslam Devleti, Nusret Cephesii ve muhalif gruplara yönelik eleştiri yazıları kaleme alan Makdisi, kendisine yönelik son ithamlara karşılık, "Dilediğinizi söyleyin. Rabbime verdiğim söz dolayısıyla umrumda değilsiniz" ifadelerini kullandı.

Özellikle Arap dünyasındaki cihad grupları için önemli bir figür olan Makdisi, son Suriye cihadı ile beraber akide kitaplarından ziyade cihad gruplarına yönelttiği eleştiriler ve polemiklerle gündem oluyor.

Taliban ve El Kaide'ye yardım ettiği ve tağuti sisteme karşı durduğu için Ürdün'de uzun yıllar hapishanede kalan Makdisi'nin kitapları bir dönem gençler arasında oldukça yaygındı. 

Çoğu zaman İslam Devleti'nin bazı uygulamalarının aşırı olduğunu öne süren Makdisi'nin diğer İslamcı gruplara da bir takım eleştiriler yönelttiği biliniyor. Yaralı bir İslam Devleti mücahidinin kafasının kesilerek infaz edilmesinin kayda alındığı görüntülerin internete düşmesi sonrası Makdisi, yapılanı sert bir şekilde eleştirmiş ve tepki almıştı. 

Makdisi'nin son açıklaması:

"Müslümanın kendisini mescit veya Hüseyniye'de patlatmasını, "Bu iş alimlerin şehadet operasyonlarına dair şartlarına uymuyor" diyerek inkar edip karşı çıktığımızda aşırılar şöyle diyor: "Rafızileri ve mürtetleri savunuyorsunuz"

Esirlerin boğazlanmasına ve yaralıların öldürülmesine karşı çıktığımızda ise aşırılar, "Sahveleri savunuyorsunuz." diyor, başkaları ise "Haricileri savunuyorsunuz."

Müslüman kadınların ırzları ve çocuklarımız umrunuzda değil.

Yakmaya karşı çıkıp, "Ateşin rabbinden başka kimse ateşle azap edemez" dediğimizde aşırılar: "Mürtetler ve Rafiziler için ağlaşıyorsunuz, Müslümanların kanı umrunuzda değil. Rafizilerin Ehli Sünnet'i yakması umrunuzda değil." diyorlar

Aşırılara, kalbi katılaşmışlara, tağutların kuyruklarına ve başkalarına diyoruz ki;

Dilediğinizi söyleyin. Dilediğiniz iftirayı atın. Rabbimizin kitabı taşıyanlardan aldığı şu söz dolayısıyla dedikleriniz umrumuzda değil: "Onu insanlara muhakkak açıklayacaksınız" 

Makdisi 3 Eylül 2015"

 

Kaynak: inca news

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum