1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MLKP'den İslam Devleti'ne karşı savaş ilanı
MLKP'den İslam Devleti'ne karşı savaş ilanı

MLKP'den İslam Devleti'ne karşı savaş ilanı

Marksist örgüt MLKP İslam Devleti'ne karşı zorlu bir savaş veren Amerika-PKK ittifakı ile birlikte savaşacağını duyurdu.

A+A-

MLKP adlı marksist örgüt yıllarca kapitalizm-emperyalizm edebiyatı yaparak sloganlar savurduğu Amerika ile İslam düşmanlığında müttefik oldu.

MLKP'lilerin Amerika'ya köleliğini, milliyetçi Kürt'lere birlikteliğini ilan ettikleri o açıklama;

"Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devrimi için birleşik mücadelenin gerektiğinin bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden partimizin savaşçıları olarak tüm Türkiyeli ve dünya devrimcilerini ve ezilen halkları Şengal'de süren özgürlük savaşına destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

MLKP kadın ve erkek savaşçıları, Êzidî Kürt halkına uygulanan vahşete karşı Şengal'de olduklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:

"Rojava ve Kürdistan devrimini, Ortadoğu demokratik devrimini boğmak için Kürdistan 
topraklarını işgal eden ve katliamlar yapan IŞİD çetelerine karşı savaşan YPG, HPG, YPJ, YJA-STAR ve Şengal Savunma Birlikleri'ni selamlıyoruz. Savaşınız savaşımızdır,
mücadeleniz mücadelemizdir diyor, MLKP'li kadın ve erkek savaşçıları olarak hem devrimi, hem Kürdistan'ı savunmak ve hem de Êzidî Kürt halkına uygulanan vahşete karşı mücadele etmek için Şengal'deyiz.

Türk devleti ve AKP iktidarı IŞİD katliamlarının suç ortağıdır. Katliamcı, tecavüzcü, talancı IŞİD'in destekçisidir. Türkiyeli işçi ve emekçileri, Müslüman halkını, devrimci ve demokratik güçleri AKP'nin IŞİD ve Ortadoğu politikasına karşı aktif mücadele etmeye çağırıyoruz.

ABD ve Avrupa emperyalistleri yardım adı altında bölgeye silah satıyorlar, karşı devrimci güçleri silahlandırıyorlar, Kürdistan'ın özgürleşmemesinin yollarını arıyorlar. IŞİD'in besleneceği zemini güçlendiriyorlar. Ezilen halkları kendilerine
mecbur bırakmak istiyorlar.

ABD'nin, sömürgecilerin ve işbirlikçilerin "yardımı" değil, dünya ezilenlerinin desteği akmalı Kürdistan'a. Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devrimi için birleşik mücadelenin gerektiğinin bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden partimizin savaşçıları olarak tüm Türkiyeli ve dünya devrimcilerini ve ezilen halkları Şengal'de süren özgürlük savaşına destek vermeye çağırıyoruz.

Ortadoğu halkları ve ezilenler artık özgürlük istiyorlar. Bunun için direniyorlar. Bunun için savaşıyorlar. Devrim istiyorlar. Halkların ve inançların birlikte yaşayacağı demokratik bir Ortadoğu'nun savaşını veriyorlar. Onurlu bir yaşam için özgürlük diyorlar. Özgürlük için mücadeleyi seçiyorlar. Dünya halklarına ve devrimcilerine umut ve direniş oluyorlar. Öldürülürken, kaçırılırken, başı kesilirken, tecavüze uğrarken dahi özgürlük düşlerinden vazgeçmiyorlar. IŞİD vahşetine karşı insanlığın vicdanı oluyorlar. Dağların yolunu seçiyorlar. Elde silah insanlığı ve geleceği savunuyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler