1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Müslümanları hedef gösteren Habertürk kimin tetikçisi?
Müslümanları hedef gösteren Habertürk kimin tetikçisi?

Müslümanları hedef gösteren Habertürk kimin tetikçisi?

Türkiye’de bazı odaklar tetikçilerini kullanarak İslam düşmanı gazeteler aracılığıyla, İslami kesimi IŞİD adı altında hedef gösteriyor. Habertürkte, Şefik Dinç imzasıyla yayınladığı haberin hangi kirli odaklara hizmet ettiği sorusu merak konusu.

A+A-

Türkiye’de belli odaklar tetikçilerini kullanarak, islam düşmanı gazeteler aracılığıyla, islami kesimi IŞİD adı altında hedef göstermeye devam ediyor.

Son olarak Haber Türk gazetesinde, Şefik Dinç imzasıyla bir haber yayınlandı. Hiçbir kaynak gösterilmeden birçok davetçi açık isimleri ve resimleriyle  adeta linç edildi. Tevhidi Gündem olarak, Şefik Dinç’i aradık ve gündemin sıcak olduğu böyle bir zamanda, Kobani yenilgisinden sonra ilgili ilgisiz herkese IŞİD adı altında saldıran PKK’nin tutumuna rağmen, neden ve neye dayanarak böyle bir haber yaptığını sorduk. Hedef gösterilen kişilere, kendisinin bu haberine dayanarak yapılacak bir saldırı durumunda, saldırıyı yapanlar kadar, kendisinin ve gazetesinin de sorumlu olduğunu ve sonuçlarına katlanmak durumunda olduğunu belirttik. Konuşmamayı tercih eden tetikçi, Youtube’ta bazı videoların olduğunu haberinin kaynağını bu videoların oluşturduğunu söyledi. Böyle hassas bir dönemde, bu kadar büyük bir iddia taşıyan haberin ve hedef göstermenin, kim tarafından yüklendiği belli olmayan bazı videolara dayandırılması, gerçekten akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Tevhidi Gündem olarak, IŞİD’le İslam kardeşliği dışında hiçbir bağımızın olmadığını; ancak haçlıların yoğun saldırılarının olduğu bir dönemde, gayeleri Allah’ın dinini hakim kılmak olan bu topluluğa bütün dünya küfrü tek bir cepheden savaş açmışken, onların aleyhine konuşmamayı ve onları ma’nen desteklemeyi  İslami bir görev  biliyoruz. 

Hiçbir dayanağı olmayan bu haber, İslam dünyasını en basit seviyede takip eden birinin dahi fark edebileceği onlarca yalanla doludur. Bunlardan bazılarını siz okurlarımızla paylaşıyoruz:

1- Haberde IŞİDçilerin akıl babası olarak nitelendirilen Ürdünlü yazar Ebu Muhammed el Makdisi; İslam Devleti'ni şiddetle eleştiren, harici olarak gören ve İslam Devleti ile zaman zaman savaşan Nusret Cephesini açıktan destekleyen birisidir. İlgili açıklamalar için aşağıdaki linkler kontrol edilebilir.

http://tawhed.ws/r?i=26051401 (www.islahhaber.net/muhammed-el-makdisiden-ummete-ve-mucahidlere-cagri.html)

http://www.tawhed.ws/r?i=t555vdqa (http://www.incanews.com/genel/3516/ku)

2- Haberde isimleri ve resimleriyle açık hedef haline getirilen Abdullah Yolcu, Ebu Said, Hüseyin Cinisli, Ebu Enes ve Ebu Zerka  Suud devletini meşru bir İslam devleti görmektedir. Onların fikir babası olarak tanıtılan Ebu Muhammed el Makdisi ise Suud’un küfür devleti olduğuna dair “ el Kevaşifu’l Celiyye” isimli,  hacimli bir kitap kaleme almıştır. İsmi geçen şahısların büyük alim olarak kabul ettiği birçok insan da, Suud’a karşı tutumundan dolayı Makdisi’yi harici ilan etmiştir.

İsmi geçen  kitaba, Makdisi’nin resmi sitesi olan tawhed.ws adresinden ulaşılabilir.
Anlalışılan Şefik Dinç adlı tetikçi arama motoruna ‘selefi’ yazmış ve önüne çıkan her bilgiyi haber diye servis etmiştir. Hiçbir şart ve zeminde aynı karede bulunması mümkün olmayan isimleri aynı çatı altında toplamıştır. Ya da hazırlanıp önüne konan dosyayı, hiç okumadan kendi ismi ile haberleştirmiştir. 

3- Haberde ismi geçen islam davetçileri  Ebu Hanzala, Murat Gezenler  ve Ebu Ubeyde ile, diğer mezkur  şahısların ne itikadi ne de menheci olarak bir arada zikredilmesi dahi mümkün değildir. Tetikçi arama sonuçlarını biraz daha dikkatle inceleseydi, tarafların birbirlerine birçok konuda reddiyeler verdiğini ve birbirlerinin İslam anlayışını tasvip etmediklerini görecekti.
Açık hedef haline getirilen  Abdullah Yolcu, Ebu Said, Hüseyin Cinisli, Ebu Enes ve Ebu Zerka, İslam Devleti’ni haricilikle itham etmekte ve çok ağır bir dille eleştirmektedir.

Hocalarımızdan  Ebu Hanzala, Murat Gezenler  ve Ebu Ubeyde’nin ise İslam Devleti’ne karşı tutumları bunlardan tamamen  farklıdır. Hocamız (Ebu Hanzala), birçok ders ve yazısında İslam Devleti ile İslam kardeşliği dışında hiçbir bağının olmadığını; hatta bazı konularda İslam Devleti’ni eleştirdiğini ancak küfrün İslam Devleti’ne karşı birleştiği bu dönemde,  kardeşlerini manen desteklemenin şer’i bir zorunluluk olduğunu deklare etmiştir. Diğer iki hocamızın da bu konu ile ilgili düşüncelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını düşünüyoruz.

4- Haberde sürekli İslam Devleti’ne biat edildiği ve İslam Devleti adına açıktan biat toplandığı iddia edilmiştir. Haberde ismi geçen Makdisi, Abdullah Yolcu, Ebu Said, Hüseyin Cinisli, Ebu Enes ve Ebu Zerka İslam Devleti’ne biat etmek bir yana islam devletinin açık muhalifleridirler. Ebu Hanzala, Murat Gezenler ve Ebu Ubeyde’nin ise İslam Devleti’ne biat ettiklerine veya insanları biate çağırdıklarına dair hiçbir delil zikredilmemiştir. Allah’ın Mekkeli müşriklere seslendiği gibi tetikçiye ve gazetesine sesleniyoruz:

“Eğer doğru sözlü iseniz, delilinizi getiriniz.”

“Onların çoğu  zandan başkasına  tabi olmaz,  zan ise hakikatten hiçbir şey  ifade etmez.”

Aynı gazetede Muharrem Sarıkaya isimli köşe yazarı, ‘IŞİD’e kaç kişi katıldı’ başlıklı bir yazı kaleme almıştır. Haberde ismi verilen sitelerde biraz gezildiğinde İslam Devleti  propagandası yapıldığının görüleceğini öne sürmüştür. Yapılacak basit bir araştırma sonunda, Muharrem Sarıkaya’nın da Şefik Dinç’in yalanlarına tabi olduğu görülecektir. 

Son olarak:

Son günlerde ilginç hadiselerin yaşandığına şahit olmaktayız. Önce Adana merkezli faaliyet gösteren Furkan Vakfı’nın konferanslarının iptal edilmesi; Şahmerdan Sarı hocanın kırmızı bülten çıkarılarak göz altına alınması ve son olarak da açık hedef gösterme nitelediğinde bu haberin yapılmasının tevafuk olmadığı kanaatindeyiz. 

Ve  yine biliyoruz ki Paralel Yapı’nın Hükümeti düşürmek için tutunduğu iki dal; PKK’nin çözüm sürecini baltalaması ve dünya kamuoyunda AKP Hükümeti’nin IŞİD yanlısı olarak gösterilmesidir. Bu haberin her iki amaca da hizmet ettiği; Türkiye’de IŞİD yanlılarının elini kolunu sallayarak gezdiği imajını oluşturmak için yapılan bir servis olduğu, böylece PKK’ ye hazır bir hedef gösterme niteliği taşıdığı ortadadır. Kanaatimizi güçlendiren etken de haberin Ciner medyasında çıkması ve Turgay Ciner’in ‘Büyüğümüz aleyhinde bu gazetede haber çıkartmam’ diyecek kadar bir Fetullah Gülen sempatizanı olmasıdır.

Bu açıklamayla, Müslümanlara yalancıları deşifre ettiğimiz gibi, kendileri aleyhine kumpas kuranları da bilin istiyoruz…

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum