1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Müzmin muhalif Ebu Maria
Müzmin muhalif Ebu Maria

Müzmin muhalif Ebu Maria

Devlet'den ihraç edildiğinden bu yana yaralı bir canlının saldırganlığı ile her açıklamasında ilgli ilgisiz İslam Devleti'ne saldıran Ebu Maria son açıklamasında münazara çağrısında bulundu.

A+A-

Şu ana kadar hiç bir açıklamasında normal bir insan gibi İslam Devleti'ne hitab etmeyen Ebu Maria, her fısatta adını koymadığı fakat yeryüzünden kaldırılması gereken bir küfür(!) ordusu muamelesi yaptığı İslam Devleti'ni münazaraya çağırdı.

Sorunların masaya yatırılabileceği, tarafların taleplerini iletebileceği bir dialog zemini olan münazaraya davet ederken dahi çirkin ve saldırgan üslubunu değiştirmeyen Ebu Maria'nın niyetinin münazaradan ziyade şov yapmak olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte yaptığı tehlikeli açıklamalarla da bağlı bulunduğu yapıya zarar vermeye devam ediyor.

Şu ana kadar yaptığı hakaret ve saldırılara pek bir cevap bulamayan Ebu Maria tutumunu ve niyetini değiştirmediği sürece onunla ve çirkin iftira ve hakaretleri ile uğraşmaktan çok daha önemli işleri olan İslam Devleti'nden bir karşılık göremeyecek gibi. Hele hele Ümmet yeni ve son haçlı seferlerine hazırlanırken.

Ebu Maria'nın hakaret ve tehditler içeren tuhaf münzare daveti:

Biz IŞİD ‘de bulunan söz sahiplerini (fakihleri) toplum önünde aleni bir şekilde Jazeera kanalında münazaraya davet ediyoruz ki onların sağlıklı olmayan delilleri rehber edinerek kurdukları devlete ve lider olma meselesine ve öne sürdükleri dayanaksız iddialara cevap verelim.

Binali (İslam Devleti'nin hocalarından-çevirmen) ve onunla birlikte olup bu fikre müptela olmuş emirleri söz sahiplerini canlı bir şekilde toplum önünde münazaraya davet ediyoruz. Özellikle halkları ve cemaatleri tekfir meselesinde, bey’at ve imamet meselesinde ve düşmanları bırakıp Müslümanlara saldırarak akıttıkları kanlar meselesinde tüm emirleri ile birlikte konuşmaya hazırız. Allah’ın laneti yalancıların ve müfterilerin üzerine olsun!

Ve bu münazarada yüzlerimizi örtmeden gerçek adımızla künye kullanmadan konuşacağız. Adnani’yi de menheclerini ve fikirlerini açıkça ortaya koymak şartıyla toplum önünde münazaraya davet ediyorum. Onlar hakkında bizim yanımızda bir şey yok (Keyiften ve nefisten onlardan ayrı değiliz izledikleri metod uyguladıkları fiiller yüzünden) .Din adına uydurdukları ‘”emir ne emrettiyse er her dediğini yere getirmeli” (batıl olsun hak olsun). Buna dayanarak IŞİD’den olmayan mücahidleri bu usule uymadıkları için isyankâr gören şüpheyi ortadan kaldıracağız. Lider kalma psikolojisi ile bid’at olan bey’at şekli ile ümmetin zararına hükümler çıkarmışlardır.

KISKANÇLIKLARINIZI VE KİNLERİNİZİ TOPLAYARAK SAF OLUP GELİN!..

(Açıklamanın çevirisi Ümmetiislam sitesinden alınmıştır.)                                             

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum