1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Nebi müminler için kendi nefislerinden daha evladır"
"Nebi müminler için kendi nefislerinden daha evladır"

"Nebi müminler için kendi nefislerinden daha evladır"

Mümin gönülleri ferahlatan Paris saldırısı sonrasında herkes bir kez daha şu soruyu sormaya başladı. Allah Rasulü'ne hakaretin cezası ne olmalı?

A+A-

Tevhid Dergisi'nin Kasım 2012 sayısında kapak konusu olanak işlediği "Nebi müminler için kendi nefislerinden daha evladır" başlıklı makaleyi tekrar hatırlamanın faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Yine o günlerde Amerika'da Peygamber(sav)'e ve İslam'ın kutsallarına hakaret ve aşağılamalar eşliğinde bir film çekilmiş ve yayınlanmıştı. Obama yönetimi o zaman da bu alçak eylemi "İfade özgürlüğü" kapsamında değerlendirdiklerini savunmuştu. Bu saldırılar karşılığında Libya'daki mücahidler Amerikan elçiliğine operasyon düzenlemiş ABD Büyükelçisi Chris Stevens ve üç elçilik çalışanı öldürülmüştü.

İşte o yazıdan satır başları;

"Allah Rasûlü'nü sallallahu aleyhi ve sellem sevmek imanın kendisidir. Dinin olmazsa olmazıdır. Bu hakikat ilk Müslümanlardan bu yana, tartışmasız kabul görmüştür. Kalbinde Allah'a subhanehu ve teâlâ iman bulunan her mümin, ona sallallahu aleyhi ve sellem karşı kalpten gelen ve adeta fıtrata yerleştirilmiş bir sevgi hisseder. Bu; müminlerin kalbinde ona sallallahu aleyhi ve sellem kabul yazılmasındandır. O sallallahu aleyhi ve sellem hem Rabbine en güzel şekilde kul, insanlığa da rahmettir. Onun sallallahu aleyhi ve sellem insanlığın hidayete ermesi için çektikleri, ümmetine olan şefkati, bu sevginin açıklayıcısıdır.
 

Bu, ilk Rasûl'den aleyhisselam başlamak üzere, Muhammed'e sallallahu aleyhi ve sellem dek hep olmuştur. Müminlerle müşriklerin arasında olması gereken kaderi düşmanlığın gereğidir bu. İlginç olan, birilerinin batıyı ve müşrikleri, onlara ait kavramlarla eleştirmesidir. Bu, vahiyden yüz çevirmenin kaçınılmaz çelişkisi ve zilletidir. Allah subhanehu ve teâlâ onlarca ayetinde onların düşmanlığını, kin ve nefretini vurgularken, kendine Müslüman diyen bir cenah 'Siz de insan haklarına, düşünce ve inanca saygı var.', 'Bu sizlere yakışmıyor.' vb. hezeyanlarda bulunuyor. Asıl şaşırılacak şey, onların Allah Rasûlü'ne sallallahualeyhi ve sellem hakarette bulunması değil, bunu anlamayıp, batıya iddia ettikleri değerleri hatırlatanlar ve son dönemlerde aşırı sağın yükseldiği ve İslamfobi'nin hortlatıldığı için bunların yaşandığını savunanların sözlerdir. Batı ne liberallerin ne solun ne de sağcıların yükselişte olduğu zamanda hiç değişmedi. Onların İslam'a ve onun pak Nebisine kinleri hep vardı. Aksi halde yüzyıllardır İslam dünyasında kan döken ve İslam ehlini hunharca katledenler ne yapıyorlardı acaba? "Kitap Ehlinden olan kafirler ve müşrikler, Rabbinizden üzerinize bir hayrın indirilmesini arzu etmezler. Allah ise, dilediğine rahmetini tahsis eder. Allah büyük fazl sahibidir."  "Ey iman edenler, sizden olmayanları sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük ve zarar vermeye çalışıyor, size zorlu bir sıkıntı verecek şeyden hoşlanırlar. Buğz (ve düşmanlıkları) ağızlarından dışa vurmuştur, sinelerinin gizli tuttukları ise, daha büyüktür. Size ayetlerimizi açıkladık; belki akıl erdirirsiniz."  Bundan daha iğrenç olanı; suçu İslam ehlinde görenlerdir. Adeta İslam'a ve kutsallarına saygılı olan batıyı, 11 Eylül olaylarından sonra azmış gibi lanse ediyorlar. 11 Eylül öncesi batı dünyası pir-u pakmış gibi...

 

Yazının tamamı için: http://tevhiddergisi.com/flipbook/10_Tevhid/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.