1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Nedir bu Telefiler'den çektiğimiz!
Nedir bu Telefiler'den çektiğimiz!

Nedir bu Telefiler'den çektiğimiz!

Selefiliği; misvağa, kısa paçaya, el bağlamaya bir de Al-i Suuda itaate indirgeyen, bir garip neo-selefi ekolü olarak karşımıza çıkan Suud menşeili selefiler, tevhid ehlini zor durumda bırakmaya devam ediyor.

A+A-

Uzun yıllardır bu yana ümmetin ve Arap yarımadasının başına bela olan çarpık bir selefiliğin öncülüğünü yapan Suud selefileri, Atatürk'ün Diyaneti'nin ülkemizdeki işlevini bu zamana kadar Suud topraklarında görmüştür.

Son yıllarda başta Mısır'da olmak üzere farklı Arap ülkelerinde, Kafkaslarda ve Balkanlarda da faaliyet yürüten zihniyet Suud'da şartsız Krala biat ederken, Mısır'da demokratik seçimlere katılarak tağuti sistemin bir parçası olmuştur.

Demokratik seçimlere katılması onların tevhid ehli nazarında ki yerini belirlemeye yeterken. Sisi'nin darbesine destek verip, meydanlarda insanların kurşuna dizilmesene, kadınların tutuklanmasına seyirci kalıp bir de alkış tutmaları onları İslam bir yana insanlıktan çıkaran bir diğer etkendi.

Şekilleri(göbekleri hariç) ve isimleri tevhid ehli selefilere benzese de kamuoyunun artık bunlarla, tevhid ve cihad ehli olan  selefiler arasında bir ayrıma gitmesi elzemdir.

Tevhid ve cihad ekolü olarak sahada mücadele veren tüm selefi cemaat ve grupların Filistin, Mısır ve Suud'daki telefilerle hiç bir noktada anlaşamadıklarını belirtmek gerekir.

Geçtiğimiz günlerde Hamasa destek vermek caiz değil diyerek ortaya çıkan Mısırın telefi belamlarından Talat Zehran, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların İsrail ile Hamas arasındaki bir tezgah olduğunu savunarak, Hamas'a yardım etmenin caiz olmadığını belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında Hamas'ın küfür sistemlerini kullanarak başa gelmesine hiçbir şekilde değinmeyen Zehran, Suud dininin aslı olan emirlik ve şialık üzerinden eleştiri yaptı.

İsrail'in havadan, denizden ve karadan saldırdığı Gazze'ye yardım etmenin caiz olmadığını savunan Zehran, "...Gazze olayına gelince Yahudilerin Filistin’den çıkarılması gerekir ama Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir." ifadelerini kullandı.

Yardımın neden caiz olmadığını kendince açıklık getiren Talat Zehran, "Orada ne sancak ne de emir var. Orada Şiiler var, Şiilere tabii olanlar var; bir de komünistler var. Bunlara zaten yardım etmek caiz değildir. Onlar İsrail’e kartondan füze atıyorlar. İsrail’de haklı olarak onlara cevap veriyor." şeklinde tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Soykırıma varan saldırıların Hamas ile İsrail yönetimi arasında bir tezgah olduğunu öne süren Zehran, "Aslında bu savaş, Hamas’la İsrail arasındaki bir tezgâhtır. Halid Meşal ve beraberindekiler Lübnan’da otel lobisinde kalıyor. İsmail Heniyye ve beraberindekiler ise Gazze’de hendeklerde (sığınıklarda) saklanıyor. Filistin’de 2-3 bina vuruldu. Olan halka oldu. Bunların hepsi senaryodur."  diye konuştu.

Son olarak gerçek selefiliği açıklayan Tevhid Dergisinin Şubat 2013 sayısında baş yazı olarak yayınlanan makaleyi ilginize sunuyoruz;  

http://www.tevhiddergisi.com/flipbook/13_Tevhid/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.